منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زیمبابوه بیت کوین را به عنوان ارز قانونی انتخاب می کند

زیمبابوه بیت کوین را به عنوان ارز قانونی انتخاب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • زیمبابوه رایزنی برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی را آغاز می کند.
  • این کشور می خواهد از بیت کوین و بلاک چین به نفع خود استفاده کند.
  • Chainalysis افزایش 1200٪ در بازار ارزهای دیجیتال آفریقا را گزارش می دهد.

تقاضا برای دارایی های دیجیتال در سراسر جهان به لطف رشد قابل توجه دارایی ها به شدت افزایش یافته است. اگرچه برخی از کشورها هنوز در مورد مقررات و پذیرش کریپتو در حال انجام هستند، برخی دیگر در حال برنامه ریزی برای پذیرش هستند. طبق اخبار منتشر شده از آفریقا، زیمبابوه آخرین کشوری است که به دنبال روی آوردن به دارایی های دیجیتال است. دارایی های دیجیتال در سراسر کشور تقاضای زیادی داشته است، به این امید که این بخش از طریق درآمد ایجاد شده رشد کند. پیش از این، دولت در مورد تنظیم بازار کریپتو ساکت بوده است، اقدامی که اکنون در حال انجام است.

زیمبابوه از طریق بیت کوین سود می برد

بر اساس یک ایستگاه خبری محلی، این کشور می خواهد بیت کوین را به یک ارز قانونی در سراسر کشور تبدیل کند. دولت زیمبابوه قصد دارد تقاضای بالای دارایی های دیجیتال را برآورده کند و از فناوری بلاک چین به نفع خود استفاده کند. بیانیه اخیر سرهنگ سرتیپ چارلز ویکوت، یکی از اعضای واحد فناوری دولت، این داستان را تایید کرد.

به گفته Wekwete، در حال حاضر مذاکراتی با مشاوران و مشاغل در این زمینه در حال انجام است. Wekwete همچنین اشاره کرد که استفاده از رمزارز و بلاک چین می تواند کشور را به روی بسیاری از مشکلات ناشی از این بخش باز کند. وی گفت که دولت نسبت به فعالیت های غیرقانونی از پولشویی گرفته تا هک و کلاهبرداری و سایر خطرات محتاط است. با این حال، وی خاطرنشان کرد که رگولاتورها در حال حاضر در حال تدوین چارچوبی هستند که فعالیت های این بخش را هدایت می کند، از کاربران محافظت می کند و به آینده مالی کشور کمک می کند.

آفریقا شاهد رشد 1200 درصدی در بازار ارزهای دیجیتال است

مانند سنت های قبلی، دولت در حال حاضر در حال رایزنی با سایر بخش های کشور و منتظر نظر آنها در مورد تغییر سیاست است. به گفته یک مقام مسئول، با وجود اینکه کارها در حال انجام است، هنوز دولت در مورد تصمیم گیری ها پیشرفت نکرده است. زیمبابوه اخیراً اعلام کرد که چارچوب اقتصاد دیجیتال را اتخاذ خواهد کرد. این چارچوب به مشارکت بیشتر بین دولت و سرمایه گذاری ها در جهت بهبود اقتصاد دیجیتال کشور کمک خواهد کرد.

اکثر کشورها در حال حاضر از السالوادور در پذیرش بیت کوین به عنوان ابزار مبادله پیروی می کنند. اگرچه بسیاری از زبان ها انتقاد کرده اند، اما دولت متعهد شده است که از تصمیم خود عقب نشینی نکند. رئیس جمهور Nayib Bukele اخیراً اشاره کرد که این طرح در حال تحقق است و درآمد حاصل از بیت کوین صرف ساخت یک بیمارستان و حدود 20 مدرسه در کشور خواهد شد.

آفریقا نشان داده است که یکی از بهترین مکان ها برای آزمایش نوآوری های مرتبط با رمزنگاری است. بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها خدماتی را ایجاد کرده‌اند که به افراد و کسب‌وکارها در ارتباط با افراد خارج از کشور در رابطه با پرداخت‌های فرامرزی کمک می‌کند. گزارش اخیر Chainalysis اشاره کرد که آفریقا بین ژوئیه 2020 تا ژوئن 2021 شاهد افزایش 1200 درصدی در بازار ارزهای دیجیتال خود بوده است. گفته شده است که مشارکت کنندگان اصلی تانزانیا، کنیا، آفریقای جنوبی و در نهایت نیجریه بوده اند.