منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سولانا ATH جدید را با قیمت 260 دلار نشان می دهد

سولانا ATH جدید را با قیمت 260 دلار نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL;DR شکست

  • سولانا قیمت جدید ATH را به 260 دلار رساند.
  • SOL کاردانو را به عنوان سکه کریپتو شماره چهار برمیگرداند.
  • بلاک چین SOL از نوامبر گذشته از 500 میلیون دلار فراتر رفته است.

سولانا کریپتو کوین پرطرفدار بار دیگر به قیمت 260 دلار رسیده است. این سکه این رکورد را تنها دو روز پس از اتریوم به نام خود ثبت کرد، سکه ای که برای کشتن آن از آستانه 250 دلار عبور کرد.

سرمایه گذاران سولانا به روزی امیدوارند که SOL از اتریوم به عنوان پلتفرم پیشرو برای قراردادهای هوشمند پیشی بگیرد و رقیب خود را از جایگاه شماره 2 خارج کند.

در زمان انتشار، SOL کاهش یافته و با 251.53 دلار معامله می شود که 3.32 درصد عقب نشینی دارد، اما همچنان 35 درصد بیشتر از هفته گذشته است. افزایش آن در روزهای گذشته باعث شده است که Cardano سرنگون شود و به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شود.

به طور مشابه، طبق گفته DeFiLlama گردآورنده داده DeFi، کل ارزش قفل شده در پروتکل های مالی غیرمتمرکز در Solana نیز به رکورد 15.14 میلیارد دلار رسیده است. افزایش قیمت آن با نزدیک شدن به اولین روز کنفرانس افتتاحیه بنیاد سولانا صورت می گیرد.

این رویداد، Breakpoint، تا چهارشنبه در لیسبون ادامه دارد. سخنرانان مهمان عبارتند از آناتولی یاکوونکو، مدیر عامل سولانا، Meltem Demirors CSO Coinshares، و مدیر عامل FTX Sam Bankman-Fried.

سولانا و NFT ها، اتریوم

پلتفرم دیگری که آلتکوین موج می زند، در فضای NFT است. بر اساس اطلاعات جمع‌آوری کننده داده‌های NFT، کریپتواسلام، که مارک کوبان را در زمره حامیان خود قرار می‌دهد، فروش NFT در بلاک چین SOL از ماه آگوست از 500 میلیون دلار فراتر رفته است، از جمله 12 میلیون دلار در نوامبر تاکنون.

پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که تقاضا برای NFT و DeFi باقی بماند، قیمت SOL به افزایش خود ادامه خواهد داد.

SOL ادعا می کند که جایگزین بسیار مقیاس پذیرتر و ارزان تری برای اتریوم است. اتریوم در حال حاضر از آنچه به عنوان «گلوگاه تراکنش‌ها» شناخته می‌شود، رنج می‌برد، به این معنی که این شبکه تنها می‌تواند حدود ۱۲ تا ۱۴ تراکنش را در ثانیه انجام دهد. سولانا ادعا می کند که می تواند 50000 TPS را مدیریت کند که آن را به یکی از سریع ترین بلاک چین های موجود در بازار تبدیل می کند.