منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قصد دارند علیرغم مقررات سخت‌گیرانه در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند – مطالعه

سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قصد دارند علیرغم مقررات سخت‌گیرانه در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند – مطالعه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سرمایه‌گذاران در صنعت کریپتو مدت‌ها است که نسبت به تلاش‌های مقامات برای منصرف کردن مردم از اختصاص سرمایه‌های خود در این بخش نگران هستند. مقامات دولتی مختلف در سراسر جهان بارها به شهروندان خود در مورد خطرات احتمالی قرار دادن وجوه خود در رمزارزها هشدار داده اند. ظاهرا دارایی های دیجیتال نامشخص و بسیار نوسان هستند و مردم باید مراقب آنها باشند.

با این حال، به نظر می رسد که این هشدارها در گوش ها ناشنوا است. سرمایه گذاران زیرک بیشتر و بیشتری وارد فضاهای رمزنگاری می شوند و سرمایه های زیادی را وارد می کنند. این امر به ویژه در ایالات متحده که در آن SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) به دنبال نهادهای رمزنگاری با رها شدن کامل است. سرمایه‌گذاران حرفه‌ای تصمیم گرفته‌اند که تلاش‌های نهاد نظارتی برای خفه کردن رشد صنعت را نادیده بگیرند.

65 درصد از سرمایه گذاران خرد به ارزهای دیجیتال علاقه دارند

طبق گزارشی که بلومبرگ در سال 2021 منتشر کرد، بیش از 65 درصد از سرمایه‌گذاران خرد طرفدار سرمایه‌گذاری‌های کریپتو هستند. این گزارش از یک نظرسنجی که شامل 564 پاسخ دهنده از سراسر کشور بود، به دست آمد.

یک نظرسنجی جداگانه توسط بلومبرگ نشان داد که حدود 56 درصد از سرمایه‌گذاران همچنان مایلند سرمایه‌های خود را به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال اختصاص دهند، حتی با افزایش سرکوب‌های SEC. حدود 44 درصد گفتند که با توجه به تشدید اقدامات قانونی توسط مقاماتی که صنعت را هدف قرار می دهند، از این بخش دوری می کنند. اساساً، این نشان می‌دهد که تعداد افرادی که به اندازه کافی جسورانه وارد این صنعت می‌شوند، بیشتر از افرادی هستند که می‌خواهند منتظر بمانند تا این صنعت کاملاً تنظیم شود.

SEC سرکوب ها را تشدید کرده است

درست به حقایق، SEC ایالات متحده اخیراً سرکوب مداوم نهادهای مرتبط با رمزنگاری را تشدید کرده است. دو مورد از آنها سه فلش پایتخت (3AC) و درجه سانتیگراد هستند. مقامات می خواهند مشخص کنند که دقیقاً چه چیزی منجر به سقوط شرکت های وام دهی و سرمایه گذاری شده است. در جبهه NFTها، مقامات در حال حاضر در حال تحقیق در آزمایشگاه یوگا هستند، شرکتی که مسئول NFTهای محبوب موسوم به Bored Apes به دلیل مشکوک به نقض برخی قوانین امنیتی است. SEC قبلاً درگیر یک نبرد کثیف دادگاه با ریپل، خالق XRP بوده است.

از جنبه مثبت، سرکوب ها تلاشی برای حذف بازیگران بد از صنعت و ایجاد یک محیط امن برای سرمایه گذاری و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری و پولشویی است. از جنبه منفی، سرکوب‌ها سطحی از ترس را در سرمایه‌گذارانی ایجاد می‌کند که سرمایه‌گذاری در این فضا را نامطمئن می‌دانند، زیرا مقامات ممکن است هر زمان که بخواهند باعث از کار افتادن هر وسیله سرمایه‌گذاری هدفمند شوند.

نیاز به سیاست های نظارتی روشن وجود دارد

مسلماً، همه در فضای کریپتو بر این عقیده هستند که این صنعت به شدت نیازمند سیاست‌های نظارتی مناسب برای کمک به رشد آن است. مقامات مختلف دولتی این احساس را تکرار کرده‌اند، اگرچه از سال‌ها پیش که رمزارزها محبوب شدند، اقدامات زیادی برای تحقق این هدف انجام نشده است.

با این حال، این ممکن است اکنون تغییر کند زیرا به نظر می رسد خود رئیس جمهور ایالات متحده مایل به ایجاد برخی تغییرات در این بخش است. در ماه مارس، رئیس جمهور جو بایدن قصد امضای یک فرمان اجرایی را داشت که به مقامات مربوطه دستور می داد تا تحقیقات و تدوین چارچوب های نظارتی موثر برای صنعت کریپتو را آغاز کنند.

SEC متهم به خرابکاری در صنعت کریپتو شد

برای سال‌ها، بسیاری از سرمایه‌گذاران و دیگر بازیگران صنعت شکایت داشتند که نبود سیاست‌های قانونی مناسب برای اداره این فضا مانع بزرگی برای رشد این بخش است. بسیاری از کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست کرده اند تا به مناسبت های مناسبت بالا برود و صنعت را تنظیم کند. با این حال، SEC تا حد زیادی از انجام این وظیفه اجتناب کرده است، و اغلب بیانیه های مبهم با بسیاری از مناطق خاکستری در مورد صنعت صادر می کند.

همچنین، اقدامات آشکار بدن برای هدف قرار دادن برخی نهادهای رمزنگاری مانند ریپل، آن را در مقابل بسیاری از علاقه مندان به صنعت قرار داده است که این اقدامات را تلاشی برای خرابکاری در صنعت می دانند.