منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سنای قزاقستان دستورالعمل‌هایی را تأیید می‌کند که می‌تواند کشور را مشمول مقررات AML کند

سنای قزاقستان دستورالعمل‌هایی را تأیید می‌کند که می‌تواند کشور را مشمول مقررات AML کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • سنای قزاقستان مقررات پیشنهادی را برای نظارت بهتر بر بخش مالی و ارزهای دیجیتال در داخل کشور تصویب کرد.
  • این کشور از زمانی که چین تمام فرآیندهای ماینینگ کریپتو را ممنوع کرده است، یک مرکز مهم استخراج کریپتو است که این مراحل را ضروری می کند.

قزاقستان اخیراً توسط سنای خود با مقررات جدید برای نظارت بر بخش مالی خود گام های مهمی برداشت. این نه تنها بر شهروندان، بلکه بر تمام شخصیت‌های عمومی و خدمات رمزنگاری در کشور تأثیر می‌گذارد. وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و هوافضا در قزاقستان مسئول نادیده گرفتن معرفی شرکت های جدید در منطقه خواهد بود.

بنابراین، هر پروژه رمزنگاری که در کشور راه‌اندازی می‌شود باید از طریق بررسی‌های «مشتری خود را بشناسید» بگذرد.

نکته قابل توجه این است که این مقررات بر مناطق قزاقستان و AIFC (مرکز مالی بین المللی آستانه) تأثیر خواهد گذاشت. AIFC یک سرزمین مستقل است که تحت قانون اساسی جمهوری قزاقستان اداره می شود. این قلمرو به عنوان یک مرکز مالی است که میلیون‌ها ماینر ارز دیجیتال را در سراسر جهان جذب می‌کند.

افزایش نگرانی ها در مورد پولشویی در قزاقستان

مقامات قزاقستان نگرانی خود را در مورد توزیع غیرقانونی دارایی های دیجیتال مرتبط با فعالیت های غیرقانونی ابراز کردند. به گفته اولگا پرپیچینا، معاون سنا، دستورالعمل های جدید راهی برای کاهش خطرات مربوط به دارایی های دیجیتال و در عین حال تضمین تراکنش شفاف با استفاده از ارزها خواهد بود.

به نظر او، بسیاری از نهادهای غیرقانونی، از جمله شرکت کنندگان در بازار سیاه، دارایی های دیجیتال را به دلیل ماهیت ناشناس آنها راحت می دانند. علاوه بر این، غیرمتمرکز شدن پلتفرم های رمزنگاری، ردیابی امور مالی را دشوار می کند. این عوامل نیاز به مقرراتی را برانگیخت که پیشرفت صنعت پررونق را در یک محیط امن تضمین کند.

یک پیشنهاد اضافی برای این موضوع این است که آژانس نظارت مالی قزاقستان اختیارات بیشتری کسب کند. در این صورت، این نهاد به احزاب قانونی در داخل کشور دسترسی نامحدود خواهد داشت. با این وجود، رئیس جمهور قزاقستان هنوز لایحه پیشنهادی را تصویب نکرده است.

تنظیم استخراج کریپتو

گزارش‌های اخیر انجمن صنعت و بلاک چین مرکز داده قزاقستان، فرصت این کشور را برای جمع‌آوری بیش از 1.5 میلیارد دلار از استخراج کریپتو در پنج سال آینده نشان می‌دهد. انجمن بلاک چین از برترین شرکت های استخراج دارایی دیجیتال در کشور امروز تشکیل شده است. این به عنوان یک فرصت عالی است که قزاقستان می تواند از آن برای بهبود اقتصاد خود استفاده کند زیرا شرکت های خصوصی استخراج کریپتو سالانه حدود 230 میلیون دلار ثبت می کنند.

این کشور در بین سه کشور برتر در استخراج کریپتو در سطح جهان جایگاهی را به خود اختصاص داده است. این پیشرفت را مدیون مقررات سختگیرانه چین و ممنوعیت فعالیت رمزارزها در داخل دولت کمونیستی است.

با این وجود، همراه با این موفقیت، مسائل مربوط به انرژی نیز به وجود آمد و نهادهای دولتی را وادار کرد تا قوانین بیشتری برای کنترل مصرف انرژی در نظر بگیرند. همچنین هزینه های متحمل شده توسط ماینرهای خاکستری که به طور غیرقانونی فرآیندهای استخراج را انجام می دهند، در نظر می گیرد.

رئیس انجمن بلاک چین آلن دوردیژیف به لزوم یافتن کانال های مناسب برای مقابله با این وضعیت اشاره کرد. به هر حال، مقررات نادرست معدنچیان قانونی در کشور را فلج می کند. با این وجود، او خاطرنشان کرد که این موضوع فوری است زیرا استخراج کنندگان خاکستری سالانه تقریباً 300 مگاوات مصرف می کنند.

در آخر، انجمن تمایل خود را برای کمک به دولت قزاقستان برای رسیدگی به موضوع معدنچیان ذکر کرد. هدف نهایی آن تضمین یک منبع تغذیه سالم در سراسر کشور، اجتناب از محدودیت‌های انرژی برای استخراج‌کنندگان «سفیدپوست»، افزایش درآمد کشور از استخراج کریپتو و توسعه صنعت ماینینگ است.