منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سقوط AAX: مظنونین به دلیل گمراه کردن پلیس دستگیر شدند

سقوط AAX: مظنونین به دلیل گمراه کردن پلیس دستگیر شدند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در 13 نوامبر، دو روز پس از تشکیل پرونده ورشکستگی FTX، AAX تمام برداشت ها از این پلتفرم را به حالت تعلیق درآورد و در مورد سرمایه گذاران خود سکوت کرد.

در اوایل همان هفته، AXX اعلام کرد که هیچ ارتباطی با FTX مشکل دار ندارد، وجوه آنها دست نخورده است، و قصد دارد به زودی سند اثبات درخت مرکل خود را منتشر کند.

بن کاسلین، معاون وقت AAX، گفت: «از روزهای اولیه Mt. Gox و DAO Hack تا Luna، این صنعت با شکست‌ها و بحران‌ها غریبه نیست.

AAX یک صرافی ارز دیجیتال است که محصولات لحظه ای، آینده و پس انداز را در چندین ارز دیجیتال ارائه می دهد. بنیانگذاران این صرافی را در سال 2018 در سیشل تأسیس کردند اما عمدتاً از هنگ کنگ فعالیت می کردند.

مظنونان AAX دستگیر شدند

در آخرین به روز رسانی پرونده، پلیس هنگ کنگ موفق به دستگیری دو مرد درگیر در مبادله به ظن کلاهبرداری و گمراه کردن افسران پلیس شده است.

مدیران قبلی به طور ناگهانی پلت فرم را تعطیل کردند، کارمندان را اخراج کردند و برخی از مدیران عالی رتبه استعفا دادند. این فعالیت منجر به برداشت های منجمد شد. منابع تخمین زدند که برخی از سرمایه گذاران تا یک میلیون یوان در این مبادله نگهداری می کنند.

این حرکت باعث سر و صدای زیادی در جامعه شد.

در لاگوس، نیجریه، کاربران به دفاتر آنها یورش بردند و به کارکنان آنها حمله کردند. به گفته یک خبرنگار محلی، اوباش خشمگین خواستار لغو ممنوعیت برداشت از صرافی شدند.

سهامداران در انجمن فناوری بلاک چین (SIBAN) از اوباش خشمگین خواستند از قربانی کردن کارمندان دست بکشند.

ما از هر کاربر یا سرمایه گذار ناراضی یا عصبانی درخواست می کنیم و از آزار و اذیت یا قربانی کردن مدیر کشور AAX، سایر کارکنان محلی و سفیران AAX در سراسر کشور جلوگیری می کنیم. این افراد با همان وضعیتی مواجه هستند که کاربران و سرمایه گذاران ناراضی هستند.

سیبان

گروه حمایت همچنین گزارش داد که مدیران ارشد ارتباط خود را با کارمندان نیجریه ای خود متوقف کرده اند.

گروه‌های تلگرامی متعددی از آن زمان به وجود آمدند و هزاران کاربر به تلاش‌ها برای یافتن مدیران ارشد شرکت پیوستند.

آیا AXX فعالیت عادی خود را از سر می گیرد؟

در وبلاگی به تاریخ 15 نوامبر، صرافی مشکلات خود را به نقض اطلاعات حساس در سوابق خود عنوان کرد که آنها را مجبور به توقف برداشت کرد. آنها به کاربران اطمینان دادند که همه وجوه امن هستند و تنها مشکل در دستگاه تطبیق AXX آنها است.

این به روز رسانی همچنین نشان داد که آنها سرمایه بیشتری را تامین می کنند زیرا سرمایه گذاران آنها از ترس سقوط FTX وجوه خود را برداشته اند. وبلاگ خوشبین بود که عملیات عادی به زودی. وعده ها هنوز تا زمان مطبوعات (23-12-2022) محقق نشده است.

AXX تمام موقعیت های فعال در پلتفرم را در 12 نوامبر 2022 منحل کرد.

AAX در آخرین به روز رسانی خود (19 نوامبر)، به کاربران گفت که “توسعه های جدید زیادی” وجود داشته است، که به این معنی است که آنها به “زمان بیشتری برای پاسخ دادن به تعداد زیادی از سوالات در جامعه نیاز دارند.”

آنها همچنین خاطرنشان کردند که در آن هفته با بیش از 50 سرمایه گذار علاقه مند ملاقات داشته اند که تعدادی از آنها وارد مراحل حساس مذاکره شده اند.

با این حال، شایان ذکر است که قبل از اعلام ورشکستگی صرافی FTX، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل وقت، اظهارات خوش بینانه مشابهی را با سرمایه گذاران خود به اشتراک گذاشت و به نقل از تزریق وجوه جدید توسط جاستین سان، مدیرعامل بایننس و ترون اشاره کرد.

با این حال، بن کاسلین، رئیس سابق ارتباطات صرافی، می‌توانست خوشبین‌تر باشد. در بیانیه ای با Coindesk TV، او گفت که بعید است که صرافی به فعالیت عادی خود ادامه دهد.

با ادامه بحث با سرمایه گذاران بالقوه، جریان اطلاعات بسیار سریع رو به وخامت بود، تصمیم گیری مبهم تر شد. کازلین از آن زمان از سمت خود استعفا داد.

کاسلین به اشتراک گذاشت که به احتمال زیاد یک رویه قانونی از این سناریو آشکار می شود.

دستگیری دو مظنون ممکن است سخنان کازلین را ثابت کند.

این صرافی در این ماه بیانیه‌ای نداده است و با سرمایه‌گذاران ناراضی، ممکن است یک شکست مانند FTX رخ دهد.