منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سولانا مرده؟ SOL در بحبوحه شرایط سخت بازار سقوط می کند

سولانا مرده؟ SOL در بحبوحه شرایط سخت بازار سقوط می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سولانا در 24 ساعت گذشته بیش از 20 درصد از ارزش خود را کاهش داده است و بیش از 60 درصد از بالاترین قیمت ماهانه 38.55 دلاری خود کاهش یافته است. به نظر می رسد که انفجار بازار کریپتو، حماسه FTX و فعالیت های سرمایه گذاری توسط اعتباردهندگان در این هفته بزرگترین انگیزه آن باشد.

چشم انداز اقتصاد کلان بازار بر توکن های سول تأثیر می گذارد و بسیاری از سرمایه گذاران را وادار می کند تا برای پول خود تلاش کنند.

سولانا به هرج و مرج بازار می افزاید

انفجار صرافی FTX منجر به یک اثر موج دار در کل چشم انداز ارزهای دیجیتال شد. به غیر از توکن بومی خود FTT، SOL نیز ضربه‌ای خورد و یک روند خرسی را در نظر گرفت.

وام دهندگان و وام گیرندگان در بحبوحه ترس از رکود نقدینگی با کاهش شدید قیمت ها، دچار تزلزل شدند. ادعاهای بیشتر در مورد فروش FTX هلدینگ Sol خود فقط وضعیت را بدتر کرد.

به گفته Defillama، ارزش کل SOL قفل شده (TVL) در 24 ساعت 31.4٪ کاهش یافته است و Marinade finance در منحنی -22.8٪ پیشرو است.

سولانا مرده؟  SOL در بحبوحه شرایط سخت بازار سقوط می کند 1

قیمت Staked Solana (sSol) نیز به شدت در حال نوسان است و در بسیاری از موارد با توکن Sol شکسته می شود. sSol توکن‌هایی هستند که به عنوان اثبات مالکیت توکن‌های SOL با اعتبارسنجی‌ها به کاربران داده می‌شوند. اعتبارسنجی ها نیز در sSol پاداش می گیرند.

Solend یک پروتکل وام دهی برای اکوسیستم Solana است که تا به امروز بیش از 93.3 میلیون دلار به سرمایه گذاران وام داده است. اخطار صادر شده در پلت فرم آنها نشان دهنده افزایش فشار فروش توسط دارندگان SOL است.

“Solana در حال حاضر با به روز رسانی اوراکل متناوب شلوغ است، کاربران ممکن است با مشکلاتی در خروج مواجه شوند. همه وام گیرندگان از کار افتاده اند.» پلت فرم وام دهی سولند

آمار روی زنجیره قطب نما سولانا نشان می دهد که 31 میلیون SOL، به ارزش 79 میلیون دلار در زمان چاپ، در دوره 370 غیرفعال می شود و 12 میلیون توکن روی پروتکل باقی می ماند. “دوران” به زمانی اشاره دارد که پاداش های شرط بندی از پروتکل سولانا به دست می آید و سپس صادر می شود. وجوه نگهداری شده در یک دوره به مدت 2.5 روز نگهداری می شود و پس از آن می توان آنها را مجدداً در استخرهای سهام سرمایه گذاری کرد یا به فروش رساند. اگر وجوه توسط اعتبارسنجی ها به بازار ریخته شود، پویایی قدرتمند دیگری برای پایین آوردن قیمت ها ارائه می دهد.

کاهش در مقدار SOL سهام ممکن است نشان دهد که سرمایه گذاران به دنبال فروش تمام یا بخشی از موقعیت خود هستند.

شان فارل، رئیس استراتژی دارایی دیجیتال در FundStrat.

ریاض کری، تحلیلگر شرکت داده‌های رمزنگاری Kaiko، با Coindesk به اشتراک گذاشت که Alameda دارای حجم قابل توجهی از توکن‌های SOL مانند OXY و MAPS است. این تئوری این است که بعد از اینکه بایننس نتوانست شرکت خواهر خود FTX را تحت عنوان Sam Bankman-Fried (SBF) خریداری کند، آلامدا تلاش خواهد کرد تا دارایی های SOL خود را بفروشد تا نقدینگی بسیار مورد نیاز را تامین کند.

علاوه بر نگرانی های نقدینگی، SBF روابط عمیقی با اکوسیستم سولانا داشته است. گزارش شده است که SBF در جمع آوری کمک مالی 314 میلیون دلاری برای آزمایشگاه های Solana، تیم توسعه سولانا شرکت کرده است. شرکت او همچنین تبادل سرم را که بر اساس پروتکل سولانا ساخته شده است، ایجاد کرد.

تحلیل بازار سولانا

قیمت سکه SOL در پنج روز گذشته در جنوب معامله شد و بیش از 50 درصد از ارزش خود را نسبت به بالاترین قیمت ماهانه از دست داد.

هیستوگرام MACD نشان دهنده افزایش حرکت قیمت SOL به سمت نزولی است در حالی که خط MACD در زیر خط سیگنال شکسته می شود، که نشان می دهد قیمت ها کاهش می یابد. خطوط روند تمساح ویلیام روند نزولی را در نظر گرفته اند. شاخص مقاومت راکتیو BAT را در قلمرو فروش بیش از حد نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال سولانا

در حالی که قیمت ها به شدت کاهش می یابد، برخی از تحلیلگران همچنان خوش بین هستند. یکی از اعتبارسنجی‌ها اشاره می‌کند که این کار طبق معمول برای آن‌ها است و خاطرنشان می‌کند که «ذینفعان باقی‌مانده سهم بیشتری از پاداش‌ها را دریافت خواهند کرد، بنابراین بهتر عمل خواهند کرد».

راج کوکال، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت سولانا، خاطرنشان می کند که این یک لحظه بحرانی برای سولانا است و آنها انعطاف پذیری لازم برای غلبه بر شرایط نزولی بازار را دارند.

آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار، اظهارات مشابهی را تکرار کرد.

خواه سول مرده باشد یا نه، زمان قضاوت نهایی خواهد بود.