منو سایت

زمان دور شدن از دامنه های ENS؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هویت دیجیتالی شما چقدر برای شما مهم است یا ارزش آن در رمزارز چقدر است؟ تلگرام، یک اپلیکیشن پیام رسانی فوری، به زودی به شما امکان می دهد از این موضوع مطلع شوید. یکی از محبوب ترین سرویس های پیام رسان، بازار جدیدی ایجاد کرده است که از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده نمی کند.

این شبکه پیام‌رسان اجتماعی در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی بازار خود برای حراج نام‌های کاربری منحصربه‌فرد برای پلتفرم‌های اجتماعی است، مفهومی که ابتدا در ماه آگوست ارائه شد. تلگرام که بیش از 700 میلیون کاربر دارد، روز پنجشنبه از طریق یک کانال رسمی اعلام کرد که مرحله توسعه این پلتفرم به پایان رسیده است.

تلگرام برای حراج نام های کاربری در بلاک چین TON

با پایان یافتن انتظار، کاربران می توانند در نهایت آرامش داشته باشند و این پلتفرم به زودی منتشر خواهد شد. این بازار مبتنی بر شبکه باز، بلاک چین بومی آن (TON) است. در اواخر آگوست امسال، پاول دوروف، بنیانگذار شرکت، برای اولین بار این مفهوم را به اشتراک گذاشت. در آن زمان، او بازاری را پیشنهاد کرد که می‌توانست نام‌های کاربری بسیار مطلوب را با استفاده از «قراردادهای هوشمند NFT» به حراج بگذارد.

دوروف این توصیه را پس از “موفقیت” حراج نام دامنه توسط شبکه باز (TON)، یک بلاک چین لایه 1 ایجاد شده توسط تیم تلگرام، ارائه کرد. اواسط ژوئیه شاهد معرفی سرویس TON DNS پروژه بلاک چین بودیم که به کاربران امکان می داد نام های قابل خواندن توسط انسان را برای کیف پول های رمزنگاری، قراردادهای هوشمند و وب سایت ها ارائه کنند.

تصور کنید تلگرام با ۷۰۰ میلیون کاربرش چقدر می‌تواند موفق باشد اگر نام‌های کاربری رزرو شده @، لینک‌های گروه و کانال را برای حراج بگذاریم. […] این یک پلتفرم جدید ایجاد می کند که دارندگان نام کاربری می توانند آنها را در معاملات محافظت شده به طرف های ذینفع منتقل کنند – با تضمین مالکیت بر روی بلاک چین از طریق قراردادهای هوشمند NFT مانند […] سایر عناصر اکوسیستم تلگرام، از جمله کانال‌ها، استیکرها یا ایموجی‌ها نیز می‌توانند بعداً بخشی از این بازار شوند.

پاول دوروف

تلگرام تلاش های Web3 و Crypto را با هدف توسعه یک شبکه پرداخت دیجیتال آغاز کرد. TON به تازگی یک مزایده برای نام دامنه/کیف پول برگزار کرد. Wallet.ton به قیمت 215,250 Toncoin به ارزش تقریبی 260,000 دلار فروخته شد، در حالی که casino.ton به قیمت تقریباً 244,000 دلار فروخته شد.

پاول دوروف معتقد است که 700 میلیون کاربر تلگرام به آن اجازه می دهد به موفقیت های بیشتری دست یابد. او قصد دارد نام کاربری، عضویت در گروه و اتصالات کانال را بفروشد. علاوه بر این، در این طرح فروش نام‌های کاربری چهار حرفی مانند @bank، @club، @game و @gift و همچنین آدرس‌هایی مانند @storm و @royal در نظر گرفته شده است.

زمان دور شدن از دامنه های ENS؟  1
منبع: تلگرام

فراز و نشیب های بلاک چین TON

تلگرام بلاک چین TON را در کنار نرم افزار پیام رسان خود توسعه داد. با این حال، در آگوست 2020 پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کنار گذاشته شد. TON به دلیل اولین فروش ثبت نشده 1.7 میلیارد دلاری توکن های گرم با SEC مشکل داشت.

پس از شکست در نبرد دادگاه با SEC در اواسط سال 2020، دوروف این پروژه را رها کرد تا روی تلگرام تمرکز کند. از آن زمان، توسعه دهندگان منبع باز پروژه را به عنوان شبکه باز احیا کردند.

شبکه TON از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند و از ویژگی‌های متعدد، از جمله staking، NFTها و برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. توسعه دهندگان اکوسیستم سپس بنیاد TON را برای حفظ این پروژه تأسیس کردند، حرکتی که دوروف از آن حمایت کرد.

در نتیجه اخبار، قیمت Toncoin (TON) در بیست و چهار ساعت گذشته بیش از 12 درصد افزایش یافته است. پایین ترین قیمت 24 ساعته 1.24 دلار و بالاترین قیمت 24 ساعته 1.40 دلار است. در زمان نوشتن، قیمت TON 1.37 دلار است.

حجم تجارت نیز بیش از 380 درصد افزایش یافته است. این نشان دهنده افزایش علاقه سرمایه گذاران است زیرا تلگرام قصد دارد نام های کاربری منحصر به فرد را به حراج بگذارد و رزرو کند.

تلاش‌های تلگرام، کاربران رمزارز را از دامنه‌های ENS دور می‌کند

عصر تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته است. پول دیجیتال به ارتفاعات بی سابقه ای رسیده است. بسیاری با منطق پشت رمزنگاری و هنرهایی مانند NFT مخالف هستند. بسیاری از سرمایه گذاران این سوال را مطرح می کنند که چرا باید با توجه به روند کنونی Telegran، برای چیزی به عنوان «نام کاربری» پول خرج کنند.

با این حال، این اولین بار نیست که شرکتی از این نوع تاسیس می شود. توجه داشته باشید که نام‌های کاربری بلاک چین اتریوم مدت‌هاست که از طریق سرویس نام اتریوم برای خرید در دسترس هستند. برای یافتن ابتکارات دیگری که قصد خود را برای فروش NFT شناسه های دیجیتالی مصرف کنندگان برای بازی های آنلاین اعلام کرده اند، لازم نیست خیلی سخت بگردید.

سرویس نام اتریوم (ENS) یک سیستم نامگذاری مبتنی بر بلاک چین، توزیع شده، باز و قابل توسعه است. ENS مسئول نگاشت نام‌های قابل خواندن توسط انسان مانند «doris.eth» به شناسه‌های قابل خواندن توسط ماشین، از جمله آدرس‌های اتریوم، سایر آدرس‌های رمزنگاری، هش محتوا و ابرداده است.

تلگرام به دلیل رمزگذاری انتها به انتها که امکان ارسال پیام های ناشناس را فراهم می کند، در مکان هایی مانند ایران محبوبیت پیدا کرده است. این ناشناس بودن نقطه اصلی فروش تلگرام است. با این حال، این تعهد به ناشناس ماندن باعث ایجاد اصطکاک با دولت ها شده است.

آلمان اوایل این هفته تلگرام را به دلیل عدم اجرای اقداماتی برای گزارش محتوای غیرقانونی، 5 میلیون دلار جریمه کرد. به دلیل ناشناس بودن تلگرام، بسیاری از گروه‌های افراطی راستگرای آنلاین و ناراضیان سیاسی اغلب از آن استفاده می‌کنند.

اکنون تلگرام قابلیت های Web3 بیشتری را به پلتفرم اضافه می کند. هفته های آینده بسیار مهم هستند و تحلیلگران بازار پیش بینی می کنند که این پلتفرم بر تجارت رسانه های اجتماعی تسلط یابد. زمان نشان خواهد داد که فروش کاربران چقدر می تواند بر دامنه های ENS تأثیر بگذارد یا بر آن تأثیر بگذارد.