منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زمستان کریپتو در دارایی های دیجیتال دزدیده شده 2 میلیارد دلاری کره شمالی مسدود می شود

زمستان کریپتو در دارایی های دیجیتال دزدیده شده 2 میلیارد دلاری کره شمالی مسدود می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از ابتدای سال جاری، بازار ارزهای رمزپایه در رکود بوده است. زمستان کریپتو فعلی ممکن است طولانی و شدید باشد. از سوی دیگر، برخی از سرمایه گذاران امیدوار هستند که جزر و مد تغییر کند. اثرات زمستان کریپتو در سراسر بازار گسترش یافته و سرمایه گذاران فردی و دولتی را تحت تاثیر قرار داده است. السالوادور سهم خود را از زمستان کریپتو دیده است. از سوی دیگر، کره شمالی مدعی عنوان «متأثرترین کشور» است.

زمستان کریپتو، انبار رمزنگاری دزدیده شده کره شمالی را تهدید می کند

کارشناسان ادعا می کنند که تعمیق زمستان کریپتو، منبع حیاتی بودجه برنامه های تسلیحاتی کره شمالی را به خطر می اندازد. مشخص نیست که رژیم پیونگ یانگ در طول زمان چه مقدار ارز دیجیتال انباشته کرده است، اما بدون شک قابل توجه خواهد بود. گزارش بلومبرگ مجموع موجودی ارزهای دیجیتال را حدود ۲ میلیارد دلار نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش‌ها، زمستان کریپتو منبع اصلی تامین مالی و پروژه‌های تسلیحاتی کره شمالی را به خطر می‌اندازد. در سال های اخیر، کره شمالی انرژی قابل توجهی را برای سرقت ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است.

در ماه مارس، اقدامات این کشور ثبات مالی جهانی را به خطر انداخت و منجر به یکی از پرسودترین سرقت‌های ارزهای دیجیتال در تاریخ شد. به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده، کره شمالی در یک هک با هماهنگی دقیق تقریباً 615 میلیون دلار را سرقت کرده است.

کاهش شدید ارزش کریپتوها، سود بردن پیونگ یانگ از این جنایت را دشوارتر می کند. به گفته دو منبع دولتی کره جنوبی، عدم دسترسی به این ارز رمزنگاری شده ممکن است بر نحوه تامین مالی برنامه های تسلیحاتی خود تأثیر بگذارد.

زمستان کریپتو در حالی ادامه دارد که کره شمالی رکورد تعداد موشک شلیک می کند. تا کنون، موسسه کره برای تجزیه و تحلیل دفاعی در سئول تخمین می زند که این تسلیحات حدود 620 میلیون دلار قیمت داشته باشد. با وجود رکود اقتصادی این کشور، کره شمالی در حال آماده شدن برای از سرگیری آزمایشات هسته ای در شیوع زمستان کریپتو است.

طبق گزارش Chainalysis، مقدار پول سرقت شده در 49 حمله به ارزهای دیجیتال کره شمالی بین ژانویه 2017 تا 2021 از 170 میلیون دلار به 65 میلیون دلار در نیمه اول سال 2022 کاهش یافته است.

یک حافظه پنهان از ارزهای دیجیتال کره شمالی به ارزش ده ها میلیون دلار که در سال 2021 به سرقت رفت، 80 تا 85 درصد از ارزش خود را از دست داده است. تحلیلگران بازار تخمین می زنند که این انبار اکنون کمتر از 10 میلیون دلار ارزش دارد. علیرغم انبوهی از شواهد علیه کره شمالی، رژیم در این اعتقاد که اتهامات هک ارزهای دیجیتال «اخبار کاملا جعلی» است، تزلزل ناپذیر است.

دولت کره شمالی ادعاهایی مبنی بر اینکه پشت این حمله بوده را به عنوان تبلیغات آمریکایی رد کرده است. به گفته FBI، یک هک 615 میلیون دلاری در ماه مارس در یک پروژه بیت کوین موسوم به Ronin توسط یک گروه هکر کره شمالی به نام گروه Lazarus انجام شده است.

کره شمالی برای بقای خود در بحبوحه تحریم ها بر هک های DeFi متمرکز شده است

اداره کل شناسایی، آژانس اطلاعاتی اولیه کره شمالی، متهم به کنترل لازاروس است. این شرکت متهم به دست داشتن در حملات باج افزار «WanaCry» و حملات سایبری به بانک های بین المللی و حساب های مشتریان شده است. این گروه همچنین با هک سونی پیکچرز اینترتینمنت در سال 2014 مرتبط است.

تحلیلگران برای افشای جزئیات مربوط به ارزهای دیجیتال کره شمالی مردد هستند، که ممکن است تاکتیک های تحقیقاتی را به خطر بیندازد. بر اساس گزارش Chainalysis، اتر، یک ارز دیجیتال معمولی مبتنی بر پلتفرم بلاک چین منبع باز اتریوم، 58٪ (230 میلیون دلار) از 400 میلیون دلار سرقت شده در سال 2021 را تشکیل می دهد.

کره شمالی به دلیل برنامه تسلیحات هسته ای خود تحت تحریم های بین المللی مختلفی قرار دارد. این محدودیت ها دسترسی کشور را به تجارت جهانی و سایر منابع درآمد محدود کرده است. به گفته کارشناسان، این موضوع سرقت های رمزنگاری را جذاب تر کرده است. با این حال، زمستان کریپتو فعلی این سکه ها را بی ارزش کرده است.

حجم عظیم نقض‌های اخیر، توانایی کره شمالی را برای تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد به همان سرعتی که قبلاً انجام می‌دهد، تحت فشار قرار داده است. در نتیجه، در حالی که زمستان کریپتو در سراسر بخش بیداد می کند، مقداری پول به دام افتاده است.

در طول زمستان کریپتو، بیت کوین حدود 54 درصد کاهش یافته است و سایر ارزهای رمزپایه تأثیر منفی گذاشته اند. به نظر می رسد زمستان کریپتو منعکس کننده قیمت سهام است که به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد افزایش نرخ بهره و افزایش احتمال رکود جهانی کاهش یافته است.

اگر کره شمالی بخواهد از وجوه دزدیده شده استفاده کند، تبدیل به پول نقد همچنان یک الزام کلیدی برای کره شمالی است. اکثر کالاها یا محصولاتی که کره شمالی می خواهند بخرند فقط با دلار آمریکا یا سایر فیات ها معامله می شوند، نه ارزهای دیجیتال.

نیک کارلسن، تحلیلگر تحقیقاتی FBI

هفته گذشته، بلومبرگ گزارش داد که هکرهای مورد حمایت کره شمالی در طول دهه گذشته تا 2 میلیارد دلار رمزارز سرقت کرده اند. جف وایت، نویسنده کتاب جدیدی به نام «دزدی لازاروس»، فکر می‌کند که سازمان به حمله به ارزهای دیجیتال، عمدتاً پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادامه خواهد داد.

چندین مورد از جدیدترین هک‌ها بر روی پل‌هایی که شبکه‌های مختلف بلاک چین را به هم متصل می‌کنند انجام شده است و امکان اشتراک توکن را فراهم می‌کند. پس از زیان اخیر کریپتوها، مارک جندرو، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، به استراتژی های آینده برای همکاری در تحریم های کره شمالی اشاره کرد.

به گفته برایان نلسون، تقلب در ارزهای دیجیتال کره شمالی مهمترین نگرانی در لیست تحریم های معلق علیه کره شمالی است. معاون وزیر نلسون که برای دیدار در کره به سر می برد، در 28th به روزنامه Maeil Business گفت:

من معتقدم که کلاهبرداری با ارز مجازی در حال حاضر منبع درآمد قابل توجهی برای رژیم کره شمالی است. از آنجایی که از آن به عنوان بودجه برای توسعه تسلیحات استفاده می شود، این یک اولویت مهم برای تحریم ها علیه کره شمالی خواهد بود.

برایان نلسون