منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رگولاتور استرالیایی بیت کوین دزدیده شده در کیف پول سرد را بررسی می کند

رگولاتور استرالیایی بیت کوین دزدیده شده در کیف پول سرد را بررسی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • تنظیم کننده استرالیا پس از سرقت بیت کوین در کیف پول سرد.
  • تنظیم کننده به دخالت Coinspot مشکوک است.
  • Hala به تنظیم کننده کمک می کند تا به کیف پول دسترسی پیدا کند.

عوامل مخرب یکی از دلایلی هستند که اکثر مردم از ورود به بخش کریپتو می ترسند. از کلاهبرداری گرفته تا پولشویی و کلاهبرداری، این بازیگران فعالیت هایی را انجام می دهند که به طور متوسط ​​​​بخش کریپتو را تحت تأثیر قرار می دهد. در همین حال، تنظیم کننده ها در سراسر جهان در دستگیری بیشتر آنها کار خوبی انجام می دهند. در یک پیروزی دیگر برای بخش کریپتو، مجرمی را دستگیر کرد که از رمزنگاری برای نگهداری پول نقد دزدیده شده استفاده می کرد. بر اساس این به روز رسانی، تنظیم کننده استرالیا به دنبال راهی برای دسترسی به کیف پول سرد حاوی بیش از 20 میلیون دلار بیت کوین است.

تنظیم کننده استرالیا به دخالت Coinspot مشکوک است

در بیانیه تنظیم کننده استرالیا، مجرمی که در گلد کوست زندگی می کند، مظنون به یک پرونده کلاهبرداری جنایی است. بر اساس این بیانیه، گفته می شود این جنایتکار نقشه بزرگی را انجام داده و درآمد حاصل را در کیف پول سرد مخفی کرده است. این به روز رسانی همچنین در مورد صرافی کریپتو، دخالت Coinspot در پرونده کلاهبرداری صحبت کرده است.

در آغاز ماه، مقامات استرالیایی آرین هالا و هایدی والترز را دستگیر کردند که سرمایه گذاران را متقاعد کردند که مستمری خود را در صندوق بازنشستگی تحت مدیریت خود قرار دهند. پس از پرداخت سرمایه‌گذاران، گفته می‌شود که این زوج پول را به شرکت A-One Multi، شرکت دیگری که مالک آن هستند، قرض داده‌اند. در حال حاضر شرکت های مذکور تعطیل شده اند.

طبق گفته رگولاتورها، گفته می شد که هالا در پایان هر سال با پیشنهاد وسوسه انگیز سود 20 درصدی طرفین را متقاعد کرده است. گفته می‌شود پس از سرمایه‌گذاری، هالا و شریکش وجوه را برای استفاده شخصی و خرید خودرو اختصاص داده‌اند.

Hala به تنظیم کننده کمک می کند تا به کیف پول سرد خود دسترسی پیدا کند

در گزارش مقامات، حدود 60 سرمایه گذار مبالغی نزدیک به 18 میلیون دلار در شرکت مذکور سرمایه گذاری کرده اند. مقامات همچنین اشاره کردند که کلاهبرداران فعالیت های خود را از ژانویه 2019 تا ژوئن 2021 انجام داده اند. گفته می شود برای پنهان کردن بیشتر وجوه به دست آمده، این زوج بیت کوین را در Coinspot خریداری کرده اند. اگرچه کوین اسپات قبلاً گفته بود که هر دو کلاهبردار دارای حساب کاربری در پلتفرم خود نیستند، اما بررسی‌های بعدی نشان داد که هالا یک حساب در صرافی دارد.

در طی تحقیقات، مشخص شد که هالا قبلاً موجودی کمی در صرافی داشته است. اگرچه صرافی ارز دیجیتال یک سپرده بیت کوین به ارزش 21 میلیون دلار برای Hala دریافت کرد، اما او 20 میلیون دلار از بیت کوین مذکور را به کیف پول دیگری ارسال کرد. به گفته رگولاتور استرالیا، Hala کیف پول سرد را در جایی نگه می دارد و آنها به دنبال راه هایی برای دسترسی به آن هستند. با این حال، هالا و والترز اتهامات مطرح شده در مورد آنها را رد کرده اند و به دنبال وکالت قانونی علیه تنظیم کننده استرالیا هستند.

انکار قبلی Coinspot از داشتن حساب برای هر یک از طرف های درگیر موضوع دیگری بود که شرکت را درگیر کرد. Coinspot اشاره کرد که آنها کاملاً به تمام دستورالعمل های AML پایبند هستند و هر چیزی را که بخواهند به مقامات ارائه می دهند. منابع ذکر کرده اند که تنظیم کننده استرالیا در تلاش است بررسی کند که آیا می تواند برخی از وجوه قفل شده در کیف را نجات دهد یا خیر. Hala همچنین به رگولاتورها کمک می کند تا به کیف پول دسترسی پیدا کنند و وجوه دزدیده شده را پس بگیرند.