منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سلسیوس دستور داد 50 میلیون دلار به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال بازگرداند

سلسیوس دستور داد 50 میلیون دلار به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال بازگرداند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه‌گذاران کریپتو بدترین زمستان‌های مالی را در سال 2022 دیده‌اند. با این حال، این روایت برای برخی از سرمایه‌گذاران کریپتو سلسیوس در شرف تغییر است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که یک قاضی ورشکستگی در ایالات متحده که در پرونده ورشکستگی شبکه سلسیوس دخیل است، به وام‌دهنده کریپتو دستور داده است تا 50 میلیون دلار ارز دیجیتال را به دارندگان حساب نگهبانی بازپرداخت کند.

طبق سوابق دادگاه، صرافی ارز دیجیتال در ماه جولای با حدود 167 میلیون دلار پول نقد و دارایی هایی به ارزش 4.3 میلیارد دلار در حالی که بیش از 4.7 میلیارد دلار به مصرف کنندگان بدهکار بود، اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت در 13 ژوئن حساب های کاربری خود را به دلیل کاهش شدید ارزش ارزهای رمزنگاری شده به حالت تعلیق درآورد و سرمایه گذاران زیادی تلاش کردند وجوه خود را برداشت کنند.

دارندگان حساب نگهداری سلسیوس ممکن است از زمستان کریپتو جان سالم به در ببرند

در سپتامبر، تقریباً یک ماه پس از اعلام ورشکستگی در ماه جولای، سلسیوس برای بازگرداندن وجوه صاحبان حضانت اقدام کرد. این پرونده قبل از یک جلسه استماع جداگانه برای رسیدگی به نگرانی‌های جاری در مورد تلاش‌های شرکت برای بازسازی و راه‌اندازی مجدد فعالیت‌هایش صورت گرفت. به گزارش بلومبرگ، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، مارتین گلن، این حکم شفاهی را در جلسه ای در 7 دسامبر صادر کرد.

بر اساس این طومار، سلسیوس حدود 58300 مصرف کننده دارد که بیش از 210 میلیون دلار را به خدمات نگهداری و نگهداری آن واریز کرده اند. علاوه بر این، تقریباً 44 میلیون دلار “دارایی خالص نگهبانی” در اختیار 15680 نفر از این مشتریان است. دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی نیویورک که صلاحیت رسیدگی به این پرونده را دارد، جلسه ای را در تاریخ 6 اکتبر برای بررسی موضوع تعیین کرده است.

بسیار مهم است که توضیح دهیم این حکم فقط به دارایی‌های نگهداری خالص مربوط می‌شود – دارایی‌هایی که هرگز به حساب‌های Earn Celsius واریز نشده‌اند و همیشه در برنامه نگهبانی نگهداری می‌شوند. مارتین گلن، قاضی ورشکستگی ایالات متحده می گوید:

من می خواهم این پرونده جلو برود. من از طلبکاران می خواهم تا جایی که ممکن است در اسرع وقت بازیابی کنند.

قاضی مارتین گلن

این مبلغ حداقلی از میلیاردها سلسیوس به طلبکاران خود است. جدیدترین حکم نتیجه توافق بین مشاوران شرکت و سهامداران است مبنی بر اینکه ارز رمزنگاری شده در حساب های نگهبانی متعلق به کاربران پلتفرم است و نه خود پلتفرم.

از طرف دیگر، اکثر 4.7 میلیارد دلار وجوه کاربران در حال حاضر در حساب‌های Earn Celsius قفل شده است، این حساب‌ها همان حساب‌هایی هستند که به سپرده‌گذاران امکان کسب سود را می‌دهند.

استدلال سلسیوس و طرح بازپرداخت

این نهاد رمزنگاری استدلال می‌کند که برخلاف مشتریان برنامه‌های Earn یا Borrow، مشتریان دارای حساب‌های نگهبانی کنترل دارایی‌های رمزنگاری خود را حفظ می‌کنند. بنابراین، این وجوه متعلق به مشتریان است نه به املاک سلسیوس. این شرکت تنها منبع فضای ذخیره سازی بود.

علاوه بر این، گزارشی که بلومبرگ در 5 دسامبر منتشر کرد، نشان می دهد که صرافی ارز دیجیتال قصد دارد 18 میلیون دلار استیبل کوین ذخیره شده در این حساب ها را برای حمایت از سازماندهی مجدد خود نقد کند. در 12 دسامبر، قاضی گلن قرار است موضوع مالکیت صندوق را بررسی کند. در همین حال، در 5 دسامبر، قاضی برنامه 2.8 میلیون دلاری وام دهنده برای حفظ کارمندان کلیدی (KERP) را که در 11 اکتبر ارائه شده بود، تأیید کرد.

پاداش ها به زیرمجموعه ای از کارکنان پرداخت می شود تا آنها را حفظ کنند تا شرکت بتواند به فعالیت های تجاری محدود خود ادامه دهد. در مقایسه با 370 کارمندی که شرکت قبل از شروع مراحل ورشکستگی داشت، به سختی 170 نفر در شرکت باقی می مانند.

دادگاه به درجه سانتیگراد یک مهلت تجدید ساختار می دهد

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته ضرب الاجل جدیدی برای ارائه طرح سازماندهی مجدد خود تعیین کرده است. دادگاه دستور داد تا 15 فوریه ارائه شود. در یک موضوع توییتری در روز دوشنبه، سلسیوس توسعه جدید را برجسته کرد. بر اساس گزارش ها، شرکت ورشکسته تقریباً دو ماه فرصت دارد تا یک طرح فصل 11 ارائه کند که در آن نحوه بهینه سازی سود برای همه طلبکاران و ذینفعان مشخص می شود.

طرح سازماندهی مجدد فصل 11 سندی است که نشان می دهد چگونه یک واحد ورشکسته انتظار دارد بستانکاران خود را بازپرداخت کند. سلسیوس امیدوار است در این بازه زمانی یک کسب و کار مستقل ایجاد کند و گزینه های بازسازی بیشتری را بررسی کند.

امروز صبح در دادگاه، تیم سلسیوس درخواست خود را برای درخواست مجوز برای فروش استیبل کوین مورد بحث قرار داد. طبق جدیدترین گزارش‌ها، هدف این حرکت تامین پول نقد برای عملیات‌های در حال انجام آنها و در عین حال به حداکثر رساندن ارزش برای همه طرف‌های درگیر است. با این حال قاضی اعلام کرده تصمیم خود را در روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

طبق گزارش های ماه گذشته، سلسیوس اخیراً هزینه قانونی حدود 5.6 میلیون دلار را پرداخت کرده است. این پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال ورشکسته، تعدادی از شرکت‌های حقوقی را برای کمک به آنها در روند ورشکستگی خود استخدام کرد.

عدم اطمینان زیادی در مورد سرمایه گذاران باقی مانده وجود دارد. این فرآیند ماه ها یا شاید سال ها طول می کشد تا سرمایه گذاران تعیین کنند که چگونه با دارایی های رمزنگاری خود ادامه دهند.