منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس EFCC ، رشد ارزهای دیجیتال را برای اقتصاد جهانی تهدید می کند

رئیس EFCC ، رشد ارزهای دیجیتال را برای اقتصاد جهانی تهدید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • آژانس مبارزه با جرایم مالی مالی نیجریه می گوید رشد ارزهای دیجیتال خطری برای جهان دارد.
  • EFCC خواستار تلاش مشترک برای جلوگیری از جنایات رمزنگاری شده است.
  • کلاهبرداران رمزنگاری نیجریه بیت کوین و اتریوم را ترجیح می دهند.

عبدالرشید باوا ، رئیس کمیسیون جنایات اقتصادی و مالی (EFCC) نیجریه ، ابراز تاسف کرد که چگونه رشد ارزهای دیجیتال برای ملت آفریقا مشکل ساز شده است.

به گفته رئیس مبارزه با پیوند ، رشد ارزهای دیجیتال خطرات بسیار بیشتری را برای اقتصاد جهان و نه تنها اقتصاد نیجریه به همراه دارد.

باوا در راستای توقف تهدیدات رمزنگاری شده ، می گوید که نیاز به یک رویکرد جمعی و مشارکتی از سوی مقامات در سراسر جهان وجود دارد.

باوا ، کشورها باید در برابر رشد رمزنگاری ، کلاهبرداری ها را مهار کنند

رئیس EFCC توضیح داد که باید تلاش مشترکی برای پایان دادن به جنایات رمزنگاری شده انجام شود. وی خاطرنشان می کند که این جنایات بر ساختارهای حیاتی اقتصادهای جهانی تأثیر می گذارد و خسارت قابل توجهی به سیستم مالی جهانی وارد می کند و کشورهای در حال توسعه را از منابع مورد نیاز برای توسعه پایدار محروم می کند.

وی این اظهارات را اخیراً در نشست هم اندیشی که توسط مرکز اسناد بین المللی جرایم سازمان یافته و اقتصادی (CIDOEC) برگزار شد ، بیان کرد. این جلسه به منظور بحث در مورد هزینه جنایات اقتصادی و اینکه چه کسی باید این لایحه را پرداخت کند ، قرار گرفت.

باوا همچنین هشدار داد که کشورهای توسعه یافته از آفتی که با گسترش جنایات سایبری که به گفته وی “ثبات نهادهای مالی جهانی را تهدید می کند” بزرگ شده است ، مصون نیستند.

کلاهبرداری های رمزنگاری شده در نیجریه در حال افزایش است

در بیانیه ای از EFCC روزهای گذشته ، آژانس مبارزه با پیوند فاش کرد که در نیجریه خیزش کلاهبرداری مالی و جنایت رمزنگاری افزایش یافته است.

اطلاعات آژانس از مظنونین دستگیر شده نشان می دهد کارت های هدیه 39 درصد به عنوان روش رایج متهمان برای دسترسی به وجوه غیرقانونی خود استفاده می شود. پس از آن نقل و انتقالات بانکی با 27 درصد و ارز رمزنگاری شده با 21 درصد دنبال می شود.

رئیس فاش کرد که مظنونین دستگیر شده در لانه آژانس بیت کوین و اتریوم را به عنوان وسیله مبادله مورد علاقه خود ترجیح می دهند. EFCC در مجموع 12،512.49 دلار آمریکا از حساب های کیف پول الکترونیکی چهار مظنون بازیابی کرده است.

باوا خاطرنشان کرد که قربانیان کلاهبرداری های رمزنگاری به طور مستقیم یا غیر مستقیم در سطح جهان رنج می برند. از این رو تنظیم کننده های جهانی باید گرد هم آیند تا اطمینان حاصل کنند که مرتکبین جنایت هزینه های گران قیمت جنایات خود را پرداخت می کنند و نه قربانیان.