منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رگولاتور سوئیسی می‌گوید تنظیم‌کننده‌های مالی باید اقدامات بیشتری برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال انجام دهند

رگولاتور سوئیسی می‌گوید تنظیم‌کننده‌های مالی باید اقدامات بیشتری برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال انجام دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شش ماه گذشته یک فشار مالی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال بوده است. به نظر می رسد بازار روز به روز رو به وخامت است. تنظیم کننده های مالی وحشت را در بازار ارزهای دیجیتال تشدید کرده اند. از سوی دیگر، برخی از تنظیم کننده های مالی موضع مثبت تری اتخاذ کرده و خواستار حمایت از مصرف کننده در بازار غیرمتمرکز هستند.

از تنظیم‌کننده‌های مالی خواسته می‌شود تا از مصرف‌کننده برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال حمایت کنند

روز چهارشنبه، بالاترین تنظیم کننده بازار سوئیس گفت که معاملات ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای شبیه بازار سهام ایالات متحده در اواخر دهه 1920 است. علاوه بر این، این مقام از رگولاتورهای مالی خواست تا برای محافظت از مشتریان در برابر کلاهبرداری در صنعت چرخ آزاد، اقدامات بیشتری انجام دهند.

بازار 890 میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال، که عمدتاً توسط قوانین موقت اداره می شود، اکنون هدف توجه تنظیم کنندگان مالی است. جامعه کریپتو در ماه‌های اخیر با دوره‌ای از نوسانات مواجه بوده است و به نظر می‌رسد که بدتر می‌شود.

تصمیم وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس برای توقف برداشت مشتری، بازار را به شدت تحت فشار قرار داده است: قیمت ها در حال سقوط هستند و معامله گران در حال آماده شدن برای رنج بیشتر هستند زیرا به دنبال نشانه هایی از تکرار فاجعه ترا در ماه گذشته هستند. با این حال، کمی عمیق‌تر حفاری کنید، و متوجه خواهید شد که این وضعیت حتی بیشتر از آنچه که تحلیل‌های بازار نشان می‌دهند، خطر وجودی را دارد.

ارزهای رمزنگاری شده اغلب موضوع نگرانی تنظیم‌کننده‌های مالی و سیاست‌گذاران در مورد خطراتی که برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند، بوده‌اند. تقریباً یک دهه است که تنظیم‌کننده‌های مالی متمرکز نمی‌توانند برای محافظت از سرمایه‌گذاران کریپتو که در بازار غیرمتمرکز فروخته می‌شوند، انجام دهند.

با این حال، افزایش اخیر در کلاهبرداری های کریپتو، کلاهبرداری ها، دستکاری های مالی، و رکود بازار، این مقامات را بر آن داشته تا در روش های خود تجدید نظر کنند. این وضعیت باعث شد که رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده هشداری در مورد خطر دستکاری در بازارهای غیرشفاف کریپتو صادر کنند.

کارهای خیلی بیشتری می توان انجام داد. به نظر من بسیاری از معاملات در دارایی های دیجیتال شبیه بازار سهام ایالات متحده در سال 1928 است، جایی که همه انواع سوء استفاده، پمپاژ و تخلیه، اکنون در واقع اغلب رایج است. […] بیایید همچنین در مورد پتانسیل فناوری فکر کنیم تا بتوانیم به راحتی با حجم زیادی از داده ها مقابله کنیم و از مصرف کنندگان در برابر تجارت در بازارهای سوء استفاده کنیم.

اوربان انگهرن، مدیر عامل، سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA)

پس از یک سری از فروپاشی شرکت های بزرگ، بازارهای کریپتو در چند هفته گذشته دچار آشفتگی شده اند. بازار ارزهای رمزپایه به حدود 900 میلیارد دلار کاهش یافته است که از رکورد 3 تریلیون دلار در نوامبر کاهش یافته است، با افزایش زیان پس از اینکه وام دهنده رمزارز مستقر در ایالات متحده Celsius Network حسابداران 1.7 میلیون کاربر خود را در جمعه گذشته متوقف کرد.

قیمت بیت کوین برای اولین بار از دسامبر 2020 در 18 ژوئن به زیر 20000 دلار رسید. امسال 60 درصد کاهش یافته است، افزایش تورم و افزایش نرخ بهره سرمایه گذاران را به پناه بردن به دارایی های مطمئن تر سوق می دهد. چالش‌های درجه سانتیگراد احتمالاً در نتیجه فشار نظارتی ایالات متحده بر صنعتی که در حال حاضر با بحران‌های دیگر در سال جاری مبارزه می‌کند بدتر می‌شود.

در بحبوحه سقوط درجه سانتیگراد، ناظران مالی به وام‌های ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند

این یک نزاع بر سر آینده بازار کریپتو بین موسسات مالی رقیب جهان است که درگیر مناقشه ای در مورد ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال یا محافظت از شهروندان خود هستند که از آنها سود می برند. یک هفته پس از اینکه سلسیوس مجبور شد گزینه برداشت را برای مشتریان خود ببندد، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، حمایت خود را از افزایش مقررات بخش کریپتو ابراز کرد.

روز دوشنبه، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در پارلمان اروپا سخنرانی کرد و در آن به تورم قریب الوقوع در اروپا و سراسر جهان، و همچنین سرمایه گذاری و وام دهی دارایی های رمزنگاری شده پرداخت.

به نظر لاگارد، این روند مستلزم اقدامات بیشتر اتحادیه اروپا و مقررات مالی در سراسر جهان است. او حتی اصطلاح “MiCA II” را برای توصیف بسته نظارتی اصلی که در فرآیند قانونگذاری حرکت می کند ابداع کرد. او همچنین اظهار داشت که وقتی شرکت های مرتبط با بیت کوین قوانین یا مقررات موجود را نداشته باشند، خطراتی برای مصرف کنندگان و مشاغل وجود دارد.

MiCA II باید فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و وام‌دهی دارایی‌های رمزنگاری را تنظیم کند، که قطعاً در حال افزایش هستند. نوآوری‌ها در این مناطق ناشناخته و ناشناخته، مصرف‌کنندگان را در معرض خطر قرار می‌دهد، جایی که فقدان مقررات اغلب تقلب، ادعاهای کاملاً نامشروع در مورد ارزش‌گذاری، و اغلب حدس و گمان و همچنین معاملات مجرمانه را پوشش می‌دهد.

کریستین لاگارد

کریستین لاگارد به دلیل موضع صریح ضد رمزنگاری و ادعاهای متعددش مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال «هیچ ارزشی ندارند» و هیچ مبنایی در واقعیت ندارند، شهرت دارد. در همین حال، کمیسیون اروپا اعلام کرد که تا سال 2023 یک طرح دیجیتالی یورو را منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود که بانک مرکزی اروپا تا پایان سال 2022 نمونه اولیه آن را با احتمال اولیه در سال 2025 ارائه کند.

در اخبار دیگر، مصرف‌کنندگانی که به دنبال جبران بی‌عدالتی کریپتو هستند، برای کمک به اداره حمایت مالی مصرف‌کننده (CFPB) مراجعه می‌کنند. اداره حمایت مالی مصرف کننده یک آژانس فدرال است که بر اساس قانون داد-فرانک در سال 2010 در پاسخ به سوء استفاده های مضر وال استریت علیه مردم عادی آمریکا قبل از بحران مالی سال 2008 تأسیس شد.

یکی از جذاب ترین ویژگی های آژانس این است که یک پایگاه داده شکایات را نگهداری می کند که در آن مصرف کنندگان می توانند شکایات خود را ارسال کنند و عموم مردم و روزنامه نگاران می توانند آنها را در یک وب سایت عمومی مرور کنند. خبرنگاران می‌توانند به دنبال گرایش‌هایی باشند که در حال شکل‌گیری هستند، و از آگاهی از انواع شکایات ثبت شده علیه بانکی که ممکن است به فکر تجارت با آن باشند، عموم مردم سود می‌برند.

هزاران شکایت علیه ارزهای دیجیتال ثبت شده است. 1031 مورد منطبق برای شکایات بیت کوین در یک بازرسی دقیق تر وجود دارد. علاوه بر این، تا دیروز، کریپتو 885 امکان تطبیق شکایت داشت.

طبق پایگاه داده شکایت، یک صرافی ارز دیجیتال شکایات زیادی دریافت کرد. این Coinbase بود که در نزدک در 14 آوریل 2018 مورد تحسین قرار گرفت. 3732 مورد مطابق برای Coinbase پیدا شد. علاوه بر این، گلدمن ساکس در صدر این فهرست قرار دارد که 1193 شکایت به دست آورده است. درخواست از تنظیم کننده های مالی برای اصلاح یک سیستم اقتصادی معیوب به گوش می رسد.

وب سایت کوین بیس دارای شعار «آینده پول اکنون است» است. اگر اینطور باشد، آمریکا محکوم به فنا است و هر شهروندی به زودی پول نقد خود را بر اساس شکایات CFPB در حیاط خلوت دفن خواهد کرد.

تنظیم کننده های مالی در سرتاسر جهان برای پایان دادن به مشکلات صنعت ارزهای دیجیتال تلاش می کنند. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا و چگونه دخالت تنظیم‌کننده‌های مالی به این بخش سود می‌رساند یا به آن آسیب می‌رساند.