منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ریپل و بانک مرکزی مونته نگرو در حال ایجاد CBDC هستند

ریپل و بانک مرکزی مونته نگرو در حال ایجاد CBDC هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر توییتردریتان آبازوی، نخست وزیر مونته نگرو، اعلام کرد که کشورش در حال بررسی امکان ایجاد یک ارز دیجیتال با همکاری ریپل است. در داووس، آبازوی با مدیر عامل ریپل، برد گارلینگ هاوس، و نایب رئیس ریپل، جیمز والیس دیدار کرد.

ریپل والیس را به سمت معاونت تعاملات بانک مرکزی و CBDC منصوب کرده است. با توجه به چیزی که آبازوی در یک تاپیک توییتری به آن اشاره کرد، به نظر می رسد زمانی که اظهارات خود را مطرح کرده، چیزی شبیه به یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در ذهن داشته است.

با توجه به این واقعیت که مونته نگرو هنوز پول ملی خود را ندارد، ماهیت دقیق ارز دیجیتال آینده آینده در حال حاضر ناشناخته است.

اگرچه مونته نگرو نه عضو منطقه یورو و نه اتحادیه اروپا (EU) است، اما یورو از زمان معرفی آن در سال 2002 به عنوان واحد پول این کشور مورد استفاده قرار گرفته است. کشور بالکان مونته نگرو از سال 2008 در تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا بوده است.

ماموریت مونته نگرو برای ورود به امور مالی دیجیتال

ایوان بوسکوویچ، سابقاً از بانک مرکزی مونته نگرو (CBM) در سال 2021 بانک مرکزی مونته نگرو: چگونه نوآوری بانکداری و پرداخت را در یک اقتصاد کوچک در حال توسعه تقویت کنیم، به ارز منتشر کرد.

با توجه به آنچه بوسکوویچ گفت، دگرگونی شرایط از پیش موجود مهم است زیرا محرک اصلی توسعه پایدار اقتصادی است.

گسترش همه‌گیری کووید-19 سرعت تحول سریع بازارهایی را که توسط خدمات مالی وابسته به پیشرفت‌های تکنولوژیکی ایجاد می‌شود، افزایش داده است.

وی ادامه داد که میزان توسعه، وسعت بازار و حتی موقعیت جغرافیایی یک ملت، همگی در موانع منحصر به فردی که باید برای پرورش موفقیت آمیز نوآوری از بین بروند، نقش دارند.

به گفته وی، بازارهای کوچک با موانعی مواجه می شوند که غلبه بر آنها بسیار دشوارتر از موانعی است که ممکن است در اقتصادهایی که قبلاً به سطح بالایی از توسعه دست یافته اند، یافت شوند.

ریپل در میان دعوای طاقت فرسای SEC به سختی کار می کند

پس از اولین اعلام همکاری با ریپل در 18 ژانویه، چند روز طول کشید تا این خبر در سراسر جهان پخش شود.

در مصاحبه اخیر، یکی از مشاوران ریپل گفت که این شرکت در سال 2023 عملیات CBDC خود را افزایش خواهد داد، با آزمایش‌های زیادی که قبلاً در حال انجام است و اشاره خاصی به بوتان و پالائو داشت.

این شرکت علاوه بر اینکه یکی از حامیان اولیه پروژه دلار دیجیتال و انجمن یورو دیجیتال بود، یکی از بنیانگذاران هر دو در فوریه 2022 بود.

بروکز انتویستل، معاون و MD ریپل، همچنین به اشتراک گذاشت که این تجارت رویکردی متمرکز را اتخاذ می کند و بانک های مرکزی کوچکتر به جای تلاش برای ایجاد راه حل برای هر بانک مرکزی در جهان، علاقه خاصی نشان می دهند. جمهوری پالائو و پادشاهی بوتان اعلام کرده اند که با ریپل همکاری خواهند کرد.

هنوز هیچ کس نمی داند که XRP یا XRP Ledger چگونه در پروژه آزمایشی در مونته نگرو نقش خواهد داشت. اما در این نمونه خاص، Entwistle با توضیحی جامع آماده شد.