منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهام Robinhood در گزارش خرید شایعه FTX 14٪ افزایش یافت

سهام Robinhood در گزارش خرید شایعه FTX 14٪ افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در میان زمستان کریپتو، خبرهای بسیار خوبی وجود دارد. پس از اینکه گزارش شد که صرافی ارزهای رمزنگاری شده میلیاردر Sam Bankman-Fried، FTX، کمی بیش از یک ماه پس از اینکه او اولین سهام خود را تایید کرد، در حال بررسی خرید Robinhood است، سهام اپلیکیشن محبوب معاملات سهام Robinhood افزایش یافته و حرکت را ادامه داده است.

سهام Robinhood بر اساس گزارش‌هایی مبنی بر اینکه FTX به دنبال خرید آن است، افزایش یافت

Vlad Tenev و Baiju Bhatt رابینهود را در سال 2013 به عنوان یک کارگزاری سهام دوستدار موبایل تأسیس کردند. این پلتفرم بیش از 17 میلیون کاربر فعال دارد و در سال 2021 در بازار سهام NASDAQ شروع به کار کرد. در سال 2018، Robinhood معاملات ارزهای دیجیتال را اضافه کرد و به مشتریان اجازه داد 11 ارز دیجیتال مختلف را معامله کنند.

فقط کاربران در ایالات متحده و بریتانیا می توانند از موجودیت رمزنگاری استفاده کنند. دارای مجوز در 27 ایالت و همچنین عضوی از سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) است. SEC همچنین بر آن به عنوان یک تجارت عمومی نظارت می کند.

به گفته افرادی که با این وضعیت آشنا هستند، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های تجارت ارزهای دیجیتال، رقیب کوین‌بیس و بایننس، در حال بحث در مورد چگونگی تصاحب Robinhood است. همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، FTX در حال بررسی خرید کامل Robinhood است.

این خبر باعث شد که سهام رابینهود تا 18 درصد افزایش یابد که به سرعت در ساعت 3:10 بعد از ظهر به وقت شرق آسیا متوقف شد. پس از از سرگیری معاملات در ساعت 15:15، سهام بیشترین سود خود را حفظ کرد و دوشنبه شب 14 درصد افزایش یافت. سهام در روز سه‌شنبه همچنان در روند صعودی قرار دارند و سرمایه‌گذاران مجددا علاقه نشان می‌دهند.

تا به امروز، هیچ پیشنهاد تصاحب رسمی به رابینهود داده نشده است. به گفته بلومبرگ، با این حال، FTX هنوز تصمیم نگرفته است که آیا این تراکنش را ادامه دهد یا نه و ممکن است این کار را انجام ندهد.

Bankman-Fried سهام رابینهود را “یک سرمایه گذاری جذاب” در می 2022 نامید. در 14 مه، این فریاد باعث شد که سهام در یک روز بیش از 20 درصد رشد کند. در نیمه اول سال 2022، سهام رابینهود عمدتاً در مقایسه با افت بازار گسترده تر از حدود 50 درصد، کمتر از 50 درصد در مقایسه با S&P 500 کاهش یافته است.

سرمایه گذاران Robinhood کمتر خوشبین هستند زیرا این شرکت همچنان با رشد ضعیف کاربران در پلت فرم خود و همچنین کاهش سود معاملاتی دست و پنجه نرم می کند. سهام Robinhood امروز با حدود 10 دلار معامله می شود که هنوز با رکورد 85 دلار در آگوست گذشته فاصله زیادی دارد.

برآوردهای فوربس، دارایی خالص بانکمن-فرید را 20.6 میلیارد دلار نشان می دهد. او اکنون یکی از ثروتمندترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال است و ارزش سازمانش در آغاز سال 2022 پس از راه اندازی FTX در سال 2019 به 40 میلیارد دلار رسیده است.

FTX معامله ای را برای خرید Robinhood بررسی می کند

بر اساس گزارش اخیر از پرونده های نظارتی، میلیاردر Sam Bankman-Fried، خالق و مدیر عامل FTX، اکنون 7.6 درصد از سهام Robinhood به ارزش حدود 650 میلیون دلار را در اختیار دارد. پس از افشای یک ماه پیش، این نهاد تصمیم گرفته است تا پلتفرمی را تصاحب کند که گزینه‌های منحصربفرد معاملات کریپتو را ارائه می‌دهد.

بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در سال جاری تحت تأثیر یک فروش گسترده قرار گرفته‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران در مواجهه با نرخ‌های رو به رشد، تورم بالا و نگرانی‌های رکود قریب‌الوقوع به سمت شرط‌بندی مطمئن‌تر فرار می‌کنند. قیمت بیت کوین در اوایل این ماه به زیر 20000 دلار سقوط کرد و در پی گزارش هایی مبنی بر توقف فروش چندین کسب و کار ارزهای دیجیتال یا اعلام کاهش کارمندان بود.

روز دوشنبه، بانک سرمایه گذاری وال استریت گلدمن ساکس در گزارشی که به دلیل کاهش قابل توجه قیمت ارزهای دیجیتال و فعالیت های معاملاتی متعاقب آن، ارزش سهام Coinbase (COIN) را کاهش داد، رتبه خود را در سهام Robinhood از فروش به خنثی افزایش داد.

به گفته منابع، در حالی که هیچ تصمیمی برای پیگیری تصاحب گرفته نشده است، FTX این موضوع را جدی گرفته است. به گفته یکی از مخاطبین بلومبرگ، اینکه آیا FTX با رابینهود با پیشنهاد خرید تماس برقرار می کند یا نه، هنوز مشخص نیست.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، در بیانیه بعدی به بلومبرگ، به شایعات مربوط به احتمال پیوند با رابینهود اشاره کرد و اظهار داشت که اگرچه آنها علاقه مند به انجام این کار هستند، هیچ بحث فعالی در مورد ادغام وجود ندارد.

ما در مورد چشم انداز تجاری Robinhood و راه های بالقوه ای که می توانیم با آنها شریک شویم هیجان زده هستیم […] همانطور که گفته شد، هیچ مکالمه فعال M&A با رابینهود وجود ندارد.

سام بنکمن-فرید

شرکت‌های Bankman-Fried، FTX و Alameda Research، در روزهای اخیر وام‌هایی را به شرکت‌های ارزهای دیجیتال در شرایط دشوار ارائه کرده‌اند و برخی رویکرد او را با رویکرد وارن بافت در طول هر بحران مالی مقایسه می‌کنند.

در پی یک بحران مالی عظیم، تصمیمات بانکمن-فرید ممکن است هم به عنوان یک فرصت سود و هم به عنوان استفاده از سرایت معکوس در صنعتی تلقی شود که شرکت ها هنوز در تعاملات مالی خود به هم مرتبط هستند.

علیرغم این واقعیت که زمستان ارزهای دیجیتال آغاز شده است، FTX همچنان به شکوفایی خود ادامه می دهد. این شرکت اخیراً یک پیشنهاد کمک مالی 250 میلیون دلاری به وام دهنده بیت کوین BlockFi ارائه کرد و اوایل این ماه، قراردادی را برای خرید صرافی ارز دیجیتال کانادایی Bitvo به مبلغ نامشخصی امضا کرد.

در بحبوحه بحران تعلیق صنعت مبادلات ارز دیجیتال، FTX در اوایل ژوئن اعلام کرد که مشاغل خود را کاهش نخواهد داد. در 6 ژوئن، بانکمن-فرید توییت کرد که شرکتش قصد دارد فعلا “به رشد خود ادامه دهد”.