منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سیستم بانک های وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) در بحبوحه افزایش برداشت، میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام داد.

سیستم بانک های وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) در بحبوحه افزایش برداشت، میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام داد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برای محافظت در برابر افزایش احتمالی برداشت‌ها، وال استریت ژورنال در 21 ژانویه گزارش داد که دو بانک رمزنگاری پیشرو در آمریکا میلیاردها دلار از سیستم بانک‌های وام مسکن فدرال (FHLB) دریافت می‌کنند.

در طول رکود بزرگ، 11 بانک منطقه ای برای تشکیل بانک وام مسکن فدرال (FHLB)، که وجوهی را برای وام دهندگان و سایر موسسات مالی تامین می کند، به نیروها پیوستند. این کنسرسیوم استوار دارایی چشمگیر 1.1 تریلیون دلاری در 6500 عضو در سراسر کشور دارد.

علیرغم شکست FTX، امور مالی سنتی تا کنون از سرایت کریپتو دست نخورده باقی مانده است. طبق گزارش اخیر، وام های FHLB تا سقف 10 میلیارد دلار در اواخر سال 2022 به Signature Bank اعطا شد. این بانک تجاری دو سال قبل به دلیل پلتفرم دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، از وزارت خدمات مالی نیویورک چراغ سبز نشان داده بود. این یکی از بزرگترین تراکنش‌های استقراضی است که توسط یک بانک در دوران مدرن انجام شده است و در نتیجه می‌تواند خطر را برای همه طرف‌های درگیر با ارزهای دیجیتال افزایش دهد.

سیلورگیت، دومین بانکی که از FHLB وجوه دریافت کرد، در مجموع 3.6 میلیارد دلار به دست آورد. با این حال، در طول سه ماهه چهارم سال 2022، آنها با خروج گسترده سپرده‌ها مواجه شدند که باعث شد گام‌هایی در جهت حفظ نقدینگی نقدی مانند انتشار اوراق بدهی بردارند. این منجر به زیان خالص کلی برای سهامداران عادی بالغ بر 1 میلیارد دلار شد.

گزارش سیلورگیت نشان می دهد که سپرده های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022 بسیار کمتر از قبل بوده است، با میانگین کل سپرده به 7.3 میلیارد دلار – تقریباً نصف این میزان در مقایسه با سه ماهه سوم زمانی که به اوج خود 12 میلیارد دلار رسید.

سناتور الیزابت وارن در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال نگرانی های خود را در مورد درهم تنیدگی ارزهای دیجیتال با سیستم های بانکی بیان کرد. او استدلال کرد که مالیات دهندگان نباید مسئولیت زیان های احتمالی ناشی از تقلب و پول شویی را در آنچه که او بازار کریپتو بسیار نوسان می خواند، بپذیرند.

فروپاشی FTX باعث ایجاد موجی شوک در سراسر صنعت کریپتو شده است و بسیاری از شرکت‌ها را دچار سردرگمی کرده است. در جدیدترین توسعه، جنسیس وام دهنده ارزهای دیجیتال اعلام کرد که در 19 ژانویه برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 با بدهی هایی که ارزشی بین 1 تا 10 میلیارد دلار تخمین زده می شود، ثبت نام کرده اند.