منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روس ها مبالغ قابل توجهی برای کمک به اوکراین ارسال می کنند

روس ها مبالغ قابل توجهی برای کمک به اوکراین ارسال می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس گزارش‌های معاون وزیر دیجیتال اوکراین، شهروندان روسیه که از تهاجم سازمان‌دهی شده توسط رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین خشمگین شده‌اند، «مقدار قابل توجهی» ارز دیجیتال را برای کمک به اوکراین اهدا می‌کنند. در 24 فوریه 2022، دو روز پس از عبور نیروها و تانک‌های روسیه از مرز بین‌المللی به اوکراین، حساب‌های توئیتر دولت اوکراین درخواست‌هایی برای کمک‌های ارزهای دیجیتال ارسال کردند.

اوکراین از طریق بلاک چین، یک سیستم دفتر کل توزیع شده و شفاف، توانسته است کمک‌های ارزهای دیجیتال از نقاط مختلف جهان را نظارت کند. شایان ذکر است که بیش از 100000 نفر با این کمک های دیجیتالی از یک دلار تا میلیون ها کمک به این کشور جنگ زده ارسال کرده اند. به گفته الکس بورنیاکوف – معاون وزیر دیجیتال: «اهدا [to Ukraine] از یک دلار تا میلیون ها دلار متغیر بوده است.»

بورنیاکوف فاش کرد که ارز دیجیتال راهی ناشناس برای انتقال پول در شرایط خاص است. او گفت روس‌ها وجوه قابل توجهی را به اوکراین اهدا می‌کنند زیرا رمزارز تنها گزینه ارسال کمک مالی آنهاست.

بیشتر کمک‌های ارزهای دیجیتال به اوکراین از بیت‌کوین (BTC-USD) و اتر (ETH-USD) با بخش قابل توجهی از استیبل کوین‌های دلار آمریکا سرچشمه می‌گیرد. حدود یک سوم از این کمک‌های سخاوتمندانه از طریق کمک صندوق رمزنگاری برای اوکراین تسهیل شد – ابتکاری که توسط Kuna و Everstake حمایت می‌شود و توسط وزارت تحول دیجیتال اوکراین حمایت می‌شود.

اوکراین مجموعه‌ای از کمک‌های دارایی دیجیتال شامل 650 بیت کوین، بیش از 10000 سکه اتریوم، مقدار قابل توجهی توکن پولکادوت، تقریباً 1.8 میلیون توکن سولانا و 2.8 میلیون دلار در استیبل کوین USDC دریافت کرده است. معاون وزیر دیجیتال اظهار داشت که جریان کمک های مالی برای رشد آینده اوکراین بسیار دلگرم کننده است.

اوکراین و کریپتو

از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین، کونا رشد کرده و تبدیل به صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال در کشور شده است. Kuna که توسط کارآفرین اوکراینی Mykhailo Chobanianin در دسامبر 2015 تأسیس شد، یک فرآیند نقدی ساده را برای ارزهای دیجیتال ارائه شده در سراسر جهان ارائه می دهد.

علاوه بر این، داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Crystal Blockchain Analytics نشان می‌دهد که از 30 نوامبر 2020، بیش از 184 میلیون دلار دارایی رمزنگاری از طرف اوکراین جمع‌آوری شده است که تنها یک تراکنش 1.86 میلیون آن از فروش جولیان آسانژ و NFT پاک است.

اخیراً یک CryptoPunk NFT به ارزش 200000 دلار به حساب دولتی اتریوم اوکراین ارسال شده است. بر اساس مطالعه تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic، میلیون‌ها دلار کمک مالی به سازمان غیردولتی اوکراینی “Come Back Alive” که از نیروهای مسلح کشورشان پشتیبانی می‌کند، اعطا شده است. با این وجود، پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی و تولید محتوا Patreon صفحه Come Back Alive را به دلیل نقض سیاست‌های مرتبط با فعالیت‌های نظامی در ۲۴ فوریه به حالت تعلیق درآورد.

برای کسانی که می‌خواهند ارز دیجیتال را به عنوان کمک به اوکراین و شهروندانش هدیه کنند، زمانی کمک‌های مالی به صورت رمزنگاری از طریق یک وب‌سایت امکان‌پذیر بود. متأسفانه، به دلیل سقوط FTX در نوامبر 2022، این پیوند به سایت رسمی کمک مالی دولت اوکراین هدایت شد.