منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمقاله هنگ کنگ SCMP می گوید ارزهای دیجیتال به مقررات سختگیرانه تری نیاز دارند

سرمقاله هنگ کنگ SCMP می گوید ارزهای دیجیتال به مقررات سختگیرانه تری نیاز دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

علیرغم این واقعیت که هنگ کنگ در حال حاضر یک محیط نسبتاً آزاد در مورد ارزهای دیجیتال است، اتفاقات اخیر قانونگذاران را ملزم به داشتن قوانین و مقررات واضح تری در مورد این صنعت سرمایه گذاری کرده است.

بر اساس مقاله ای که توسط سرمقاله هنگ کنگ SCMP منتشر شده است، پس از شکست چندین مورد از برجسته ترین صرافی های بیت کوین جهان، این منطقه ضربه خورد. این پست با نقل قول از وزیر دارایی منطقه، پل چان مو-پو باز شد:

با توجه به بحران صنعت ارزهای دیجیتال، خودی‌ها دیگر نمی‌توانند ادعا کنند که فراتر از مقررات هستند یا اینکه دولت‌ها آن را نمی‌فهمند. این هیاهو درست مانند هر شیدایی مالی دیگری در گذشته است.

پل چان مو-پو

SCMP در مقاله خود اشاره کرد که صرافی ارزهای دیجیتال Atom Asset Exchange (AAX) که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ قرار دارد و تنها چهار سال پیش تاسیس شد، از اواسط ماه گذشته تمام برداشت ها را متوقف کرده است. ارتباط تیم اجرایی آن با دنیای خارج قطع شده است و میزان ضرر و زیان این شرکت در حال حاضر نامشخص است.

تأثیر سقوط FTX بر بازار ارزهای دیجیتال هنگ کنگ

پس از فروپاشی FTX در میانه نارضایتی در مورد قوانین محلی، هنگ کنگ ممکن است با انجام این کار به سختی از یک فاجعه جلوگیری کند. به گفته SCMP، با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این کمانه برای صدها سرمایه‌گذار محلی که احتمالاً در معرض AAX هستند مضر است یا خیر.

پل چان موپو گفته است که دارایی‌های مجازی و ارزهای رمزنگاری شده «غیرقابل توقف» هستند، علی‌رغم خرابی‌هایی که با FTX رخ داد.

در نتیجه، این شهر مشتاق است تا از نظر پیشرفت هایی که در بخش مالی ایجاد شده است، سنگاپور را پشت سر بگذارد.

با این حال، هنگ کنگ باید بداند که بازوی سرمایه گذاری دولتی Lion City، Temasek، پس از یک شرط بندی ناموفق در FTX که منجر به کاهش 275 میلیون دلاری شد، که تقریباً یک درصد از ارزش خالص پرتفوی آن است، آسیب دیده است. 293.97 میلیارد دلار تا 31 مارس، طبق SCMP.

آرمان منطقه برای تبدیل شدن به مرکز دارایی های مجازی نباید توسط سازمان های نظارتی خفه شود و همچنین نباید نوآوری ها را خفه کرد. با این حال، آنها با تلاش برای بهبود مقررات، کار درستی انجام می دهند.

اگرچه چان گفت که دولت قصد دارد از دارایی‌های مجازی استقبال کند، اما باید تعاریف روشنی برای تمایز بین نسخه‌های دیجیتالی شده سهام، اوراق قرضه، صندوق‌های قابل معامله در بورس و سایر ابزارهای مالی که قبلاً تنظیم شده‌اند وجود داشته باشد.

به علاوه دارایی های جدید مبتنی بر بلاک چین مانند توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، بیت کوین و سایر توکن های دیجیتال که هنوز توسط هیچ مقامی تنظیم نشده اند.

به دلیل تهدیداتی که آنها برای ثبات سیستم مالی، حمایت از مصرف کنندگان، پولشویی و تامین مالی سازمان های تروریستی ایجاد می کنند، باید مقررات مناسبی وجود داشته باشد.

همانطور که چان گفته است، همان شرکت، همان ریسک، مقررات یکسان استراتژی است که باید استفاده شود. به نظر می‌رسد که جنون کریپتو بسیار شبیه هر حباب مالی دیگری است که در گذشته رخ داده است، علیرغم این واقعیت که ابتدا برای برهم زدن بانکداری متعارف و فرار از چنگ مقامات طراحی شده بود.

اما وقتی صحبت از پرداختن به پول دیگران می‌شود، مهم‌ترین چیزهایی که باید به خاطر بسپارید این است که بزرگسالان مسئول مراقب اوضاع باشند، مدیریت خوبی داشته باشند و بر اساس میزان ریسک موجود، بودجه را تخصیص دهند.

اصلاحیه جدیدی در سیستم مبارزه با پول شویی (AML) و تامین مالی تروریسم هنگ کنگ، که شامل ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است، اخیرا توسط شورای قانونگذاری به تصویب رسیده است.

قانون جدید از اول ژوئن 2023 به شرکت‌های خدمات دارایی مجازی مجوز می‌دهد و صرافی‌های رمزنگاری را مشمول مقررات مشابه بانک‌های معمولی می‌کند.