منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سقوط FTX: بازار نزولی کریپتو تا اواخر سال 2023 تمدید می شود

سقوط FTX: بازار نزولی کریپتو تا اواخر سال 2023 تمدید می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

FTX، صرافی ارز دیجیتال که زمانی مسلط بود، درست زمانی که بازار ارزهای دیجیتال شروع به مشاهده “یک راه اندازی صعودی در حال ظهور” کرده بود، شکست خورد. این به دنبال کاهش قابل توجه اهرم در ماه مه و ژوئن بود که تعداد کمی از فروشندگان حاشیه ای را در اکوسیستم باقی گذاشت. بر اساس یک گزارش مطالعه جدید توسط Coinbase Global، کاهش سریع FTX ممکن است بازار نزولی ارزهای دیجیتال را چندین ماه دیگر، احتمالا تا پایان سال 2023، طولانی کند.

تخصیص دهندگان به دلیل رفتار توقف و شروع دائمی بازارهای مالی، به کارگیری سرمایه معنادار برای اکثر طبقات دارایی در ماه های اخیر چالش برانگیز بوده اند. قبل از “برخورد” بین بایننس و FTX در اوایل نوامبر، که باعث برداشت وحشتناک از بایننس شد، ارزهای دیجیتال اصلی از اوایل جولای عمدتاً از نوسانات قیمتی بزرگ مصون مانده بودند. این امر به سرعت به تلاطم گسترده‌تر بازار تشدید شد و نگرانی‌ها در مورد خطر احتمالی سیستمی را افزایش داد.

کوین بیس در پستی اعلام کرده است که انتظار دارند TFT دومین «اثرات مرتبه دوم» را که از افشای FTX آشکار می‌شود، بگیرد، «زیرا مشخص می‌شود که طرف‌های مقابل ممکن است با FTX یا Alameda وام داده باشند یا با آن‌ها تعامل داشته باشند و این بدهی‌ها دقیقاً چه هستند. هستند.” به یاد داشته باشید که شرکت بازرگانی کمی SBF، Alameda Research، عامل اصلی فروپاشی امپراتوری رمزنگاری این مرد 30 ساله بود.

به گفته بردلی دوک، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ETC، “شکی نیست که سقوط بهار کریپتو را به تعویق بیندازد.” او همچنین خاطرنشان می‌کند که «اعتماد سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال ضربه جدی خورده است و عواقب این رویداد برای مدتی احساس خواهد شد.»

آیا FTX می تواند سوراخی در برگه های مالی خود داشته باشد؟

اخیراً مشخص شده است که FTX ممکن است یک حفره 8 تا 10 میلیارد دلاری در برگه مالی خود داشته باشد که می تواند مربوط به وام یا وام هایی به Alameda باشد که با FTT به عنوان وثیقه تعهد شده و توسط سپرده های مشتری تأمین شده است. داده‌های Onchain حاکی از آن است که انتقال FTT به Alameda در طول شکست‌های Terra، Celsius و Three Arrows Capital در سه ماهه دوم انجام شده است، که نشان می‌دهد بازار هنوز از عواقب اهرم‌زدایی این کاهش‌ها بهبود نیافته است. با توجه به کاهش 85 درصدی ارزش FTT در برابر دلار آمریکا بین 6 نوامبر و 10 نوامبر، احتمالاً مارجین فراخوان برای وام های موجود صادر شده است.

سام بانکمن-فرید و مدیرعامل (سابق) او در توییتی اذعان کردند که مشکل بدهی فعلی نتیجه محاسبه نادرست اختلاف حاشیه مشتری است.

از آن زمان، کسب و کار اعلام ورشکستگی کرد و به Trading Ltd، FTX US، Alameda و 131 نهاد مرتبط دیگر پیوست. با این حال، با توجه به اینکه هیچ سابقه قانونی تجاری واضحی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد و بسیاری از معاملات در خارج از کشور انجام شده است، ما فکر می‌کنیم که این پرونده ممکن است دارای پیچیدگی‌های حقوقی بزرگی باشد. اگرچه این موضوع به طور کلی به آشفتگی بازار کمک کرده است، روند ورشکستگی ممکن است احتمال سرایت را کاهش دهد زیرا دادگاه های ایالات متحده به دنبال راه حلی مطمئن هستند.

مدیر عامل جدید FTX

این هفته، «انرون من» جان ری سوم، که بر پاکسازی شرکت پس از بحران گسترده گزارش شده نظارت داشت، به عنوان مدیرعامل جدید منصوب شد. ری هیچ وقت را برای انتقاد از رهبری سابق FTX تلف نکرد. سام بنکمن-فرید، موسس شرکت و تیم اجرایی او متهم به نشان دادن “تجزیه کامل کنترل های شرکتی” شدند.

اعلامیه ورشکستگی FTX نیز چندین افشاگری تکان دهنده را به همراه داشت. برای شروع، Alameda Research، شرکت خواهر FTX، به طور مخفیانه از انحلال بورس محافظت می شد. این مقاله همچنین نشان داد که چگونه کلیدهای خصوصی و سایر اطلاعات حساس از طریق ایمیل های گروهی ناامن قابل دسترسی هستند.

یکی دیگر از حملات حماسه در این هفته شاهد بروز رسانی قابل توجهی بود. این بار این موجودیتی بود که گمان می‌رود در خلال فروپاشی اولیه پلتفرم را هک کرده باشد. این کیف پول که «تخلیه کننده FTX» نام دارد، اکنون یک نگهدارنده اصلی اتر است.