منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس صرافی رمزارز Bithumb در کره جنوبی دستگیر شد

رئیس صرافی رمزارز Bithumb در کره جنوبی دستگیر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مالک واقعی Bithumb، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، به اتهام اختلاس در 2 فوریه دستگیر شد.

به گفته دادستانی، آنها کانگ و فردی را که در این اتهامات فقط به عنوان چو ذکر شده است، دستگیر کردند. به گفته منبع خبری محلی JTBC، شخص دیگری که فقط به عنوان چو شناخته می شود، در تمام موارد به گناه خود اعتراف کرده است.

به گزارش منبع خبری محلی نیوزیس، دادستان ها معتقدند کانگ جونگ هیون مالک Bithumb و شرکت های وابسته به آن است و خواهر و برادرش برای سرقت وجوه شرکت و دستکاری قیمت سهام توطئه کردند.

حماسه شرکت های وابسته به Bithumb

کانگ جی یون، خواهر کوچکتر کانگ، به عنوان مدیر اجرایی کسب و کارهای وابسته به Bithumb Inbiogen و Bucket Studio خدمت می کند. سهامدار عمده Bithumb و Vidente، سازنده تجهیزات ویدئویی، شرکت بیوتکنولوژی Inbiogen است. مالک اکثریت Inbiogen توزیع کننده محتوای سرگرمی Bucket Studio است.

پس از یورش دادستان ها به سه شرکت وابسته به Bithumb در اکتبر گذشته، کانگ از خروج از کشور منع شد. ماه گذشته، مقامات هر دو خواهر و برادر او را احضار کردند و تحقیقات را آغاز کردند.

مدیر عامل استودیو باکت، کانگ جی یون، از سهامداران شرکت عذرخواهی کرد و ادعا کرد که اتهامات علیه برادرش “تأیید نشده” است و افزود که به مقامات در تحقیقات آنها کمک خواهد کرد.

اتهامات پیرامون برادرم کانگ جونگ هیون تایید نشده و یک طرفه است… با اطمینان می توانم بگویم که هیچ مشکلی در رابطه با اختلاس یا نقض اعتماد در شرکت وجود ندارد.

بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در کره جنوبی موضوع استعلام آژانس خدمات مالیاتی ملی کره جنوبی است. بر اساس گزارش ها، بازرسان به عنوان بخشی از ادامه تحقیقات مالیاتی، مقر Bithumb در سئول را جستجو کردند.

ماجرا حتی پیچیده تر می شود زیرا پارک مو، بزرگترین سهامدار Bithumb، در اواخر دسامبر در مقابل خانه اش مرده کشف شد.

او همچنین در بحبوحه اتهامات اختلاس و دستکاری بازار مورد بازجویی قرار گرفت. تصور می شد که پارک مو به دلیل اتهاماتی که علیه او مطرح شده بود خودکشی کرد.