منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سناتور تد کروز قوانینی را برای جلوگیری از توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشنهاد می کند

سناتور تد کروز قوانینی را برای جلوگیری از توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشنهاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سناتور کروز، یکی از اعضای حزب جمهوری خواه به نمایندگی از ایالت تگزاس، در کمیته بازرگانی، علم و حمل و نقل سنا خدمت می کند. او اخیرا توصیه کرد که فدرال رزرو (Fed) تلاش های خود را برای جلوگیری از توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) افزایش دهد.

هدف از قانون پیشنهادی کروز این است که اطمینان حاصل شود که هرگونه مقررات مربوط به ارز دیجیتال در ایالات متحده (ایالات متحده) حفاظت از حریم خصوصی مالی کاربران، حفظ سلطه دلار آمریکا و تقویت نوآوری را در اولویت قرار می دهد.

طبق یک گزارش مطبوعاتی، کروز و حامیانش بر این باورند که اگر CBDCها مجاز به تخطی از این هنجارهای اساسی باشند، فدرال رزرو ممکن است به یک شرکت مالی تبدیل شود، داده های حساس مشتری را به دست آورد و به طور دائم دفترچه های سفارش را پیگیری کند.

انتظار می‌رود لایحه پیشنهادی با مخالفت دموکرات‌ها مواجه شود که مدتی است برای CBDC فشار آورده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، دولت بایدن در حال بررسی ایجاد یک دلار دیجیتال است که مزایایی مانند تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر و شامل شدن بیشتر مالی را فراهم می‌کند.

طرفداران CBDC ها استدلال می کنند که آنها می توانند طیف وسیعی از مزایای را به مصرف کنندگان، مشاغل و دولت ها ارائه دهند. به عنوان مثال، یک ارز دیجیتال می تواند هزینه تراکنش ها را کاهش دهد و پرداخت های برون مرزی را ساده تر و سریع تر کند. CBDC ها همچنین می توانند راه کارآمدتری برای توزیع پرداخت های محرک و سایر کمک های مالی به دولت ها ارائه دهند.

با این حال، مخالفان CBDC ها نگران خطرات بالقوه برای حریم خصوصی مالی و آزادی فردی هستند. برخی هشدار داده اند که می توان از یک ارز دیجیتال برای نظارت بر تراکنش های مالی افراد و ردیابی حرکت آنها استفاده کرد. برخی دیگر نگران هستند که CBDC می تواند نقش بانک های سنتی را تضعیف کند و سیستم مالی را بی ثبات کند.

همانطور که بحث در مورد CBDC ها ادامه دارد، باید دید که لایحه کروز چقدر از سایر قانونگذاران حمایت خواهد کرد. با این حال، معرفی این قانون نگرانی فزاینده در میان برخی از سیاستمداران را در مورد خطرات و مزایای بالقوه یک ارز دیجیتال برجسته می کند. با توجه به اینکه فدرال رزرو در حال بررسی امکان CBDC است، واضح است که این موضوع در ماه ها و سال های آینده همچنان یک موضوع داغ باقی خواهد ماند.