منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دیجیتال بولیوار: بانک مرکزی ونزوئلا CBDC را راه اندازی می کند

دیجیتال بولیوار: بانک مرکزی ونزوئلا CBDC را راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

• ونزوئلا از فناوری Blockchain برای ایجاد Petro در سال 2018 استفاده کرد.
• بولیوار دیجیتال در ماه اکتبر و بر اساس پرداخت های الکترونیکی از طریق پیام کوتاه راه اندازی می شود.

ارزهای رمزنگاری شده توسط بانک ها در جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و چندین دولت این ابتکار را به عهده گرفته اند. ونزوئلا همچنین پیوستن به این میزبان را انتخاب کرده است زیرا بانک مرکزی آن اعلام کرده است که بولیوار دیجیتال را راه اندازی می کند.

این بانک قصد دارد برای اکتبر 2021 با پیوستن به سیستم های مالی جدید جهانی ، CBDC ایجاد کند. همه این افشاگری ها توسط معاون فناوری و ارتباطات ونزوئلا از طریق توییتر منتشر شد.

این بیانیه می افزاید که این کشور آمریکای جنوبی برای ایجاد تعادل در اقتصاد ملی از یک تغییر پولی جدید استفاده خواهد کرد. به همین مناسبت ، دولت ونزوئلا به دنبال حذف شش صفر از بولیوار ، واحد پول ملی خود است.

بولیوار دیجیتال وارد ونزوئلا می شود و به دنبال ورود به عنوان یک ارز رمزنگاری شده است

بولیوار دیجیتال

ونزوئلا اعلام کرد که بولیوار دیجیتال وارد گردش می شود. همچنین بانک مرکزی اسکناس های 5 ، 10 ، 20 و حداکثر 100 بولوار صادر می کند.

بولیوار دیجیتال تحت طرح CBDC توسط صرافی پشتیبانی می شود که فناوری آن را بر اساس پیام های متنی پایه گذاری می کند. به این ترتیب ، شهروند در کشور می تواند به سرعت معاملات و پرداخت ها را در خدمات مختلف انجام دهد.

مقامات بانکی تصریح می کنند که این مدل اقتصادی جدید تاثیری بر ارزش پول ملی نخواهد داشت. CBDC سعی می کند محدوده ارزی ساده ایجاد کند تا شرکت ها بتوانند بدون مشکل از آن استفاده کنند.

مسیر سایر کشورهای آمریکای لاتین با ارزهای رمزنگاری شده

اگرچه اعلامیه ونزوئلا در مورد بولیوار دیجیتالی تازگی به نظر می رسد ، اما این اولین بار نیست که در حوزه رمزنگاری وارد عمل می شود. در سال 2018 ، مقامات ملی قیمت های مبتنی بر رمزنگاری را برای هر بشکه نفت به نام “پترو” تعیین کردند. این ارز رمزنگاری شده از ممنوعیت هایی که دولت ایالات متحده وضع کرده فرار کرده است.

با این حال ، پترو شکست خورد زیرا بلاک چین مقیاس پذیر نداشت اما آن را دستکاری کرد. تا کنون ، دولت ملی همچنان اصرار دارد که پترو یک ارز رمزنگاری شده با آینده است ، با این حال ، در واقعیت یک فریب قلمداد می شود.

دولت ونزوئلا به شدت در تلاش است تا تورم شدید خود را که امروزه با آن روبرو است کاهش دهد. این کشور در آمریکای لاتین از بحران اقتصادی رنج می برد و تورم در سال 2021 از 2500 درصد فراتر رفت.

با توجه به نکات روشن ، معرفی بولیوار دیجیتالی جدید ممکن است یک شکست دیگر برای تاریخ ونزوئلا باشد. این حتی می تواند باعث شود شهروندان کشور بیشتر از ارزهای رمزنگاری شده دوری کنند.

دولت ونزوئلا سعی نکرده است ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم کند ، اما به دنبال تکیه بر آنها است. شهروندان ونزوئلا برای جلوگیری از تورم از معاملات بیت کوین و USDT استفاده می کنند.

از سوی دیگر ، اروگوئه یک طرح اسکناس ارزهای رمزنگاری شده عالی ایجاد کرده است که به گردش در ماه سپتامبر کمک می کند. دولت السالوادور همچنین پرداخت های بیت کوین را می پذیرد و تلاش های خود را برای ایجاد یک مدل مالی منحصر به فرد افزایش داده است.