منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دسامبر 2022: کدام صرافی های برتر تاکنون Proof of Reserves را منتشر کرده اند

دسامبر 2022: کدام صرافی های برتر تاکنون Proof of Reserves را منتشر کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

FTX از یکی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در عرض چند روز به اعلام ورشکستگی رسید. دنیای کریپتو پس از سقوط شوکه و ناامید شد و بیش از 1 میلیون کاربر FTX در آشفتگی قرار داشتند. اگرچه کل سال برای دنیای کریپتو خوب نبود، اما این سقوط باعث بی اعتمادی بیشتر کاربران در صرافی ها شد.

دلایل زیادی برای شکست FTX وجود داشت. با این حال، هیچ ذخیره مناسبی برای حمایت از شرکت دلیل اصلی شکست در نظر گرفته نمی شود. هزینه‌های شرکت بیشتر از ذخیره بود، اما هیچ‌کس از آن اطلاعی نداشت، زیرا شرکت Proof of Reserve را به کاربران نشان می‌داد. سرمایه گذاران و کاربران کریپتو به سایر صرافی های برتر نیز شک کردند.

صرافی های برتر و اثبات ذخایر آنها

قبل از بحث در مورد تعداد صرافی هایی که Proof of Reserve خود را به اشتراک گذاشته اند، باید در مورد مفهوم Proof of Reserve بدانید. اثبات ذخیره روشی است که در آن یک صرافی، وام دهنده، یا ارائه‌دهنده نگهبانی دیگر از Proof of Reserve برای تأیید پرداخت بدهی خود استفاده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که همه موجودی‌های کاربر به نسبت 1:1 توسط دارایی‌های افشا شده پشتیبانی می‌شوند.

در زیر برخی از برترین صرافی‌های رمزنگاری که Proof of Reserve خود را منتشر کرده‌اند آورده شده است.

بایننس

پس از شکست FTX، CZ اولین کسی بود که در 8 نوامبر 2022، در توییتی از صنعت کریپتو خواست تا برای بازگرداندن اعتماد آنها، یک Proof of Reserve درخت مرکل را با کاربران خود به اشتراک بگذارد. در 11 نوامبر، بایننس اولین صرافی است که Proof of Reserve موقت خود را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این یک گام عالی برای سایر صرافی ها بود.

دسامبر 2022: کدام صرافی های برتر Proof of Reserves را تاکنون منتشر کرده اند 1

کوین بیس

این دومین صرافی بزرگ از نظر حجم است و دومین صرافی است که نحوه و مکان استفاده از وجوه خود را به اشتراک می گذارد. صرافی کمی فراتر رفت و هر کاربری اکنون می تواند وضعیت مالی Coinbase را بررسی کند.

دسامبر 2022: کدام صرافی های برتر Proof of Reserves را تاکنون منتشر کرده اند 2

کراکن

صرافی کریپتوکارنسی کراکن به طور منحصر به فرد Proof of Reserve خود را به اشتراک می گذارد. این کیف پول و موجودی خود را به صورت عمومی به اشتراک نمی گذارد، اما به کاربران خود اجازه می دهد تا ببینند که آیا وجوه آنها ایمن است یا خیر. این را می توان به راحتی از طریق یک ابزار ساده بررسی کرد و می توانید یک عکس فوری از حساب حسابرسی شده خود بگیرید.

Gate.io

Gate.io یکی از آن صرافی‌های نادر رمزنگاری است که همیشه Proof of Reserve خود را به اشتراک می‌گذارد. Proof of Reserve خود را در ماه مه 2020 و سپس در اکتبر 2022 به اشتراک گذاشت.

Bitfinex

یکی از صرافی‌های معتبر، Bitfinex، Proof of Reserve خود را در 11 نوامبر 2022 به اشتراک گذاشت. ذخیره نشان می‌دهد که صرافی یکی از بزرگترین دارندگان بیت‌کوین و اتریوم است. Bitfinex نیز مراحل Binance و Coinbase را دنبال کرد و Proof of Reserve خود را پس از سقوط FTX به اشتراک گذاشت.

دسامبر 2022: کدام صرافی های برتر Proof of Reserves را تاکنون منتشر کرده اند 3

هوبی

پس از سقوط FTX، شایعاتی در مورد ورشکستگی Huobi وجود داشت، اما به زودی صرافی Huobi ذخیره کامل Merkle Tree Proof of Reserve خود را به اشتراک گذاشت و به همه کاربران اطمینان داد که وجوه آنها نزد آنها امن است. علاوه بر این، امنیت کاربران را تضمین می‌کند و قول می‌دهد از برداشت‌های آنها خودداری نکند.

Crypto.com

Crypto.com آخرین صرافی است که Proof of Reserve کامل خود را به اشتراک گذاشته است. گزارش شفافیت خود را در 11 نوامبر به اشتراک گذاشت و قول داد که Proof of Reserve را در 25 نوامبر 2022 به اشتراک بگذارد، اما به دلیل برخی مشکلات فنی، Proof of Reserve را در هفته دوم دسامبر 2022 به اشتراک گذاشت.

باشه

اگرچه صرافی اثبات کامل رزرو را ارائه نکرده است، اما فهرستی از تمام BTC و اتریومی که صرافی دارد ارائه می‌کند. با این حال، صرافی در حال برنامه ریزی برای استخدام حسابرس برای ارائه اثبات کامل ذخیره است.