منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس ESMA خواهان مقرراتی برای محافظت از سرمایه گذاران است

رئیس ESMA خواهان مقرراتی برای محافظت از سرمایه گذاران است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رئیس ESMA، ورنا راس، آخرین چهره محبوبی است که خواستار مقرراتی در فضای کریپتو شده است که به دنبال ایجاد پوشش برای سرمایه گذاران است. در مصاحبه ای چند روز پیش، راس، که به عنوان بالاترین مقام اجرایی برای مقامات بازار اوراق بهادار اروپا عمل می کند، خاطرنشان کرد که قانونگذاران باید تلاش های خود را برای تنظیم مقررات تشدید کنند. به گفته قوه مجریه، نهاد قانونگذار ابتدا باید طرحی را تدوین کند تا بعداً آن را به قانون تبدیل کند.

رئیس ESMA خواهان یک چارچوب قانونی اروپایی است

بر اساس متن مصاحبه، مدیر ارشد ESMA اشاره کرد که افزایش تورم می تواند آسیب بیشتری به سرمایه گذاران وارد کند. با این کار، او معتقد است که بیشتر آنها به دنبال بهترین پروژه رمزنگاری بعدی برای سرمایه گذاری در بازار خواهند بود. با این حال، او هشدار داد که این حرکت می‌تواند باعث شود آنها ریسک‌های بالاتر از حد معمول را متحمل شوند که گاهی اوقات منجر به از دست دادن سرمایه‌شان می‌شود.

در حال حاضر، هر یک از اعضای اتحادیه اروپا قوانین رمزنگاری خاصی دارد که کشورهای مربوطه را هدایت می کند. راس در بیانیه خود در مورد یک چارچوب نظارتی مشترک در مورد مبادلات رمزنگاری صحبت کرد و اشاره کرد که تنظیم کننده های اتحادیه اروپا باید مکان مشترکی برای مقابله با آنها پیدا کنند. او گفت که قوانین متنوع کنونی در کشورهای مختلف باعث عدم تعادل بین تنظیم کننده ها در کشورهای مربوطه شده است.

قانون MiCA در حال حاضر در حال بررسی است

بر اساس گزارش‌های متعدد، اتحادیه اروپا پیش‌نویس مقررات ارزهای دیجیتال را که در سال 2020 توسط MiCA تنظیم شد، مورد توجه قرار داده است. مقررات مذکور مدت‌هاست که مورد توجه قرار گرفته است، و تنظیم‌کننده‌ها همواره با ایده اتخاذ آن در طول دو سال گذشته از زمان تنظیم آن درگیر بوده‌اند. با این حال، مجلس در حال حاضر در حال بررسی این پیش نویس با مفهوم انتخاب شانس و انتخاب موارد مناسب برای تصویب است.

رئیس ESMA همچنین اشاره کرد که انتظار دارد مجلس در دو سال آینده مرحله بازنگری را نهایی کرده و آیین نامه را امضا کند. به غیر از رئیس ESMA، کریستین لاگارد نیز یکی دیگر از طرفینی بود که برای مدتی برای قوانین این فضا فریاد می زد. او اخیراً اشاره کرد که کریپتو ارزشی ندارد و یکی دیگر از اعضای شورا گفت که دستاوردهای این بخش واقعی نیستند. همچنین نگرانی هایی از سوی بانک مرکزی این قاره در مورد ارتباط عمیقی که بخش مالی سنتی با بخش کریپتو به اشتراک می گذارد، وجود دارد. اخیراً گزارشی ادعا کرد که سرمایه گذاران بیش از 1.3 تریلیون یورو را بدون خطر برای ثبات خود از دست داده اند.