منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سام بنکمن-فرید در حال حاضر تحت نظارت در باهاما است

سام بنکمن-فرید در حال حاضر تحت نظارت در باهاما است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، یکی از بنیانگذاران، گری وانگ، و مدیر مهندسی نیشاد سینگ گزارش شده است که از 13 نوامبر 2022 (ناسائو) در باهاما و “تحت نظارت” دولت آنجا هستند.

به گفته یک منبع آگاه از وضعیت، سه مدیر سابق FTX و مدیر عامل آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، در جستجوی راه‌هایی برای فرار به دبی هستند، زیرا این کشور “هیچ قرارداد استرداد ندارد” و به احتمال زیاد به توافق‌های استرداد با دبی اشاره دارد. ایالات متحده.

سام بنکمن، گری و نیشاد در حال حاضر در باهاما تحت مراقبت هستند. این خودی که خواست نامش فاش نشود، افزود: بنابراین رفتن برای آنها چالش برانگیز خواهد بود.

اخیراً متوجه شدم که آنها قصد داشتند به دبی سفر کنند که فاقد توافقنامه استرداد است.

مجری برنامه The Crypto Roundtable Show، ماریو نوفل، در طول یک اتاق 16 ساعته توییتر، یک فرضیه مرتبط را مطرح کرد که در آن یک سخنران مهمان مدعی شد: “منابع موثق” بانکمن-فرید را “در یک فضای بسته” با مجریان قانون در آلبانی دیده اند. برج، استراحتگاه مجلل در نیو پروویدنس باهاما.

گزارش شده که سام بنکمن-فرید فرار به آرژانتین را رد می کند

از آنجایی که داستان مربوط به نابودی صرافی منحل شده رمزارز او تقریباً به صورت بلادرنگ در توییتر پخش شد، سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، شایعات فرار او به آرژانتین را رد کرد.

هنگامی که رویترز از بنکمن-فرید در مورد اینکه آیا با هواپیما به آرژانتین سفر کرده است، سؤال کرد، او پیامک داد: «نه». او گفت که هنوز در باهاما است، جایی که سال قبل برای همیشه به آنجا نقل مکان کرده بود.

مقامات در حال نزدیک شدن به بانکمن-فرید و شرکت منحل شده او در زمینه ارزهای رمزنگاری شده هستند، که باعث گمانه زنی در مورد مکان SBF (نامی که به مدیر عامل سابق FTX داده شده است) شده است.

سام بانکمن-فرید روز پنجشنبه از طریق توییتر گفت که شرکت تجاری خود، Alameda Research را می بندد و روز جمعه، FTX، صرافی دارایی دیجیتالی که او در سال 2019 راه اندازی کرد، برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده ثبت نام کرد. سام بنکمن-فرید در همان روز از سمت مدیرعاملی استعفا داد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، یک روز قبل از حمایت از ورشکستگی، صرافی جهانی FTX دارای بدهی های 9 میلیارد دلاری تا 900 میلیون دلار «دارایی های قابل فروش آسان» بود.

600 میلیون دلار کیف پول FTX شکسته شد

بنیانگذار شرمسار صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX شایعاتی مبنی بر اینکه همزمان با هک شدن 600 میلیون دلار از کیف پول دیجیتال آن به آمریکای جنوبی رفته است را رد کرده است.

نمایندگان شرکت گفتند “تراکنش های غیرمجاز” در FTX رخ داده است و CoinDesk گزارش داد که 600 میلیون دلار به طور مرموزی از کیف پول صرافی خارج شده است. این کسب و کار با انتشار بیانیه ای از طریق حساب رسمی تلگرام خود مدعی شد که هک شده است.

تقریباً در همان زمان، شایعاتی مبنی بر اینکه جت شخصی آقای سام بنکمن-فرید از خانه اش در باهاما به سمت آرژانتین در حرکت بود، به گوش می رسید، ادعایی که او به رویترز رد کرده است.

راین میلر، مشاور کل ایالات متحده برای FTX، روز شنبه فاش کرد که این شرکت “تراکنش های غیرمجاز” را در عصر جمعه کشف کرده است.

مدیری نوشت FTX به خطر افتاده است. برنامه های FTX شامل ویروس ها هستند. آنها را بیرون بیاورید. پنجره چت باز است. از وب سایت FTX دیدن نکنید زیرا می تواند تروجان ها را دانلود کند. پس از سرقت پول آنها، برخی از مصرف کنندگان ادعا می کنند که موجودی 0 دلاری دارند. برای جلوگیری از سرقت های بیشتر، FTX ادعا کرد که تمام دارایی های دیجیتال را به یک انبار سرد یا مکان آفلاین منتقل کرده است.

بسیاری از مردم این فرضیه را مطرح کردند که پیچیدگی هک نشان دهنده یک کار داخلی بالقوه است، در حالی که برخی دیگر خاطرنشان کردند که زمان بندی عجیب و غریب است زیرا در همان روزی که مبادله از بین رفت رخ داد.

بنیانگذار Crypto Exchange FTX در بحبوحه بحران صحبت می کند

چند روز پس از اعلام ورشکستگی صرافی FTX، سام بنکمن-فرید، بنیانگذار شرکت، در یک سری توییت به دنبال کنندگان خود خطاب کرد.

آقای بانکمن-فرید با امید به اینکه همه چیز بتواند راهی برای بهبود پیدا کند، نوشت: «باز هم واقعا متاسفم که به اینجا رسیدیم. امیدوارم همه چیز بتواند راهی برای بهبود پیدا کند. امیدواریم که این بتواند مقداری شفافیت، اعتماد و حکومت را برای آنها به ارمغان بیاورد. در نهایت امیدواریم که بتواند برای مشتریان بهتر باشد.”

وی افزود: وضعیت فعلی به معنای پایان یافتن شرکت نیست. این لزوماً به معنای پایان کار شرکت ها یا توانایی آنها در ارائه ارزش و سرمایه به مشتریان خود نیست و می تواند با مسیرهای دیگر سازگار باشد.

او در مورد نحوه برنامه‌ریزی او برای ارائه شفافیت افزود: «من در اسرع وقت روی شفاف‌سازی در مورد اینکه شرایط از نظر بازیابی کاربر کجاست کار کنم.»