منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دستگاه های خودپرداز کریپتو برای اولین بار از سال 2018 به ژاپن باز می گردند

دستگاه های خودپرداز کریپتو برای اولین بار از سال 2018 به ژاپن باز می گردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پس از یک غیبت طولانی مدت چهار ساله، خودپردازهای رمزنگاری یا همان BTMهایی که در سطح محلی شناخته می شوند، بار دیگر در ژاپن در دسترس هستند.

شرکت Gaia، یک شرکت مبادلات ارز دیجیتال محلی، روز سه شنبه اعلام کرد که به زودی BTM هایی را معرفی خواهد کرد که از بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC)، اتر (ETH) و همچنین بیت کوین کش (BCH) پشتیبانی می کنند.

در زمستان Crypto 2018، صرافی محلی Coincheck به قیمت 530 میلیون دلار هک شد که بخش محلی را به زانو درآورد و علاقه به دستگاه های خودپرداز رمزنگاری را کاهش داد. گفته می‌شود که این دلیل اصلی این است که علیرغم اینکه دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در اوایل سال 2014 در توکیو به موفقیت رسیده‌اند، کشور هیچ دارایی دیجیتال فعالی نداشته است.

طبق داستانی که روز چهارشنبه توسط رسانه محلی Mainichi Shimbun در ژاپن منتشر شد، یک شرکت رمزنگاری ثبت شده محلی قبلا هرگز دستگاه خودپرداز بیت کوین را راه اندازی نکرده است.

کاربران برای دریافت کارت منحصر به فرد برای برداشت پول از BTM ها باید در شرکت ثبت نام کنند. پس از مجوز، کاربران می توانند از تلفن های هوشمند خود برای ارسال دارایی های رمزنگاری شده به BTM و سپس از آنها برای برداشت پول نقد به ین استفاده کنند.

نشریه ژاپنی زبان خاطرنشان کرد که روند برداشت موجود در کشور، که اغلب به چند روز برای انتقال وجوه از یک صرافی به یک حساب بانکی محلی نیاز دارد، توسط BTMها تسریع خواهد شد.

BTM ها در مکان هایی در سراسر توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد، اما این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد 50 BTM را در سراسر کشور در سال آینده نصب کند. طی سه سال بعد، این شرکت گفت که امیدوار است پایگاه نصب شده را به 130 BTM افزایش دهد.

آیا علاقه به ارزهای دیجیتال احیا شده است؟

حداکثر مبلغ برداشت از BTM ها در حال حاضر 2243 دلار یا 300000 ین ژاپن در روز است و حداکثر هر تراکنش 747 دلار یا 100000 ین ژاپن است. برداشت های محدود جزء اقدامات انطباق در برابر مبارزه با پولشویی (AML) است.

در پی هک Coincheck و هک 500 میلیون دلاری Mt. Gox صرافی ارز دیجیتال در سال 2014، دولت تصمیم گرفت یک سیاست دست‌زدایی اتخاذ کند و نظارت را به سازمان خود نظارتی انجمن تبادل ارز مجازی ژاپن (JVCEA) واگذار کند.

اما به نظر می رسد که دولت در سال جاری علاقه خود را به حمایت از رشد بازار افزایش داده است.