منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه گذاران TeslaCoin حدود 250 دلار در کلاهبرداری رمزارز در تبلیغات فیس بوک ضرر کردند

سرمایه گذاران TeslaCoin حدود 250 دلار در کلاهبرداری رمزارز در تبلیغات فیس بوک ضرر کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیراً یک کلاهبرداری ارز دیجیتال آسیب پذیرترین سرمایه گذاران در کانادا، استرالیا و اروپا را هدف قرار داده است. بر اساس گزارش ها، این کلاهبرداری با تبلیغات فیس بوک که در آن پیشنهاد سرمایه گذاری در TeslaCoin می شود، مرتبط است. این یک رسانه کلاهبرداری با ساختار مناسب است که از شهرت شرکت خودروسازی برای قربانیان کلاهبرداری استفاده می کند.

قربانیان کلاهبرداری TeslaCoin حدود 250 دلار ضرر کردند، اما شرکت های تحلیلی بزرگی مانند Avast در تلاش هستند تا از علاقه مندان به رمزنگاری در مجارستان، رومانی، لهستان، ایتالیا، یونان، استرالیا و کانادا محافظت کنند.

کلاهبرداری رمزنگاری جدید در فیس بوک

تسلا کوین

این شبکه اجتماعی به دلیل اختصاص فضای خود به تبلیغات مشهور است، اما گاهی اوقات این موضوع از کنترل خارج می شود و عامل اصلی کلاهبرداری و سرقت دیجیتال است. در این مورد، فیس بوک به عنوان پلی برای سرقت با TeslaCoin عمل کرده است، یک ارز دیجیتال فرضی که به سرمایه گذاران خود کمک می کند تا درآمد خود را افزایش دهند. با این حال، همانطور که گزارش شده است، فقط نوعی کلاهبرداری است که پول مردم را می دزدد.

تسلا کوین ظاهرا یک توکن است که توسط شرکت خودروسازی تسلا ایجاد شده است و توسط ایلان ماسک، سرمایه‌دار میلیاردر که گهگاه در مورد جذابیت خود به ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند، تایید شده است. این توکن دارای یک پلت فرم وب است که نشان می دهد چگونه با سرمایه گذاری غیرفعال خود درآمد ایجاد می شود. به همین ترتیب، عوامل وب سایت فرضی از کاربر می خواهند که ایمیل و شماره تلفن خود را برای اطلاعات بیشتر در مورد موضوع نشان دهد.

تسلا کوین: یک توکن جعلی با وعده های پوچ

تسلا کوین

پس از اینکه شخص به وب سایت TeslaCoin رفت و آدرس ایمیل خود را ارائه کرد، مجرم سایبری اقدام به تشویق او به انجام اولین سرمایه گذاری خود می کند. کلاهبرداران فقط با قدرتمندترین کاربرانی که مایل به سرمایه گذاری 100 دلاری هستند تماس می گیرند و به آنها قول می دهند که بیش از 500 درصد درآمد داشته باشند. به همین ترتیب، مجرمان یک فایل پی‌دی‌اف را به ایمیل شخص ارسال می‌کنند که حاوی نامه‌ای از سرمایه‌دار سرمایه‌دار ایلان ماسک است که آنها را به سرمایه‌گذاری تشویق می‌کند.

طبق گزارش‌ها، کلاهبرداران از یک پل پرداخت استفاده می‌کنند که در آن به فرد اطلاع داده می‌شود که باید 250 دلار برای ایجاد نمایه خود بفرستد و قول می‌دهد که بازپرداخت تضمین شود. از طرف دیگر، آنها همچنین می توانند از کاربران بخواهند که در ازای بازگشت سرمایه بسیار بالا، آن مقدار پول را سرمایه گذاری کنند، روشی مطلوب برای ذهن های ساده لوح.

بازرسان اروپایی اکنون در حال تلاش برای دستگیری مجرمان پشت این پروژه کلاهبرداری هستند، در حالی که ایلان ماسک هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است. تبلیغات فیس بوک پس از شناسایی این روش تقلبی حذف شد.