منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سقوط و ظهور فانتوم، متشکرم، آندره کرونیه

سقوط و ظهور فانتوم، متشکرم، آندره کرونیه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه انسانی از دیرباز به عنوان با ارزش ترین دارایی یک فرد تلقی می شود. بنیاد Fantom گواه واقعی این است که یک فرد می تواند نسبت به کل شبکه برتری داشته باشد. آندره کرونژ، توسعه‌دهنده مشهور ارزهای دیجیتال و بنیان‌گذار پروژه‌های مختلف، پس از یک سال و نیم غیبت ناگهان به توییتر بازگشت.

با توجه به نام مستعار یک تصویر و نام دامنه جدید، معمار DeFi با سروصداهای همراه بازگشت و قیمت یکی از مهم‌ترین طرح‌های او، Fantom (FTM) را بالا برد. فانتوم به گمانه زنی ها مبنی بر بازگشت آندره کرونیه، پیشگام در اکوسیستم DeFi، به این صنعت پاسخ مثبت داد.

این مرد آندره کرونیه کیست؟

آندره کرونه دقیقا کیست؟ او چگونه به صنعت DeFi کمک می کند؟ چرا سهم او اینقدر قابل توجه است؟ آندره کرونژ، برخلاف ساتوشی ناکاموتو، آشکارا در کریپتوسفر وجود داشته است. آندره کرونیه بدون شک بدنام ترین و پرکارترین توسعه دهنده در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

به عنوان خالق پروتکل های مختلف DeFi برجسته، Cronje به توسعه DeFi و Web3 کمک کرده است. Cronje به دلیل ایجاد سیستم Yearn Finance قابل توجه است. Cronje همچنین نقش مهمی در ایجاد اکوسیستم Fantom DeFi داشته است.

از مارس 2019، آندره کرونیه به عنوان مشاور فنی برای تامین کننده انرژی Kosmos خدمت کرده است. علاوه بر این، او به دلیل کار بر روی طرح هایی مانند Lemniscap، FUSION Foundation و Crypto Briefing شناخته شده است. Cronje پس از توسعه تجمیع کننده بازدهی Yearn Finance و کوین بومی YFI به طور چشمگیری به شهرت رسید.

با این حال، افکار عمومی از فرهنگ «سمی» DeFi کرونجه را از حوزه بلاک چین دور کرد. سپس توسعه دهنده قصد خود را برای ترک دائمی DeFi اعلام کرد. این باعث شد که قیمت بسیاری از توکن های مرتبط با کرونژ به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

Fantom یک شبکه گراف غیر چرخه ای جهت دار توزیع شده (DAG) است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. پلت فرم پایه توسعه برنامه های غیرمتمرکز قوی و ایمن (dApps) را برای توسعه دهندگان ساده می کند.

در مارس 2022، کرونژ خروج “دائمی” خود از DeFi را اعلام کرد. آنتون نل، یکی از همکاران بنیاد FTM، اظهار داشت که این یک “واکنش زانویی” مانند خروج قبلی نیست. طبق گزارشات، کرونژ مدت زیادی است که این حرکت را برنامه ریزی کرده است.

سقوط و ظهور فانتوم، متشکرم، آندره کرونیه 1
منبع The Block

جامعه کریپتو با بیانیه ای که توسط “پدر DeFi” صادر شد، متحیر شد. مدت کوتاهی پس از اعلام، چندین توکن وابسته به Cronje و اکوسیستم Fantom تحت یک فروش سیستماتیک قرار گرفتند و بسیاری از توکن‌ها بین 15 تا 20 درصد کاهش یافتند. نل همچنین اشاره کرد که 25 برنامه در 3 آوریل 2022 فعالیت خود را متوقف خواهند کرد. با این حال، اعضای تیم موجود مسئولیت این خدمات را در آینده به عهده خواهند گرفت.

آندره کرونیه به عنوان مشاور فنی فانتوم و رئیس شورای فناوری بنیاد فانتوم خدمت کرده است. Cronje به عنوان یکی از شناخته شده ترین بنیانگذاران و پیشگامان DeFi، به طور قابل توجهی بر پیشرفت های فنی اکوسیستم Fantom تأثیر زیادی گذاشته است.

تعداد آدرس‌های جدید فانتوم از مرگ افزایش یافت

فعالیت‌های اخیر توسعه‌دهنده DeFi مخالف اکنون شایعاتی مبنی بر بازگشت او ایجاد کرده است. حساب Medium او یک قطعه جامع را منتشر کرد که وضعیت فعلی بازارهای ارزهای دیجیتال را در هفته گذشته تشریح کرد. با این حال، به دلیل عدم فعالیت طولانی کرونژ و پیش‌فرض مقاله که از مقررات قوی‌تر رمزنگاری حمایت می‌کند، صحت آن توسط چندین نفر مورد تردید قرار گرفت.

با توجه به غیبت او در همه پروژه ها از مارس سال جاری، حضور دوباره کرونژه، به خصوص در رابطه با روایت Fantom، کاملاً غافلگیرکننده بود. ارزش بازار فانتوم در زمان غیبت توسعه دهنده ارشد آن، آندره، 3.62 میلیارد دلار کاهش یافت. FTM در حال حاضر کمتر از 0.29 سنت در هر توکن به فروش می رسد.

در ماه‌های اخیر، علی‌رغم غیبت معمار کلیدی خود، FTM به توکنومیک خود پایبند بوده و بخشی از عرضه آن از بین رفته، جوایز سهام کاهش یافته و کمک‌های مالی Gitcoin بین مشارکت‌کنندگان توزیع شده است.

کرونژ در ابتدای نوامبر پروفایل لینکدین خود را به روز کرد تا موقعیت جدید خود را به عنوان معاون میم در بنیاد فانتوم منعکس کند. معاون رئیس جمهور در حساب کاربری خود در توییتر تأیید شده خود، میمی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد او واقعاً مطابق با موقعیت خود بازگشته است.

خلاصه ای که توسط یکی دیگر از کاربران توییتر از اقدامات قبلی کرونژ منتشر شد، به نظر می رسید که دلالت بر همین موضوع داشته باشد.

طبق داده های FTMScan، در هفته گذشته نزدیک به 3.6 میلیون آدرس جدید در شبکه Fantom تولید شده است. پروژه‌های DeFi روی Fantom موفق‌ترین پروژه‌ها در ماه‌های اخیر بوده‌اند و عامل اصلی رشد این پروژه بوده‌اند.

به نظر نمی‌رسد که تراکنش‌های روی Fantom به سرعت آدرس‌های جدید مورد توجه قرار گیرند، و این نشان می‌دهد که کاربران بدون استفاده از بلاک چین، آدرس‌های جدیدی را در Fantom ایجاد می‌کنند.

بازگشت آندره به فانتوم باعث ایجاد موج هایی در محیط DeFi و Web3 شده است. سرمایه گذاران با سود از افزایش قیمت، توکن های FTM به ارزش بیش از 2 میلیون دلار را از بازار اصلی کریپتو بردند. در واقع، نشان داد که 74587 فروشنده در کل بازار بیت کوین منحل شده اند.

در همین مدت، انحلال های FTM 2 درصد از کل نقدینگی های بازار را به خود اختصاص داده است. بدیهی است که آندره کرونیه یک بازیگر اصلی در بخش کریپتو است. تنها زمان نشان خواهد داد که Fantom با بازگشت خالقش تا کجا پیش خواهد رفت.