منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سازمان ملل متحد با استلار برای ارسال کمک به اوکراین همکاری می کند

سازمان ملل متحد با استلار برای ارسال کمک به اوکراین همکاری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) اخیراً با بنیاد توسعه استلار برای راه‌اندازی یک سیستم پرداخت نقدی دیجیتالی که توسط شبکه استلار توانمند شده است، همکاری کرده است. این سیستم از لحاظ فناوری پیشرفته مجهز به قابلیت‌های USDC، Vibrant و MoneyGram International Circle است تا از تحویل سریع و ایمن کمک‌ها برای کسانی که از فقر در سراسر جهان رنج می‌برند اطمینان حاصل کند، و قابلیت ردیابی و پاسخگویی بی‌سابقه‌ای را در زنجیره ارائه می‌دهد. این طرح از طریق یک بیانیه مطبوعاتی توسط بنیاد توسعه استلار (SDF) فاش شد.

بنابراین، علیرغم محیط پر هرج و مرج کلان در صنعت کریپتو در سال جاری، فناوری بلاک چین همچنان در حال یافتن موارد استفاده نوآورانه و مفید است. یک مثال بارز، پذیرش کریپتوکارنسی و بلاک چین در اوکراین به عنوان یک مسیر مالی جایگزین در زمانی که کانال‌های سنتی شکست می‌خورند است. پذیرش گسترده دارایی های دیجیتال را می توان با نشان دادن اینکه حتی در بحبوحه بحران، فرصت هایی برای رشد از طریق فناوری های جدید وجود دارد، تشویق کرد.

سازمان ملل به طور مستقیم ارسال کند USDC از طريق ستاره ای

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) قصد دارد از طریق استیبل کوین USDC به پناهندگان اوکراینی و افراد آواره داخلی در پروژه نجات کمک کند. همانطور که در وب سایت آنها ذکر شده است، آنها در حال حاضر از مزایای Stellar Aid Assist استفاده می کنند، که به آنها اجازه می دهد مستقیماً از طریق USDC به اوکراینی های واجد شرایط کمک مالی ارائه دهند.

اوکراینی‌های واجد شرایط می‌توانند با یک سازمان امدادی معتبر ثبت‌نام کنند و از طریق کیف پول پر جنب و جوش کمک دریافت کنند. سپس، آنها می توانند ارز دیجیتال را با پول واقعی در هر شعبه مانی گرام مبادله کنند. از آنجایی که سیستم بانکی اوکراین به دلیل مسائل مربوط به جنگ دچار اختلال شده است، بسیاری از شهروندان نمی توانند به طور معمول وجوه ارسال یا دریافت کنند.

به همراه Stellar و Vibrant، سازمان ملل متحد رویکردی را ابداع کرده است که وجوه را سریع‌تر از قبل انتقال می‌دهد – و در عین حال هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد. اوکراینی ها دیگر نیازی به نگرانی در مورد حساب های بانکی یا کارت های اعتباری ندارند. اکنون ممکن است بدون هر دو فورا از کمک مالی بهره مند شوند.

با همکاری Stellar و کمیته نجات بین المللی (IRC)، 33 نفر از 100 فرد هدف خود را تنها در ماه دسامبر به دست آوردند. IRC یک سازمان غیردولتی است که به افراد آسیب دیده از درگیری های سیاسی، مذهبی و قومی کمک می کند. تا پایان سال 2022، این دو نهاد به هر فردی که در ابتدا به عنوان هدف خود تعیین کرده اند، دست خواهند یافت.

ستاره ای کمک کمک کنید قدرت فناوری بلاک چین را به نمایش می گذارد

کارولینا لیندهولم بیلینگ، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در اوکراین، طی یک سخنرانی به اشتیاق خود برای پروژه کمک ستاره ای پرداخت. او اشاره کرد که این ابتکار پیشگامانه می تواند به هزاران نفر که در مناطق جنگ زده اوکراین در حال مبارزه هستند کمک کند. علاوه بر این، او از سازمان ملل متحد (UN) و IRC برای انتخاب اوکراین به عنوان یک میدان آزمایشی ایده آل برای این پروژه قدرتمند ابراز قدردانی کرد.

دیوید میلیبند، رئیس و مدیر عامل IRC اجرای آزمایشی پروژه Stellar Aid Assist را تحسین کرد. او خاطرنشان کرد که مشارکت آنها با استلار روش‌های نوآورانه‌ای را برای ارسال کمک نقدی به اوکراین از طریق فناوری بلاک چین ارائه کرده است – یک پیشرفت هیجان‌انگیز.

صندوق توسعه ستاره ای، راه نجات اوکراین؟

دنل دیکسون، مدیرعامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه استلار (SDF)، با افتخار اعلام کرد:

ما متعهد به ارائه دسترسی عادلانه به سیستم مالی جهانی هستیم. می دانیم که مداخلات مبتنی بر پول نقد می تواند راه نجاتی برای جمعیت های آسیب پذیر باشد.

دنل دیکسون، مدیر عامل SDF

SDF اقلام ضروری را به دست خواهد آورد و در عین حال آزادی، قدرت و شرافت را نیز فراهم می کند. همکاری با کمیته نجات بین‌المللی از طریق برنامه «کمک ستاره‌ای» در آینده کمک‌رسانی به شبکه استلار پیشرو است.

با کمک Stellar Aid Assist، انتقال پول به نیازمندان فرآیندی امن و ساده است. هر مرحله تراکنش را می توان فوراً نظارت کرد و از سرقت احتمالی یا هدایت نادرست وجوه جلوگیری کرد و در عین حال شفافیت کامل را برای همه مشارکت کنندگان فراهم کرد.

چرا جنگ اوکراین باید پایان یابد؟

طرح بدون عنوان 3

درگیری در اوکراین که از سال 2014 آغاز شد، همچنان ادامه دارد. این درگیری بین دولت اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه در منطقه شرقی اوکراین موسوم به دونباس است. این درگیری منجر به هزاران تلفات و آواره شدن بسیاری از مردم شده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، تا نوامبر 2021، درگیری منجر به کشته شدن بیش از 13000 نفر و آواره شدن بیش از 1.4 میلیون نفر شده است. وضعیت در شرق اوکراین همچنان متشنج است و درگیری های متناوب و نقض آتش بس گزارش شده است.

این درگیری علاوه بر تلفات انسانی، بر اقتصاد و زیرساخت های منطقه تأثیر بسزایی داشته است. این امر تجارت را مختل کرده، به زیرساخت ها آسیب رسانده و منجر به زیان اقتصادی برای اوکراین و روسیه شده است. این درگیری همچنین تأثیر بی ثبات کننده ای بر منطقه داشته و روابط بین اوکراین و روسیه را تیره کرده است.