منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روسیه قصد دارد با وجود افزایش مصرف برق، استخراج کریپتو را کنترل کند

روسیه قصد دارد با وجود افزایش مصرف برق، استخراج کریپتو را کنترل کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

روسیه علیرغم افزایش مصرف برق در این کشور به دنبال تنظیم استخراج کریپتو است. معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه در یک سخنرانی که امروز در انجمن گفتگوی روسیه متحد صادر شد، اظهار داشت که آنها در حال حرکت به سمت تنظیم استخراج ارز دیجیتال هستند. اظهارات او زمانی بیان شد که او در حال بحث در مورد پیشرفت فناوری های بلاک چین بود. علاوه بر این، او همچنین بر تنظیم دارایی های مالی دیجیتال تمرکز کرد.

اگرچه فعالیت های معدنی در زیر یک منطقه خاکستری قرار دارد، ادعاهایی وجود دارد که بیش از 2٪ از کل برق تولید شده در روسیه را مصرف می کند. این حتی بیشتر از مقدار عرضه انرژی است که بخش کشاورزی مصرف می کند.

بانک مرکزی روسیه یافته‌های مربوط به تحقیقات کریپتو را منتشر کرد. این شامل توصیه ای برای غیرقانونی کردن عملیات مرتبط با ارزهای دیجیتال در کشور بود. با این حال، بحث در مورد قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه آغاز شد.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، در مصاحبه قبلی به ممنوعیت کریپتو اشاره کرد. او فاش کرد که دولت و بانک مرکزی برای ممنوعیت استفاده از کریپتو به عنوان نوعی پول قانونی به توافق رسیده اند. با این حال، مقررات مربوط به فعالیت های معدنی هنوز مورد بحث بود.

به گفته واسیلی شپاک، معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه، استخراج بیت کوین باید تحت فعالیت صنعتی قرار گیرد. اگرچه بیت کوین در حال حاضر در حالت برزخ وجود دارد، اما مقدار قابل توجهی برق مصرف می کند. او معتقد است که مردم باید معدن را بشناسند، آن را تنظیم کنند و در فعالیت های صنعتی ادغام کنند.

سایر بخش ها اصلاح شد

در اواخر ماه آوریل، دومای ایالتی قانونی تحت عنوان “در مورد معدن در فدراسیون روسیه” دریافت کرد. دوما مجلس سفلی پارلمان روسیه است.

این اقدام ثبت نام را برای همه کاربران و ماینرهای رمزارز در کشور ضروری می کند. قانون تصریح می‌کند که حقوق استخراج معادن متعلق به مشاغل ثبت شده است. معدنچیان ثبت شده در قالب طرحی که به آنها امکان می داد خود را از گمرک ترخیص کنند عفو دریافت کردند. کمی بیش از یک ماه بعد، بازنگری در چارچوب قانون تنظیم استخراج ارزهای دیجیتال صورت گرفت.

اولین پیش نویس لایحه جدید که در روز جمعه هفته گذشته به مجلس داده شد، حاوی چند ماده مهم است که از مصوبه جدید خارج شده است. آنها عبارت را در قانون اصلاح کردند، اما بخش های فرعی خاصی از آنها وجود ندارد. این فقط در یک مفهوم کلی مرتبط است. برخی از بخش ها اساسی و در عین حال ناقص بودند. آنها شامل ایجاد یک ثبت نام معدن برای کاربران و تضمین عفو ​​برای کاربران ثبت نام شده بودند.

از آنجایی که ثبت نام ماینینگ وجود ندارد، یک روش یکپارچه برای ماینرهای مشتاق حیاتی است. آنها “ممکن است هزینه هایی را در بودجه فدرال متحمل شوند”، بنابراین پیشنهاد عفو به عنوان یک گزینه در این مرحله وجود ندارد.

قانونی شدن ارز دیجیتال روسیه

علاوه بر ماینینگ، در لایحه قانون «ارز دیجیتال» تغییرات دیگری نیز وجود دارد. هدف این بود که پیشنهادات بسیاری از سایر ادارات و سازمان های دولتی را در بر گیرد.

ناظر مالی روسیه، Rosfinmonitoring و وزارتخانه های اقتصاد، توسعه دیجیتال و امور داخلی این اصلاحات را آغاز کردند. بانک مرکزی فدراسیون روسیه تنها مؤسسه بزرگی است که در این فهرست وجود ندارد. تاکنون هر گونه قانونی شدن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را رد کرده است. بنابراین، با ایده نظارتی Minfin، که تلاش می‌کند یک بازار قانونی برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند، مخالف است.

مقامات روسیه ارزهای دیجیتال را به عنوان ارز قانونی رد کرده اند. قانون «در مورد ارزهای دیجیتال» استفاده از دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان نوعی پرداخت ممنوع می کند. با این حال، توصیه می کند که می توان آنها را به عنوان نوعی سرمایه گذاری شناخت. با این وجود، روزنامه ودوموستی گفت که مقررات مندرج در اصلاحات اخیر گام های مهمی هستند. این به شرکت های حقوقی روسی و مشاغل فردی امکان می دهد از رمزنگاری برای انجام پرداخت های خارج از کشور استفاده کنند.

روسیه اصرار دارد که رمزارز را به عنوان کاهش تحریم‌هایی که پس از حمله به اوکراین علیه آن برچسب زده شده است، بپذیرد. این کشور تاکنون فاقد یک روش پرداخت استاندارد با شرکای بین المللی است.