منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرکوب ارزهای دیجیتال: چین متعهد می شود که به اجرای خود ادامه دهد

سرکوب ارزهای دیجیتال: چین متعهد می شود که به اجرای خود ادامه دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • چین می گوید سرکوب ارزهای رمزنگاری شده را تشدید خواهد کرد.
  • مقررات سخت گیرانه رمزنگاری چین باعث می شود که مبادلات از کشور خارج شود.
  • شایعات حاکی از آن است که چین به دلیل وجود یوان دیجیتال از رمزنگاری متنفر است.

چین بار دیگر بر تلاش مداوم خود برای سرکوب ارزهای رمزپایه تاکید کرده است. در بیانیه روز شنبه ، بانک خلق چین (PBOC) اعلام کرد که فشار زیادی بر تبلیغات تجاری ارزهای مجازی خواهد داشت.

PBOC پس از آنکه قانونگذاران در کشور اولویت خود را در نیمه دیگر سال 2021 به بانک اوپس اعلام کردند ، بیانیه سرکوب ارزهای دیجیتال را صادر کرد. این نشان می دهد که سرکوب ارزهای رمزپایه می تواند به دستور قانونگذاران چینی باشد.

به طور مشابه ، PBOC ، که به نظر می رسد تحت تأثیر سرکوب ارزهای رمزپایه قرار گرفته است ، به خاطر سرکوب شدید فعالیت های غیرقانونی ارزهای مجازی تا کنون به خود تبریک گفت.

این بانک اوپکس خاطرنشان کرد که برای سرکوب رمزنگاری و نظارت بر سیستم عامل های مالی روی پارچه های خود آرام نمی گیرد. این امر نظارت دقیق تبلیغات تجاری رمزنگاری را برجسته کرد.

چین و پروژه سرکوب رمزنگاری آن

این کشور آسیایی حدود سه سال است که نارضایتی خود را از ارزهای رمزنگاری شده ثبت کرده است. چین معاملات رمزنگاری را در سال 2017 محدود کرد و م institutionsسسات مالی چینی را از معامله با رمزنگاری منع کرد. این باعث شد بسیاری از شرکت های مبادله ای از چین نقل مکان کنند ، از جمله Binance و OKEx.

سرکوب شرکت های رمزنگاری و رمزنگاری در چین پس از آنکه اخیراً مقررات محدودیت هایی برای استخراج رمزنگاری وضع کردند ، مضاعف شد. محدودیت های استخراج بیت کوین در سراسر ماه ژوئن در سراسر کشور ادامه داشت.

سرکوب استخراج بیت کوین همچنین تأثیر شدیدی بر قیمت ارزهای رمزنگاری شده داشت ، زیرا قیمت بیت کوین را پس از حرکت همزمان با زمانی که ایلان ماسک اعلام کرد تسلا دریافت پرداخت بیت کوین را به دلیل نگرانی های زیست محیطی متوقف می کند ، کاهش داد.

شایان ذکر است که معدنچیان چینی 76 درصد از کل معدنچیان جهان را تشکیل می دهند ، اما چین به سرکوب معدنچیان رمزنگاری ادامه داد.

توطئه بر نفرت چین از رمزنگاری

نظریه های توطئه می گویند که چین با ارزهای دیجیتال مخالف است زیرا رقابت برای یوان دیجیتال ، CBDC چین را فراهم می کند.

یوان دیجیتال در حال تکمیل شدن است و راه اندازی کامل آن در حالی است که چین تلاش می کند راه را باز کرده و فرود نرم را برای CBDC فراهم کند.