منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سنگاپور مقررات جدیدی را برای استیبل کوین و تجارت کریپتو پیشنهاد می کند

سنگاپور مقررات جدیدی را برای استیبل کوین و تجارت کریپتو پیشنهاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بهشت پیشرو ارزهای دیجیتال سنگاپور در حال برداشتن گام هایی برای افزایش مقررات در صنعت ارزهای دیجیتال است. نهاد نظارتی مسئول سیاست پولی، انجمن پولی سنگاپور (MAS)، دو مقاله مشاوره ای را منتشر کرد که در آن اقدامات سختگیرانه برای صادرکنندگان استیبل کوین و تجارت ارزهای دیجیتال پیشنهاد شده بود.

مقامات پولی سنگاپور (MAS) دو مقاله مشاوره ارائه کرده اند که مقررات متعددی را برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر تجارت ارزهای دیجیتال و در عین حال حمایت از توسعه استیبل کوین ها ایجاد می کند.

بانک مرکزی سنگاپور: ارزهای دیجیتال یکی از اجزای صنعت دارایی دیجیتال بزرگتر هستند

بانک مرکزی سنگاپور مزایای بالقوه ارزهای دیجیتال در صنعت دارایی دیجیتال را تشخیص داده است و آنها را به طور کامل ممنوع نخواهد کرد. در عوض، MAS اقداماتی را برای کاهش خطرات و محافظت از مصرف کنندگان پیشنهاد می کند و در عین حال همچنان از نوآوری در صنعت حمایت می کند.

بانک مرکزی سنگاپور برای صدور توکن DPT یا توکن پرداخت دیجیتالی، الزامات جدیدی را پیشنهاد می کند. این توکن‌ها که معمولاً به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شوند، ارزهای رمزپایه‌ای هستند که ارزش آن‌ها به ارزهای فیات یا دارایی‌هایی مانند طلا مرتبط است.

MAS اقدامات سختگیرانه ای را برای صدور و استفاده از DPT پیشنهاد می کند، از جمله الزامات سرمایه، ممیزی های خارجی، و چارچوبی برای مدیریت ریسک ها، زیرا آنها برای ایجاد تنگنا در استفاده افراد از معاملات ارزهای دیجیتال طراحی شده اند.

الزامات نظارتی پیشنهاد شده، آزمایش لازم برای ثبات و قابلیت اطمینان استیبل کوین ها و همچنین اقداماتی برای نظارت بر استفاده از آنها در بازار است.

الزامات نظارتی برای ارائه دهندگان خدمات DPT

MAS همچنین چارچوبی را برای واسطه‌های ارزهای دیجیتال، مانند صرافی‌ها، پیشنهاد می‌کند تا از مصرف‌کنندگان در برابر خطرات مرتبط با تجارت دارایی‌های دیجیتال محافظت کند و از فعالیت‌های پولشویی و تامین مالی تروریسم جلوگیری کند. چارچوب پیشنهادی شامل الزامات مجوز، استانداردهای کفایت سرمایه، استانداردهای بهداشت سایبری، ممنوعیت فعالیت‌های وام دهی و پذیرش پرداخت‌های کارت اعتباری هنگام خرید رمزارز است. MAS همچنین ممنوعیت فوری تأییدیه افراد مشهور، هدایای رایگان و نرخ های تخفیف برای سرمایه گذاری رمز دیجیتال و همچنین هدایای رایگان را اعمال کرد.

MAS همچنین جداسازی دارایی های مشتری از دارایی های واسطه های رمز دیجیتال را پیشنهاد می کند تا اطمینان حاصل شود که وجوه مشتری محافظت می شود. همچنین از شرکت‌ها خواسته می‌شود که اقدامات دقیق مدیریت ریسک را معرفی کنند و انتخاب و فهرست سیاست‌ها و رویه‌های توکن‌ها را عمومی کنند.

از استیبل کوین ها به عنوان وسیله مبادله استفاده می شود

MAS تاکید کرد که استیبل کوین ها پتانسیل استفاده به عنوان وسیله مبادله و ذخیره ارزش را دارند. با این حال، اقدامات دقیق تری برای تضمین ثبات آنها ضروری است. رویکرد نظارتی به صورت سوداگرانه، معاملات ارزهای دیجیتال و استفاده از توکن‌های غیرمتمرکز را کاهش می‌دهد، اما در عوض استفاده و توسعه استیبل کوین‌ها را ترویج می‌کند.

چارچوب نظارتی فعلی، که عمدتاً موضوعات مربوط به پولشویی و تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین خطرات فنی و سایبری را پوشش می‌دهد، در تلاشی برای اطمینان از اینکه استیبل کوین‌های مجاز دارای ثبات ارزش بالایی هستند، گسترش خواهد یافت.

به منظور دستیابی به بازیابی یا یک رکود روان، ناشران غیربانکی استیبل کوین نیز موظف خواهند بود دارایی‌های نقدی با درصد بالاتر از 50 درصد از هزینه‌های عملیاتی سالانه را حفظ کنند.

این پیشنهادات در حالی ارائه می‌شوند که ارزهای دیجیتال در سنگاپور که یک مرکز فین‌تک پیشرو در آسیای جنوب شرقی است، محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند، زیرا اخیراً میزبان اجلاس جهانی بلاک چین در جولای امسال بود. هدف MAS ایجاد یک چارچوب قانونی برای دارایی های دیجیتال است که از نوآوری و توسعه حمایت می کند و در عین حال از مصرف کنندگان و ثبات سیستم مالی نیز محافظت می کند. هنگامی که SCS به عنوان یک شکل توکن شده از بدهی بانک صادر می شود، هیچ الزامات پشتیبان یا احتیاطی اضافی برای بانک ها وجود نخواهد داشت.