منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهام کریپتو سقوط کرد. آیا حل و فصل تورم ایالات متحده بیش از حد پیش رفته است؟

سهام کریپتو سقوط کرد. آیا حل و فصل تورم ایالات متحده بیش از حد پیش رفته است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نگرش منفی آخر هفته به بازار دارایی های دیجیتال بازگشته است زیرا سهام کریپتو متحمل ضررهای زیادی شده است. چرا سهام کریپتو امروز در حال کاهش است؟ کاهش کل ارزش بازار کریپتو در روز پنجشنبه ممکن است به عوامل مختلفی نسبت داده شود.

بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت کار در روز پنجشنبه، قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. با این حال، نرخ تورم همچنان بالاتر از پیش بینی اقتصاددانان بود. اکتبر نسبت به دارایی های دیجیتال بسیار سخت بوده است و کاهش امروز در سهام کریپتو، بازار را به سقوط آزاد انداخته است.

سهام کریپتو شکست می خورند

پس از انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در صبح پنجشنبه، بازار سهام و سهام کریپتو، به ویژه، دوران سختی را تجربه می کنند. بر اساس داده ها، تورم اصلی به 6.6 درصد به بالاترین سطح چهار دهه اخیر رسیده است. تورم 8.2 درصد بود، همچنین بالاتر از آنچه اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند.

این احتمال وجود دارد که این امر به عنوان انگیزه ای برای افزایش بیشتر نرخ بهره عمل کند و باعث ترس سرمایه گذاران شود. با این وجود، لازم به ذکر است که این نرخ کمتر از رقم قبلی 8.30 درصد بوده است.

بر اساس صورتجلسه ماه سپتامبر کمیته بازار آزاد فدرال تعیین نرخ که در روز چهارشنبه منتشر شد، بانک‌های مرکزی انتظار دارند که نرخ‌ها همچنان بالا بمانند مگر اینکه قیمت‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

ارزش بازار کریپتو در 24 ساعت گذشته با همان نرخ بیت کوین، 3.8 درصد کاهش یافته است. قیمت بیت کوین ابتدا به پایین ترین سطح 18190 دلار رسید اما از آن زمان به سطح فعلی خود یعنی 18430 دلار بازگشته است. قیمت بیت کوین از ابتدای روز تاکنون 3.85 درصد کاهش یافته است.

همه شاخص های اصلی بازار سهام ایالات متحده بیش از 2 درصد کاهش یافته اند، اگرچه S&P 500 ضرر خود را تا اواسط صبح به تنها 1 درصد کاهش داده است.

سایر سهام کریپتو در حال کاهش هستند، از جمله سهام استخراج کریپتو. در میان سهام ماینینگ، Marathon Digital (MARA) با کاهش 7 درصدی معامله می شود، در حالی که Riot Blockchain (RIOT) و Core Scientific (CORZ) با مقدار قابل مقایسه ای کاهش یافته است.

ماینر بریتانیایی Argo Blockchain (ARBK) به عملکرد ضعیف مابقی صنعت ادامه داد و 16.5 درصد سقوط کرد تا به زیان خود در پی برنامه هفته گذشته برای جستجوی سرمایه اضافه شود.

MicroStrategy (MSTR)، تجارتی که 130000 بیت کوین (2.4 میلیارد دلار و در حال کاهش) را کنترل می کند، 6.7 درصد کاهش یافته است. کوین بیس (COIN) نیز 11.5 درصد کاهش یافته است.

توکن Huobi در میان سقوط افزایش می یابد

با کاهش بیشتر سهام کریپتو، توکن Huobi در حال افزایش است. طی چهار روز گذشته، قیمت HT 76 درصد افزایش یافته است که نشان دهنده همبستگی منفی با بقیه بازار ارزهای دیجیتال است. قیمت Huobi Tokens به 7.67 دلار رسید.

از ابتدای این هفته، قیمت HT بیش از 80 درصد افزایش یافته است که بالاترین عملکرد هفتگی خود را از فوریه 2021 نشان می‌دهد. بیشتر سودهای روزانه HT همزمان با صرافی کریپتو Huobi Global است که اعلام کرد معاملات نقطه‌ای برای Starfish Finance (SEAN) در تاریخ آغاز شد. پلت فرم آن

سود هفتگی عالی HT نیز به مدیریت سرمایه مربوط می شود. این گروه سرمایه گذاری مستقر در هنگ کنگ، خرید Huobi Global، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال را در 8 اکتبر اعلام کرد.

جاستین سان، خالق پروژه بلاک چین ترون و احتمالاً حامی اصلی About Capital، در 10 اکتبر اعلام کرد که HT را قادر می‌سازد تا نام تجاری و عملیات تجاری Huobi Global را تبلیغ کند.

SEC به دلیل رویکرد خود نسبت به ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفت

ممکن است در حال حاضر همه چیز برای سرمایه گذاران کریپتو مبهم باشد، اما تحلیل های حیاتی در حال ظهور است. ناظران مالی در ایالات متحده به دلیل بازی بیش از حد دست خود محکوم شده اند. با کاهش قیمت سهام کریپتو، سناتور آمریکایی جان هیکنلوپر (D-Colorado) به یکی از اولین سناتورهای دموکرات تبدیل شد که به طور علنی از رویکرد اتخاذ شده توسط گری جنسلر، رئیس SEC (SEC) نسبت به ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

به گفته Hickenlooper، فقدان یک چارچوب نظارتی منسجم منجر به “اجرای نابرابر” می شود و مانع درک واضح حمایت از سرمایه گذار می شود.

طبقات سیاسی در گذشته از نگرش جنسلر و SEC به ارزهای دیجیتال انتقاد کرده اند، اما اغلب از طرف مقابل. به عنوان مثال، سناتور پت تومی (R-Pa.) از رگولاتور به دلیل عدم وجود اقدامات نظارتی انتقاد کرد که می توانست از بدترین عواقب شکست بسیاری از شرکت های رمزنگاری از جمله شبکه سلسیوس در امان بماند.

مایکل بار، معاون نظارت در فدرال رزرو، در DC Fintech Week اظهار داشت که وابستگی متقابل بین شرکت های رمزنگاری در طول رکود بازار سال گذشته بر خطرات احتمالی برای مؤسسات بانکی که با آنها درگیر می شوند، تأکید می کند.

بانک‌های تحت نظارت فدرال رزرو علاوه بر صدور دستورالعمل‌های نظارتی که مراحل را مشخص می‌کند، باید قبل از تعامل با دارایی‌های رمزنگاری شده در ماه اوت انجام دهند. علاوه بر این، بار اظهار داشت که فدرال رزرو با دفتر کنترل ارز و شرکت بیمه سپرده فدرال همکاری می کند تا به این نهادها کمک کند تا از خطرات و اقدامات پیشگیرانه لازم آگاه شوند.

وضعیت فعلی بازار کریپتو سرمایه گذاران را گیج کرده است. آیا اگر ایالات متحده به مبارزه با تورم ادامه دهد، بازار به طور کامل سقوط خواهد کرد؟ این وضعیت دشواری است که در عصر حاضر باید در آن بود. شکست مداوم سهام کریپتو نشانه دلگرمی برای سرمایه گذاران در دارایی های دیجیتال نیست.