منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟

سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشکلات دنیای کریپتو بر جنبه‌ها و بخش‌های زیادی تأثیر گذاشته است. نه تنها سکه‌های دیجیتال با مشکل مواجه شده‌اند، بلکه سرزمین مجازی و متاورس نیز در آتش متقابل گرفتار شده‌اند. سال گذشته، چیزی به سادگی خرید یک کالا در داخل متاورس به عنوان یک نماد لوکس یا وضعیت در نظر گرفته شد.

با این حال، هیاهو و هیجان در اطراف سرزمین متاورس از ماه مارس سال جاری در حال کاهش است. این به دلیل ترکیبی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و توسعه کند زیرساخت است.

تقریباً یک سال پیش، فیسبوک به متا تغییر نام داد و قیمت زمین مجازی به شدت افزایش یافت. اما اکنون پس از 11 ماه، حجم معاملات بیش از 80 درصد کاهش یافته است. آیا این فقط یک رویای دور از ذهن بود؟ آیا قیمت بازار مجازی دوباره افزایش می یابد؟ آیا اکوسیستم ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

قیمت زمین های متاورس و مجازی در منطقه قرمز است

پس از معرفی متا، علاقه به متاورس به سرعت افزایش یافت و مشاغل مشتاق سرمایه گذاری در آن بودند. انتظارات برای یک جهان جایگزین که در آن مردم ممکن است زندگی کنند، کار کنند، و سرگرم شوند، شروع به شکل گیری کرده است. هدف این است که دنیایی بسازیم که با دنیای واقعی قابل مقایسه باشد، جایی که افراد می توانند تقریباً هر کاری را که می خواهند انجام دهند.

با این حال، مفهوم متاورس وارد دوره عدم قطعیت شده است، زیرا صحبت در مورد دارایی های دیجیتال خاموش شده است. بر اساس گزارش‌ها، ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در اختیار پلتفرم مجازی برتر در حال کاهش است.

بسیاری از پلتفرم‌های محبوب مانند Decentraland، The Sandbox و Somnium Space تا 95 درصد درآمد خود را کاهش داده‌اند. ارز اتریوم، اتر، نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که به کاهش سرزمین های متاورس کمک کرده است. با کاهش میانگین فروش زمین، به نظر می رسد زمین های مجازی تقاضای کمتری دارند.

از زمان شروع زمستان کریپتو، درآمد Sandbox به ازای هر واحد به صورت ماهانه کاهش یافته است. ارزش فعلی Sandbox، طبق CoinMarketCap، 0.867844 دلار است.

سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟ 1
منبع: Dune

دوازده ماه گذشته برای فروشندگان سخت بوده است زیرا ارزش اتر در برابر دلار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این بدان معناست که ارزش زمین های مجازی اکنون کمتر به دلار است. با این حال، تنها ارزش اتر نیست که کاهش یافته است، فروش NFT در سه پلتفرم پیشرو متاورس نیز کاهش یافته است.

WeMeta، یک سایت تحلیل متاورس، دریافته است که میانگین قیمت زمین مجازی از نوامبر 2021 بیش از 80 درصد کاهش یافته است. حجم تجارت دارایی های مجازی نیز در این مدت بیش از 90 درصد کاهش یافته است.

اخیراً، اکوسیستم Web3 با هجوم زمین مواجه شده است که در نتیجه بسیاری از سرمایه گذاران فردی متحمل زیان های قابل توجهی شده اند. در حال حاضر، توجیه سرمایه گذاری در متاورس برای سرمایه گذاران رمزارز دشوار است. بازارها نه تنها دارای ریسک و نوسان هستند، بلکه ارزش آنها نیز پایین آمده است.

پروژه های کریپتو و برندهای جهانی به سرمایه گذاری در متاورس ادامه می دهند

سقوط کریپتوکارنسی بحث در مورد قانونی بودن سرمایه گذاری در املاک مجازی را دوباره برانگیخته است. با این حال، شرکت های بزرگ و پروژه های رمزنگاری معروف از این فرصت استفاده کرده اند. ظهور Metaverse در چشم سرمایه گذاران، شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات بزرگ به احتمال زیاد متفاوت از کاربران معمولی و علاقه مندان است.

در ماه مه، Yuga Labs، خالق Bored Ape Yacht Club – مجموعه ای شناخته شده و بسیار ارزشمند از NFT ها – پروژه متاورس مورد انتظار، Otherside را راه اندازی کرد. بنا بر گزارش ها، 200000 قطعه زمین برای فروش گذاشته شد.

این راه اندازی به موفقیتی خیره کننده تبدیل شده است و آزمایشگاه های یوگا را به عنوان یک ستاره در حال ظهور همتراز با دو شرکت برتر املاک متاورس جهان، Decentraland و The Sandbox معرفی کرده است. اگرچه Decentraland خوب عمل کرده است، ارزش زمین ها و املاک فروخته شده در چند ماه گذشته کاهش یافته است.

سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟ 2
منبع: Dune

پیش بینی اینکه کدام شرکت در نهایت برنده خواهد شد غیرممکن است. انتخاب املاک و مستغلات از میان میلیون ها بسته مشابه قمار است. این متغیرها این سوال را برانگیخته اند: آیا شیدایی فرا وجهی در شرف ترکیدن است؟

با این حال، در حالی که به نظر می‌رسد اکثر سازمان‌ها و کسب‌وکارها نگران این بحث نیستند، به نظر می‌رسد شرکت‌ها و مؤسسات جهانی از آنچه «نوسانات کوتاه‌مدت» می‌نامند مصون هستند.

بسیاری از برندهای خرده فروشی و الکترونیکی مانند سامسونگ، نایک و گوچی اقدام به خرید ملک مجازی کرده اند. JP Morgan همچنین اعلام کرد که یک سالن در Decentraland افتتاح کرده است. این اولین بانکی است که در Metaverse حضور دارد. آنها پیش بینی می کنند که این می تواند یک فرصت بزرگ بازار به ارزش 1 تریلیون دلار در سال باشد.

همه اینها به این ایده خلاصه می شود که Metaverse باید برای بلندمدت بهینه شود. هرگز برای ارائه بازگشت سریع طراحی نشده است. دست اندازها در جاده در چنین منطقه عظیم جدیدی اجتناب ناپذیر خواهد بود، به خصوص در ابتدای راه که هنوز در حال کاوش است.

متا در حال برنامه ریزی برای متاورس است که به صورت تصاعدی رشد کند، و در صورت تحقق برنامه های متا، از دست دادن تجاری گزینه ای نیست. پیش بینی می شود ارزش بازار متاورس تا سال 2030 به 1.6 میلیارد دلار برسد که این نکته را بیشتر تقویت می کند.

در اینجا نمونه های مورد مطالعه عملکرد بازار Web3 آورده شده است

بیشتر زمین های مجازی و پروژه های Metaverse در حال شکست هستند. در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد هر یک آورده شده است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، تمام قیمت های آنها در چند ماه اخیر روند نزولی داشته است.

سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟ 3
منبع تپه.

شایان ذکر است که برخی از جهان های مجازی شروع به بازیابی کرده اند که Somnium Space یکی از نمونه های عالی آن است.

سقوط متاورس و سرزمین های مجازی. آیا هرگز برمی‌گردد؟ 4
منبع; تپه

آیا زمان آن رسیده است که بازارهای Web3 را کنار بگذاریم؟

قطعا نه!! مانند هر چیز دیگری، روندهای بازار می آیند و می روند. با این حال، اگر متاورس همانطور که انتظار می رود رشد کند، داشتن یک مکان در آن می تواند بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که دیده ایم مردم برای قطعه زمین پرداخت می کنند. البته متغیرهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

پیش بینی اینکه آیا Decentraland و Sandbox سلطه خود را در آینده حفظ خواهند کرد یا خیر دشوار است. جهان های متاورس بسته به سودمندی و محبوبیتشان در سال های آینده ممکن است بالا و پایین شوند.

اگر کسی به متاورس اعتقاد داشته باشد، یک رکود متوسط ​​بازار به دلیل شرایط وخیم جهانی فقط یک مانع جزئی است. اقتصاد نوسان خواهد داشت، اما اینترنت جدید و همهجانبه 3.0 به لطف مقیاس عظیم خود به حیات خود ادامه خواهد داد.