منو سایت

شبکه Cardano پس از قطعی بهبود می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کاربران و اپراتورهای استخر سهام Cardano (SPO) گزارش داده‌اند که در آخر هفته، حداقل نیمی از گره‌های شبکه برای مدت کوتاهی آفلاین شدند.

بر اساس پیامی که در تاریخ 22 ژانویه در SPO جهانی تلگرام Input-Output منتشر شد، یک ناهنجاری باعث شد 50٪ از گره های Cardano قطع و دوباره راه اندازی شوند. Input Output Global تیم مهندسی مالی و تحقیقاتی پشت بلاک چین کاردانو است.

طبق توضیحات پست

“به نظر می رسد که این امر توسط یک ناهنجاری موقت ایجاد شده است که باعث دو واکنش در گره می شود، برخی از همتایان جدا شده اند، و برخی دیگر یک استثنا را ایجاد کرده و از سر گرفته می شوند.”

شبکه Cardano به طور موقت کاهش یافت، اما به سرعت به خودی خود بازگشت. در این پست توضیح داده شده است که «چنین مشکلات موقتی» در اجماع و طراحی گره در نظر گرفته شد و «سیستم‌ها دقیقاً همانطور که پیش‌بینی شده بود عمل کردند».

ظاهراً تولید بلوک در طول این ناهنجاری که بین بلوک‌های 8300569 و 8300570 رخ داد، ادامه یافت، اما به طور موقت کند شد. بر اساس گزارش‌ها، این تاثیر بسیار کم بوده و با تاخیرهایی که در عملیات‌های معمول تجربه می‌شوند قابل مقایسه است.

گره های تحت تاثیر کاردانو

بسته به SPO انتخاب شده، اکثر گره ها به طور خودکار بازیابی می شوند.

علت ناهنجاری که منجر به قطع و راه‌اندازی مجدد گره شد هنوز تا زمان نگارش در حال بررسی است.

اطلاعیه رسمی اضافه شد،

ما اکنون در حال تحقیق در مورد دلیل اصلی این فعالیت نابجا هستیم و در کنار روش‌های نظارت منظم خود، اقدامات ثبت‌نامی بیشتری را به کار می‌گیریم.»

به گفته تام استوکس، کاردانو SPO و یکی از بنیانگذاران Node Shark، بیش از نیمی از گره های لیست شده تحت تاثیر قرار گرفته اند.

اونم همینطور ارائه شده است نموداری که همگام سازی شبکه را برای بیش از 300 گره گزارش نشان می دهد که از 100٪ به حدود 40٪ کاهش یافته است.

با توجه به نمودار استوکس، همگام سازی شبکه پس از کاهش به حدود 87 درصد بازگشت، اما مدتی طول کشید تا به سطح قبلی خود یعنی 100 درصد برسد.

مشکلات مشابهی توسط SPO دیگری در 22 ژانویه به استوک گزارش شد. با این حال، این SPO اظهار داشت که “برخی از SPO ها متوجه هیچ تاثیری نشدند.”

آنها همچنین اضافه کردند که رله ها و BP ها برای دیگران دوباره راه اندازی شدند. SPOها، توسعه دهندگان و IOG در حال حاضر در Discord اشکال زدایی می کنند.