منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شانگهای شامل بلاک چین، وب 3 و NFT در برنامه 5 ساله است

شانگهای شامل بلاک چین، وب 3 و NFT در برنامه 5 ساله است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کشورها و دولت های مختلف نسبت به کریپتو دوستانه باقی مانده اند و یک محیط مساعد ایجاد کرده اند. یکی دولت شانگهای است که از ضرورت این تحولات آگاه است. این کشور تضمین کرده است که شهروندانش در مقایسه با سایر نقاط جهان با تحولات همراه هستند. این کشور به اصول توسعه پایبند بوده و فرصت هایی را برای شهروندان خود فراهم می کند تا فناوری های دیجیتال را کشف کنند.

جزئیات 14 را منتشر کرده استهفتم برنامه پنج ساله به طور خاص بر توسعه فناوری های دیجیتال متمرکز شده است. این به ایجاد و توسعه یک اقتصاد دیجیتال و جذب سرمایه به دولت کمک خواهد کرد. این فرصتی برای سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و سایر کارگران ماهر در فناوری دیجیتال است.

در اینجا مروری کوتاه بر برنامه پنج ساله دولت شانگهای و چگونگی تقویت توسعه فناوری های ذکر شده است.

توسعه فناوری های وب 3 و دولت شانگهای

چین یکی از رقبای پیشرو در توسعه فناوری دیجیتال باقی مانده است. دولت آن از تحولات جهانی و نیاز به ماندن در این رقابت آگاه است. از نظر استراتژیک و برآوردن نیازهای تجاری آن برای آن مهم است. از این رو بر ایجاد بستری مساعد برای این تحولات متمرکز شده است.

آخرین مورد از بزرگترین شهر چین، شانگهای است، جایی که دولت وب 3، NFT و بلاک چین را در برنامه پنج ساله آینده گنجانده است. جزئیات 14 را منتشر کردهفتم برنامه پنج ساله در 13 ژوئن، نشان دهنده تمایل به توسعه این فناوری ها است. جزئیات نشان می دهد که دولت شانگهای آماده است تا به هر محدودیتی برود تا خود را در این زمینه مرتبط نگه دارد.

شهر مذکور مستقیماً در چین اداره می شود. این کشور ابتکار عمل را در پرتو چشم انداز شی جین پینگ برای آینده و برنامه های خود برای سال ها تا سال 2035 به دست گرفته است. جزئیات نشان می دهد که این بخشی از طرح کلی سیاست توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی است. با توجه به طرح کلی، ادغام فناوری دیجیتال و اقتصاد واقعی را ارتقا خواهد داد.

برنامه 5 ساله چهاردهم و تمرکز آن بر فناوری های وب 3

طبق این سند، دولت شانگهای فرصت هایی را برای دانشمندان ایجاد خواهد کرد تا در مورد چشم اندازهای فناوری قضاوت کنند و بر روی تقاضای بازار کار کنند. آنها بخش های جداگانه ای برای NFT ها، بلاک چین و سایر دارایی های دیجیتال دارند. برنامه هایی برای کار روی صرف بودجه برای توسعه و نوآوری برای این فناوری ها دارد. این طرح علاقه خود را به توسعه متاورس و ادغام دنیای واقعی و دیجیتال ابراز می کند. فرصت‌هایی برای فناوری‌های فراگیر برای کمک به ارتقای دنیای مجازی وجود خواهد داشت.

این طرح همچنین علاقه خود را به تعامل دیجیتالی شهروندان از طریق کنسرت، ورزش و سایر رویدادهای دیجیتال ابراز کرده است. همچنین قصد دارد روی اکتشاف فناوری‌هایی مانند ذخیره‌سازی داده‌های توزیع‌شده، OpenID چند پلتفرمی، فناوری رمزگذاری‌شده سرتاسر و غیره کار کند. یک نقطه وجود دارد که این طرح در سکوت باقی می‌ماند: مالی غیرمتمرکز (DeFi)، که در نظر گرفته می‌شود. ستون فقرات این فناوری ها

در عوض، تمرکز بر CBDC ها وجود دارد که توسط بانک مرکزی چین در قالب یوان دیجیتال تبلیغ می شود. در کنار آن، بر توسعه شهرهای هوشمند، سلامت دیجیتال، انرژی کم کربن و غیره تاکید شده است. از آنجایی که چین در مورد ارزهای رمزپایه سخت‌گیرانه عمل کرده است، به نظر می‌رسد این ممنوعیت همچنان ادامه خواهد داشت.

نتیجه

دولت شانگهای جزئیات برنامه پنج ساله خود را منتشر کرده است که به طور خاص بر توسعه بلاک چین و غیره متمرکز شده است. جزئیات آن نشان می دهد که دولت شانگهای قصد دارد از پیشرفت های این حوزه بهره برده و از نظر تجاری مرتبط باقی بماند. طبق این طرح، این شرکت برای سرمایه گذاری در بلاک چین، وب 3 و NFT هزینه خواهد کرد. در حالی که در ایجاد فرصت‌هایی برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند این مناطق را کشف کنند نیز کار خواهد کرد. طرح ذکر شده در حالی که CBDCهایی مانند یوان دیجیتال را تبلیغ می کند، در مورد DeFi کاملاً ساکت است.