منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرنوشت صندوق بازنشستگی مستقر در کانادا که در FTX سرمایه گذاری کرد چیست؟

سرنوشت صندوق بازنشستگی مستقر در کانادا که در FTX سرمایه گذاری کرد چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اتفاقات اخیر با FTX بر فضای رمزنگاری و سرمایه گذاری از جمله برنامه مستمری معلمان مستقر در کانادا تأثیر گذاشته است. خرید احتمالی پلتفرم مبادلات رمزنگاری FTX.com Sam Bankman به دنبال بحران نقدینگی ذکر شده، چندین شرکت دیگر را در معرض خطر قرار داده است. در میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری بالقوه آسیب‌دیده، طرح بازنشستگی معلمان است که طبق گزارش‌ها یک سال پیش در FTX.com سرمایه‌گذاری شد، با ارزشی معادل 25 میلیارد دلار.

به دنبال توییت های اخیر مدیر اجرایی بایننس، صرافی بایننس، بزرگترین پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال امروز مایل به خرید FTX.com است که دومین صرافی بزرگ ارز دیجیتال است. بحران نقدینگی پلتفرم FTX.com نشانه روشنی است که سرمایه گذاری Teacher’s Pension Plan مستقر در کانادا در پلتفرم تبادل ارز دیجیتال ممکن است با ضربه وحشتناکی روبرو شده باشد.

خبر روز سه‌شنبه فروش FTX.com به صرافی بایننس، بازار کریپتو را تکان داد. از آن زمان به بعد قیمت چندین ارز دیجیتال کاهش یافت و توکن FTT بیشترین ضربه را خورد. توکن اصلی FTX، FTT، تقریباً 75 درصد از ارزش خود را برای معامله با قیمت متوسط ​​5.27 دلار در روز سه شنبه از دست داد.

سکه‌های رمزنگاری محبوب مانند بیت‌کوین نیز ضربه خوردند، زیرا بسیاری از کاربران FTX برای فروش سکه‌های خود از پلتفرم صرافی آسیب‌دیده عجله داشتند. به نظر می‌رسد که پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال مستقر در باهاما، FTX بیش از حد اهرم کرده است که منجر به بحران نقدینگی قابل توجهی شده است که کاربران را در معرض ریسک بالایی قرار می‌دهد. مدیر عامل بایننس اظهار داشت که اقدام آنها برای امضای یک LOI غیر الزام آور با FTX درخواستی از سوی شرکت Sam Bankaman برای کمک به محافظت از کاربران در برابر تأثیرات زیاد است.

SBF معروف به شوالیه سفید رمزنگاری شده است، با کمک های مالی خود که کمک قابل توجهی به چندین پروژه رمزنگاری کرده است. علیرغم حسن نیت، شرکت با یک بحران مالی جدی مواجه شد که باعث شد Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس وارد عمل شود و کمک کند.

مشارکت برنامه بازنشستگی معلمان مستقر در کانادا با FTX

صندوق بازنشستگی معلمان مستقر در کانادا اولین سهام بزرگ خود را در FTX در اکتبر 2021 خریداری کرد که آغاز دور سرمایه گذاری 420 میلیون دلاری بود. علیرغم اینکه هیچ اشاره ای رسمی به کل مبلغ سرمایه گذاری شده در صرافی ارز دیجیتال مستقر در باهاما وجود ندارد، مطمئناً این مبلغ قابل توجهی است که در صورت از دست دادن سرمایه گذاری خود می تواند بر عملیات صندوق های بازنشستگی تأثیر بگذارد.

سومین صندوق بازنشستگی بزرگ در کانادا تقریباً 245 میلیارد دلار در کل دارایی دارد. سه درصد از کل سبد سرمایه گذاری شرکت به سرمایه گذاری های پرریسک با حدود 8.2 میلیارد دلار اختصاص داشت.

طرح بازنشستگی به بیش از 333000 معلم فعال و بازنشسته خدمات ارائه می دهد. پرتفوی متنوع آنها بازده سرمایه گذاری مثبت را در سال گذشته تضمین می کند، زمانی که بسیاری از بانک های سرمایه گذاری زیان هایی را به میزان 14.7- درصد ثبت کردند. به گفته جو تیلور، مدیر اجرایی معلمان مستقر در کانادا، تنوع طرح بازنشستگی برای سرمایه گذاری در FTX یکی از کمترین ریسک های سرمایه گذاری بود، زیرا بسیاری از افراد در پلت فرم مبادلات ارزهای دیجیتال معامله می کردند.

با توجه به پیشرفت‌های کنونی، انتظار می‌رود که طرح بازنشستگی معلم مستقر در کانادا به اعضای خود در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری‌هایشان در میان شایعات در مورد ضرر بالقوه قابل توجه به دلیل FTX اطمینان دهد. وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال لغزنده با چندین عدم قطعیت است. و بسیاری از مدیران اجرایی از اظهار نظر در مورد وضعیت فعلی خودداری کرده اند.