منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دیوید مارکوس: مدیر سرمایه گذاری های دیجیتال فیسبوک از سمت خود کناره گیری می کند

دیوید مارکوس: مدیر سرمایه گذاری های دیجیتال فیسبوک از سمت خود کناره گیری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • دیوید مارکوس در حالی که قصد دارد فیس بوک را ترک کند، به دنبال مشارکت در پروژه های مختلف است.
  • مارکوس مسئول فضای کریپتو در پلتفرم معتبر بود.
  • او چندین پروژه را هدایت کرده است.

دیوید مارکوس که فیسبوک را در حوزه ارزهای دیجیتال رهبری می کرد، کناره گیری می کند. او حدود 7 سال است که با سرویس شبکه اجتماعی تغییر نام تجاری متا مرتبط بوده است. او پس از ترک پی پال به این پلتفرم معتبر پیوست. مارکوس همچنین بین سال های 2014 تا 2018 به عنوان معاون واحد پیام رسانی فیس بوک خدمت کرده است.

او در فضای کریپتو متخصص است. او یکی از اولین رهبران فناوری بود که از دارایی های دیجیتال استقبال کرد. بین سال‌های 2017 تا 2018، او در هیئت مدیره Coinbase خدمت کرد. حالا او در پایان سال شبکه اجتماعی را ترک خواهد کرد تا پروژه های دیگری را دنبال کند.

شکست های کم سابقه باعث توقف آن شده است

مارکوس مغز پشت لیبرا است که بعداً به دیم تغییر نام داد. متا پس از اینکه پروژه با چندین چالش مواجه شد، نام خود را تغییر داد. این دارایی دیجیتال هنوز به طور رسمی راه اندازی نشده است. به دلیل انحراف شرکا، شرکت نتوانسته است پروژه را در دست بگیرد. برخی از قانونگذاران از برنامه های آن انتقاد کرده اند.

دوران رهبری او در پروژه Diem با مشکلات بزرگی روبرو شده است. متا مجبور شده است سرعت خود را در فضای کریپتو کاهش دهد.

برخی از مغزهای پشت دیم تصمیم گرفتند که پروژه را قبل از نشست افتتاحیه انجمن در ژنو ترک کنند. برخی از نام‌های بزرگی که مورد توجه قرار گرفتند عبارتند از: PayPal، Visa، Mastercard، eBay و Stripe. این عقب‌نشینی منجر به زیان‌های قابل‌توجهی شد زیرا شرکت‌های غول‌پیکر تخصص خود را در این فناوری به ارمغان آوردند و توده‌ها را جذب کردند.

مارکوس همچنین پشت نووی بوده است که در ابتدا با نام کالیبرا شناخته می شد. مارکوس معتقد است که سیستم های پرداخت می توانند از طریق Novi بهتر باشند. مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی، معتقد است که این پلتفرم می‌توانست پروژه Diem را بدون نظارت مارکوس مدیریت کند. او آثار بزرگی را در متا به جا می گذارد که مردم باید با آنها همراهی کنند.

Novi راه اندازی شد

اخیراً متا ارز دیجیتال Novi را تأسیس کرد. بدون استیبل کوین Diem راه اندازی شد.

پرتاب Novi توسط برخی افراد به خوبی مورد توجه قرار نگرفت. برخی از گروه ها مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت را تحت فشار قرار دادند تا پروژه را متوقف کند. برخی از قانونگذاران آمریکایی معتقدند که فیس بوک نمی تواند ارزهای دیجیتال را مدیریت کند. آنها خاطرنشان کردند که این پلتفرم قابل اعتماد نیست و از آنها خواستند کار را متوقف کنند. با این حال، فیس بوک در مورد این پروژه بسیار جدی به نظر می رسد، و آنها نشانه هایی از کنار گذاشتن آن را نشان نمی دهند. آنها قصد دارند با قانونگذاران تعامل کنند.

اولین کیف پول به برخی از مناطق محدود شد. در گواتمالا و برخی مناطق دیگر در آمریکا راه اندازی شد و امکان انتقال استیبل کوین Pax Dollar را فراهم کرد.

زاکربرگ معتقد است که ارسال پول به صورت آنلاین باید روان باشد. درست مانند ارسال عکس برای یک دوست. Diem برای اطمینان از موثر و مقرون به صرفه بودن فرآیند ارسال پول طراحی شده است. به این ترتیب متا می تواند جامعه را جذب کند.
مدیرعامل سابق Upwork، استفان کسریل، نقش مارکوس را برعهده خواهد گرفت. او معاون پرداخت خواهد بود.