منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رابینهود به دلیل دستکاری بازار به دادگاه کشیده شد

رابینهود به دلیل دستکاری بازار به دادگاه کشیده شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Robinhood با یک شکایت دسته جمعی علیه این شرکت به دلیل اقداماتش در مورد سهام میم در سال گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است. با توجه به جزئیات بایگانی، اقدام دسته جمعی توسط چندین سرمایه گذار که سهام میم های مختلف را در آن دوره روی پلتفرم نگهداری می کردند، در حال پیگیری است. حکمی که توسط قاضی آلتوناگا در دادگاهی در فلوریدا صادر شد، به سرمایه گذاران اجازه داد تا پرونده علیه شرکت را پیگیری کنند. با آن، به نظر می رسد که پلت فرم کارگزاری بیشتر ماه های آینده را در یک دادگاه برای دفاع از اقدامات خود در طول دوره سپری کند.

سرمایه گذاران ادعا می کنند که Robinhood برای صندوق های تامینی اقدام می کرد

بر اساس جزئیات بیشتر پرونده، سرمایه گذاران ادعا کردند که رابینهود به دلیل افزایش عرضه سهام متنوع در طول دوره مجرم شناخته شد. GameStop، AMC و برخی دیگر از سهام دارایی هایی بودند که در معاملات مبهم آنها در آن دوره دخیل بودند. در آن زمان، سهام و سایر توکن‌های دارایی‌های دیجیتالی مانند Dogecoin بازدهی صعودی را تجربه کردند که به بالاترین سطح رسیده و افزایش قیمت‌های عظیمی را ثبت کردند.

زمانی که به نظر می رسید قیمت به بالاترین حد خود برسد، رابینهود خرید این توکن ها را موقتاً متوقف کرد. اگرچه پلتفرم بعداً برای خرید باز شد، اما درگیری بر سر انگیزه‌های شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاران نهادی علیه سرمایه‌گذاران خرد درگرفت. در ماه‌های بعد، کاربران نظرات بدی از این پلتفرم به جای گذاشتند، در حالی که دیگران این پلتفرم را به دلیل اقدام صرفاً به نفع صندوق‌های تامینی، که مالک آن نیز است، به دادگاه اعتراض کردند.

سهام هود علیرغم مشکلات 26 درصد افزایش یافته است

پس از مشکلاتی که با سرمایه گذاران به وجود آمد، قانونگذاران ایالات متحده شروع به هدف قرار دادن این شرکت بر سر اقدامات آن در این دوره کردند. کمیته ای تشکیل شد که در آن ولاد تنف مدیر عامل شرکت برای شهادت در فوریه 2021 دعوت شد. گذشته از مسائل مربوط به سهام میم، بخش خدمات مالی همچنین Robinhood را با جریمه 30 میلیون دلاری به دلیل نقض قانون اسرار بانکی در 2 اوت مورد انتقاد قرار داد. از تبلیغات بدی که این شرکت در حال جمع آوری است، مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است که این پلتفرم در روزهای آینده حدود 23 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد.

این پس از درآمدهای نه چندان چشمگیر سه ماهه دوم که شرکت از بازده مالی پیش‌بینی‌شده‌اش کوتاهی داشت، رخ می‌دهد. شایان ذکر است، این شرکت در حال حاضر حدود 9 درصد از کارکنان خود را چند ماه پیش با استناد به مسائل مربوط به رکود بازار که بر فعالیت های آن تأثیر می گذارد، کاهش داده است. علیرغم مشکلات پیرامون شرکت، سهام اصلی آن، HOOD همچنان در حال چرخش است، به طوری که توکن در حال حاضر با 26 درصد افزایش در ماه گذشته، بازده صعودی برای معامله در 10.59 دلار دارد.