منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راه اندازی NFT «بووی در بلاک چین» واکنش های متفاوتی را در توییتر برانگیخت

راه اندازی NFT «بووی در بلاک چین» واکنش های متفاوتی را در توییتر برانگیخت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

املاک دیوید بووی قصد دارد راه اندازی NFT با OpenSea هفته آینده، بسیاری از طرفداران Bowie را ناراضی کرده است.

به عنوان بخشی از راه اندازی NFT “Bowie on the Blockchain”، 9 هنرمند تجسمی مختلف NFT هایی را تولید کردند که از Bowie الهام گرفته شده بود و 100٪ درآمد آن به CARE اختصاص یافت، یک موسسه خیریه که با گرسنگی و فقر در جهان مبارزه می کند.

بووی قبل از مرگش در سال 2016 با سوپرمدل ایمان، یکی از حامیان برجسته جهانی CARE ازدواج کرده بود.

همراه با کارگردان وواکین آکریچ، شرکت جدید اندرو دی. کلر، مدیر هنرمند، We Love the Arts، در ابتکار «بووی در بلاک چین» مشارکت داشتند.

با توجه به الف توییت از OpenSea در روز سه‌شنبه، نفوذ پایدار دیوید بووی مرزهای جدیدی را لمس خواهد کرد زیرا نه نفر از برترین هنرمندان رمزارز جهان در 13 سپتامبر گرد هم می‌آیند تا میراث دیوید بووی را گرامی بدارند.

رایان فوتی، معاون توسعه تجارت OpenSea در بیانیه‌ای اعلام کرد:

“این مجموعه قابل توجه برخی از پیشگام ترین هنرمندان NFT را با گنجینه های Bowie ترکیب می کند تا نسل جدیدی از طرفداران را در Web3 گرد هم آورد.”

NFT ها توکن های متمایز بلاک چین هستند که نشان دهنده مالکیت بر یک دارایی خاص، به طور کلی هنر دیجیتال هستند. با این حال، تعدادی از انتشارات NFT فرهنگ پاپ، مانند مواردی که برای سریال نتفلیکس “چیزهای عجیب” در اوایل تابستان امسال منتشر شد، برخی از طرفداران مخالف فناوری را عصبانی کرده است.

ارتباط بووی با دارایی های بلاک چین در مقابل طرفداران

کاربران شبکه‌های اجتماعی در Bowie NFT تحت تأثیر هویت ستاره مشهور که به دارایی‌های بلاک چین متصل است، نمی‌شوند. با این حال، چند نفر از فناوری NFT پشتیبانی می کنند.

یکی از پاسخ ها به این پست گفت: “من به معنای واقعی کلمه جیغ خواهم زد.”

شخص دیگری التماس کرد،

“نه – میراث بووی را اینگونه خراب نکن.”

از قضا، پسر بووی، فیلمساز دانکن جونز، به همین ترتیب را تایید نمی کند از NFT ها و از آنها به عنوان یک “مد” یاد می کند. پیش از این، جونز ایده به اشتراک گذاری NFT شخص دیگری را با شوخی مبنی بر اینکه از آنجایی که می تواند “The First 5000 Days” بیپل را ذخیره کرده و بازنشر کند، “از بین رفته” را نادیده گرفت. حراج کریستیز، جایی که NFT به قیمت باورنکردنی 69.3 میلیون دلار فروخته شد، قبلا توسط جونز به عنوان “مشکوک” توصیف شده بود.

با وجود منتقدان، هنرمندان مانند Fewocious 19 ساله از ایجاد هنر NFT برای امور خیریه به سبک بووی هیجان زده هستند.