منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در هفته گذشته در دنیای NFT چه اتفاقی افتاده است؟

در هفته گذشته در دنیای NFT چه اتفاقی افتاده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هفته گذشته یک هفته وحشی در دنیای NFT ها بود. این شامل تولد یک روش جدید برای جمع آوری کمک مالی (ITO) ، هزینه 165،000 دلار ویزا برای Cryptopunk و گزارشی است که مسائل مربوط به بازی های متمرکز مانند Roblox را نشان می دهد.

اولین ITO

ما شاهد تولد ITO (ارائه کاشی اولیه) بر روی یک کپی مجازی و بر اساس کاشی از زمین بودیم که توسط Next Earth ساخته شده است. کاربران بیش از 1.1 میلیون دلار از املاک مجازی Next Earth خریداری کرده اند. این یک پیشرفت هیجان انگیز برای NFT ها است زیرا نشان می دهد که سرمایه گذاران علاقه دارند پول خود را در بازار قرار دهند و در املاک دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

این واقعیت که املاک Next Earth در حال حاضر بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز زندگی می کند ، به این معنی است که کاربران می توانند املاک مجازی را در هر کجا خریداری کنند. در میان افزایش شهاب سنگ در NFT ها ، ما همچنین می توانیم انتظار داشته باشیم که پروژه های NFT اضافی با استفاده از یک ITO در حال انجام در حال افزایش بودجه باشند.

ویزا NFT خریداری می کند

در هفته گذشته همچنین ویزا 165،000 دلار به Cryptopunk ، یک بازی مبتنی بر بلاک چین که بر روی Ethereum ساخته شده است ، اختصاص داد.

ویزا یکی از بزرگترین شبکه های پرداخت جهان است که میلیاردها دلار پرداخت را پردازش می کند. این خرید نشان می دهد که NFT در حال حاضر به اندازه کافی جریان اصلی برای موسسات است که آنها را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بالقوه در نظر بگیرند.

این دیگر یک صنعت حاشیه ای با تعداد کمی از علاقه مندان نیست ، بلکه یک صنعت مستقر است که شامل شرکت های بزرگ و موسسات مالی است که به عنوان یک دارایی در NFT سرمایه گذاری می کنند.

با توجه به افزایش اخیر شهاب سنگها در علاقه بسیاری از NFT ها ، قیمتها در حال حاضر از برخی اوج های تاریخی تعیین شده در آخرین دویدن گاو فراتر رفته است. در حقیقت ، Bitcoin.com از فروش فوق العاده 220 میلیون دلاری NFT در یک هفته خبر داد ، از جمله اینکه جاستین سان بیش از نیم میلیون دلار برای NFT یک تصویر راک کلیپارت هزینه کرد.

اخیراً ، تصویر NFT از یک سگ به ارزش ضمنی بیش از 85 میلیون دلار رسیده است. با یادگیری بیشتر افراد در مورد این فضا ، ما انتظار داریم این اعداد به طور قابل توجهی افزایش یابد.

مسائل بازی متمرکز

این هفته ، وایرد گزارش جدیدی را ارائه کرد که ادعا می کرد پلتفرم عظیم بازی های ویدئویی Roblox می تواند از توسعه دهندگان جوان که عمدتا کودکانی هستند که برای کارشان غرامت دریافت نمی کنند ، سوء استفاده کند. مدیران Roblox میلیون ها دلار بر اساس خلاقیت توسعه دهندگان به دست می آورند و باعث می شود بسیاری از آنها پلتفرم متمرکز را از ارزش توسعه دهندگان خود بدانند.

این بازیها همچنان از طریق نوآوری مبتنی بر جامعه تکامل خواهند یافت ، همانطور که در بسیاری از فرنچایزهای بازی محبوب دیگر در طول زمان اتفاق افتاده است. NFT نوآوری های بیشتری را در بازی ترویج می کند و از فناوری بلاک چین برای جبران خسارت عادلانه برای توسعه دهندگان استفاده می کند و در عین حال مکانیک های پیچیده تر بازی را نیز تشویق می کند.

NFT ها برای بازی های ویدئویی مناسب هستند زیرا از رفتارهای مشابه بازی های ویدئویی استفاده می کنند – آنها بازیکنان را به خاطر مشارکت خود با یک تجربه سرگرم کننده به علاوه پاداش مالی احتمالی برای توسعه دهندگان پاداش می دهند.

گیمرهای ویدئویی عادت کرده اند پول واقعی را برای اقلام دیجیتالی در عناوین مورد علاقه خود در metaverse ، لیگ های ورزشی فانتزی و موارد دیگر هزینه کنند. NFT فرصتی را برای طرفداران این عناوین فراهم می کند تا مستقیماً با خرید مجموعه های دیجیتالی نماینده بازیکنان یا تیم های مورد علاقه خود (و چه کسی قطعه ای از Kylo Ren نمی خواهد؟) با آنها در خارج از چارچوب گیم پلی رقابتی ارتباط برقرار کنند.

آنها همچنین جریان درآمد دیگری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند. سازندگان NFT اکوسیستم های غنی را در اطراف برخی از این عناوین برتر ایجاد کرده و فرصت های اضافی کسب درآمد را برای خود ایجاد می کنند و همچنین راه های جدیدی را برای بازیکنان برای مشارکت در خارج از قلمرو بازی رقابتی ارائه می دهند.

در نهایت ، فناوری بلاک چین حق مالکیت کامل بر دارایی های دیجیتالی را بدون هیچ گونه خطر کلاهبرداری یا تکراری که در بسترهای ذخیره سازی دارایی های دیجیتالی متمرکز وجود دارد ، امکان پذیر می کند. NFT نشان دهنده یک مرز جدید در اقتصاد بازار آزاد است که در آن خالقان توسط کاربرانی که مایل به دسترسی به محتوای منحصر به فردی هستند که در غیر این صورت نمی توانستند به دست آورند ، جبران می شود.

خلاصه

صحنه NFT در حال حاضر یکی از سریع ترین بخش های در حال توسعه در بلاک چین است. ما شاهد سرازیر شدن صدها میلیون دلار در هفته هستیم – و NFT ها تنها یک طاقچه کوچک بلاک چین هستند. در عین حال ، فضای مالی غیر متمرکز نیز بسیار گرم است.