منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شبکه سلر با هک کردن DNS جدید از جلوی cBridge روبرو شد

شبکه سلر با هک کردن DNS جدید از جلوی cBridge روبرو شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پروتکل قابلیت همکاری Celer Network (CELR) از کاربران خود خواسته است تا پس از خاموش کردن cBridge خود به دلیل ربودن DNS مشکوک، تأییدیه تعدادی از قراردادها را رد کنند.

تحقیقات اولیه پروژه آشکار کرد که برخی از فعالیت های غیرعادی DNS در 17 اوت در حدود ساعت 7 بعد از ظهر (UTC) رخ داده است. در زمان نگارش این مقاله، شبکه سلر همچنان در حال بررسی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این حادثه است.

این تیم cBridge را به عنوان اولین گام برای جلوگیری از هر گونه فاجعه بیشتر و محافظت از کاربران خود در حالی که پلتفرم به یافتن مشکل ادامه می دهد، حذف کرده است.

اقدامات پیشگیرانه شبکه سلر

پلت فرم نیز توصیه شده کاربران آن علاوه بر بستن پل، تاییدیه های توکن قراردادهای هوشمند را در اتریوم (ETH)، Polygon (MATIC)، Avalanche (AVAX)، زنجیره هوشمند Binance، Arbitrum، Astar و Aurora لغو می کنند.

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، در حالی که پلتفرم همچنان به بررسی این مشکل و یافتن راه حل ادامه می دهد، کاربران می توانند به صفحه تایید رمز برای هر شبکه رفته و تاییدیه ها را لغو کنند.

پل های زنجیره ای متقاطع توسط ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم در ژانویه به دلیل داشتن نقص های امنیتی اساسی مورد انتقاد قرار گرفتند. علاوه بر این، بوترین ادعا می کند که اگرچه آینده چند زنجیره ای خواهد بود، اما ممکن است لزوماً زنجیره ای نباشد.

بهره‌برداری‌های پل نیز در صنعت ارزهای رمزپایه افزایش یافته است و تنها در سال 2022 2 میلیارد دلار ضرر داشته است. تحقیقات انجام شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis نشان داد که حملات پل متقابل زنجیره ای بیش از 69 درصد از ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در سال جاری را جمع آوری کرده اند و Q1 به دلیل هک مارس Ronin Bridge پیشتاز است.

اکثر وجوه از دست رفته به دلیل سوء استفاده اخیر Curve Finance توسط صرافی ارزهای دیجیتال بایننس در اوایل ماه اوت بازیابی شد. علاوه بر این، هکرهای اخلاقی تقریباً 32 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را به قربانیان هک پل Nomad پس دادند. این نشان می دهد که با وجود افزایش موارد هک، هنوز افراد خوبی در فضای کریپتو وجود دارند.