منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سلسیوس ادعا می کند که برای تثبیت عملیات مالی خود زمان می برد

سلسیوس ادعا می کند که برای تثبیت عملیات مالی خود زمان می برد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

یک هفته پیش، یک مشکل فلج کننده نقدینگی باعث شد که سلسیوس برداشت از پلتفرم خود را متوقف کند. شبکه وام‌دهنده کریپتو اکنون اعلام کرده است که برای بازیابی وضعیت مالی خود به زمان بیشتری نیاز است.

وام دهنده بیمار در وبلاگی در روز دوشنبه 20 ژوئن اظهار داشت که

ما می خواهیم جامعه ما بداند که حفظ ثبات عملیات و نقدینگی هدف ما است. این روند ممکن است مدتی طول بکشد.»

در رابطه با اقدام خود برای تعلیق برداشت، مبادله و نقل و انتقال بین حساب های کاربری، وام دهنده کریپتو گفت که کانال های ارتباطی با مقامات را باز نگه می دارد.

برای توقف، این شرکت به “روندهای شدید بازار” اشاره کرد. علاوه بر این، به منظور تمرکز بر سایر مسائل مبرم، جلسات Twitter Spaces و Ask Me Anything را نیز به حالت تعلیق درآورد. این شرکت همچنین اضافه کرد که اقدام در راستای منافع جامعه خود همچنان اولین دغدغه آن است و شرکت به کار شبانه روزی ادامه خواهد داد.

نقدینگی و عملیات سلسیوس

با فرض مجدد سپرده های مشتریان، سلسیوس درآمد کسب می کند و در نتیجه برای کاربران خود سود می کند. با این حال، زمانی که درخواست‌های برداشت از ذخایر نقدی آن فراتر رود، وام دهندگان متمرکز مانند سلسیوس ممکن است ملزم شوند دارایی‌های متعدد خود را نقد کنند.

هنگامی که دارایی های تولید شده توسط چنین خروجی ها در نهایت قادر به برآوردن تقاضای برداشت نباشند، بحران نقدینگی به وجود می آید. از آنجایی که سایت تلاش می کند از ورشکستگی خود جلوگیری کند، چندین کاربر سلسیوس نگران هستند که سپرده های آنها همراه با پول نقد سلسیوس از بین برود.

به گفته فرناندو مارتینز، رئیس آمریکا در پلتفرم دارایی دیجیتال OSL، انحلال در سراسر بازارها از جمله ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شده است. هفته گذشته، اعلام شد که سلسیوس شرکت حقوقی Akin Gump Strauss Hauer & Feld و غول بانکی Citigroup را برای کمک به تحقیق در مورد جایگزین های تامین مالی خود استخدام کرده است.

بازیکنان در این بخش که این نوع مشکلات مالی را تجربه می کنند، نوسانات اخیر در بازارهای بیت کوین را بدتر کرده اند. در 12 ژوئن، شرکت انتقال و برداشت را متوقف کرد. Cryptopolitan اخیراً Three Arrows Capital را پوشش داده است که به طور بالقوه ورشکسته می شود، که نگرانی سرمایه گذاران را افزایش می دهد.

برداشت ها توسط بابل فاینانس در روز جمعه به دلیل چالش های نقدینگی استثنایی متوقف شد و این بر هیاهو افزود.

قرار گرفتن در معرض اتر Lido-staked (stETH)، یک جایگزین برای اتر (ETH) که در پروتکل سهامداری Lido Finance به دام افتاده است، یک عامل کمک کننده در مشکلات در درجه سانتیگراد و Three Arrows Capital بود.

Steth بیشتر به عنوان یک دارایی ایمن در نظر گرفته می شد زیرا عملاً 1:1 به ETH گره خورده بود و توسط ETH سهامدار در Beacon Chain اتریوم پشتیبانی می شد. با این حال، افزایش برداشت ETH از طریق پلت فرم معاملاتی غیرمتمرکز Curve، تعویض stETH را چالش برانگیزتر کرده است.

در آنچه به عنوان تلاشی برای جلوگیری از وقوع چنین ماهیتی در آینده تلقی می شود، حداقل پنج آژانس نظارتی دولتی تحقیقات فوری را در مورد عملیات سلسیوس آغاز کرده اند.