منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سام بنکمن-فرید فدرال رزرو را مقصر رکود ارزهای دیجیتال می داند

سام بنکمن-فرید فدرال رزرو را مقصر رکود ارزهای دیجیتال می داند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX، ادعا می کند که فدرال رزرو باعث رکود ارزهای دیجیتال می شود. چند هفته گذشته شاهد سقوط کریپتوها بوده ایم. این تاجر ثروتمند به رسانه ها گفت که فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بیش از حد، نرخ بهره را افزایش می دهد.

این میلیاردر خاطرنشان کرد که بانک مرکزی “بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر کرده است.” بنابراین، او دشواری مأموریت آن را درک می کند. با این حال، او اظهار داشت که تصمیمات فدرال رزرو در ماه های بعد به طور قابل توجهی بر دیدگاه تجاری او تأثیر می گذارد.

فدرال رزرو در اوایل این هفته برای اولین بار از سال 1994 نرخ بهره را افزایش داد. بازارهای مالی به طور فزاینده ای مضطرب شده اند و ارزهای دیجیتال در حالت اضمحلال قرار گرفته اند. بانکمن-فرید اظهار داشت: “بازارها می ترسند.” “این حتی ثروتمندان را هم می ترساند.”

FTX شرکتی است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا ارزهای دیجیتال را از طریق اپلیکیشن و وب سایت های خود مبادله کنند.

هفته گذشته بیت کوین، شناخته شده ترین ارز دیجیتال، تقریبا 20 درصد سقوط کرد. علاوه بر این، در آخر هفته به کاهش ادامه داد. در حال حاضر کمتر از نصف ارزش آن در ابتدای سال است. سایر ارزهای دیجیتال بسیار بدتر سقوط کرده اند – اتر بیش از 70 درصد از ارزش خود را در همان بازه زمانی از دست داده است.

بانکمن-فرید نگران تأثیر رکود است

نگرانی هایی در مورد اینکه چگونه رکود بر سرمایه گذاران جدید تأثیر می گذارد وجود دارد. اخیراً، بخش کریپتو یک کمپین همه جانبه برای جذب سرمایه گذاران آماتور انجام داده است. علاوه بر این، هدف آنها بهبود شناخت برند بود. این کمپین شاهد افزایش ارزش کل ارزهای دیجیتال تا سال 2021 به 3 تریلیون دلار بود.

اکثر سرمایه گذاران جدید به دلیل توجه باورنکردنی به تجارت کریپتو پیوستند. بر اساس یک نظرسنجی در ماه دسامبر، یک چهارم سرمایه گذاران صاحب بیت کوین هستند و بیش از نیمی (55٪) در سال گذشته شروع به سرمایه گذاری کرده اند.

برخی از افراد حتی پول خود را در وام دهندگان ارزهای دیجیتال قرار داده اند. با این حال، برخی از وام دهندگان مشتریان خود را از پس گرفتن پول خود در هفته گذشته منع کردند. این نابسامانی نگرانی‌ها را در مورد ورشکستگی سیستم مالی افزایش داده است.

وام دهنده کریپتو بابل فایننس برای مدت کوتاهی بازخرید و برداشت بیت کوین را در روز جمعه متوقف کرد. وام دهنده دیگر، شبکه سلسیوس، قبلا برداشت و انتقال را متوقف کرده بود. مدیرعامل این شرکت گفت که بخش کریپتو روزهای سختی را تجربه می کند. وی گفت: برای تثبیت نقدینگی و عملیات باید اقدام کنند. علاوه بر این، آنها نیاز به حفاظت و نگهداری از دارایی های خود داشتند. با این حال، حرکت سلسیوس مورد توجه چندین تنظیم کننده قرار گرفته است.

مقررات رمزنگاری ممکن است از رکود ناشی شود

بحران دیگری در حال فراگیر شدن یک صندوق پوشش ریسک متمرکز به نام Three Arrows Capital است. سرمایه گذاری قابل توجهی در TerraUSD و Luna انجام داد که اخیراً هر دو شکست خوردند. و بر اساس گزارش‌ها، این صندوق در این هفته نتوانسته به درخواست‌های مارجین وام‌دهندگان پاسخ دهد، و این باعث شد که نتواند به طلبکاران خود پرداخت کند.

به گفته Bankman-Fried، این تأثیر می تواند بر قوانین ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. او معتقد است که دولت به دقت بر اهرم در تجارت کریپتو نظارت خواهد کرد. در این بین، مشاغل ارزهای دیجیتال به دنبال راهی برای محافظت از خود هستند.

سرمایه‌گذارانی مانند Bankman-Fried و شرکت‌های بزرگ‌تری مانند FTX که اخیراً 32 میلیارد دلار ارزش دارند، به محدود کردن زیان‌ها در صورت وجود مشکلات اطمینان کمک کرده‌اند.

من معتقدم که ما مسئولیت داریم که برای جلوگیری از گسترش این بیماری گام برداریم. حتی اگر ما کسانی نبودیم که آن را شروع کردیم یا مستقیماً درگیر آن نبودیم، به اعتقاد من، این همان چیزی است که برای محیط زیست مفید است. من می خواهم هر کاری که از دستم بر می آید انجام دهم تا به رشد و شکوفایی آن کمک کنم.

بانکمن-فرید

BlockFi، Crypto.com و Gemini همگی در روزهای اخیر اخراج خود را اعلام کرده اند. همچنین، مدیر عامل Coinbase، یکی از رقبای مهم FTX، در یادداشتی به کارمندان فاش کرد که در حال کاهش حدود یک پنجم تعداد کارمندان خود است. مدیرعامل FTX هیچ گونه اخراج را اعلام نکرده است، اگرچه او در یک تاپیک توییتری گفت که استخدام متوقف شده است. Bankman-Fried اکنون در باهاما واقع شده است. FTX اخیراً ساخت یک دفتر مرکزی جدید در سراسر جهان را در آنجا آغاز کرده است.

بانکمن-فرید این هفته در واشنگتن بود تا با قانونگذاران و قانونگذاران گفتگو کند. نگرانی های زیادی در مورد ریسک سرمایه گذاران وجود دارد. علاوه بر این، قانونگذاران به دلیل فاجعه ارزهای دیجیتال مشتاق سیستم مالی گسترده تر هستند.