منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در نهایت، بانی و کلاید تحت تحقیق هستند.

در نهایت، بانی و کلاید تحت تحقیق هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صنعت بیت کوین یکی از صنایع مالی با رشد سریع در جهان است. هیچ موسسه مالی دیگری مانند بازار کریپتو در چند سال گذشته رشد چندانی نداشته است. با این حال، همانطور که همیشه یک گرگ در وال استریت وجود دارد، بازار کریپتو نیز شاهد بوده است که گرگی به نام بانی و کلاید در وال استریت مبالغ هنگفتی از ربودن کل سیستم کریپتو به دست آورده است. و هیچ کس این را سال ها نمی دانست.

این داستان بانی و کلاید است که یکی از بزرگترین دزدی های تاریخ را چنان سیستماتیک انجام دادند که سال ها هیچ کس آن را نمی دانست. اما قبل از بحث درباره اینکه بانی و کلاید چگونه می توانند این کار را انجام دهند، بیایید در مورد اینکه آنها چه کسانی هستند صحبت کنیم.

بانی و کلاید چه کسانی هستند؟

نام واقعی این دو هدر مورگان 31 ساله و همسرش ایلیا لیختنشتاین 34 ساله است. آنها ابتدا در یک مهمانی با هم آشنا شدند و بلافاصله فهمیدند که برای یکدیگر ساخته شده اند. هدر مورگان خود را “تمساح وال استریت” و “رزل خان” می نامید، در حالی که شوهرش با نام مستعار داچ شناخته می شد. آنها فالوورهای زیادی در اینستاگرام، توییتر و یوتیوب داشتند. مردم قبلاً آن‌ها را برای دیدگاه‌هایشان در مورد بازار ارزهای دیجیتال دنبال می‌کردند، اما کمتر می‌دانستند که این دو دستکاری‌کننده واقعی بازار هستند.

بزرگترین سرقت تاریخ

در 10 فوریه 2022 وقتی مقامات آنها را بر اساس تحقیقات هک سال 2016 دستگیر کردند، دنیای آنها از هم پاشید. در سال 2016، یکی از صرافی های برتر در آن زمان هک شد که دنیای ارزهای دیجیتال را شوکه کرد. در مجموع بیش از 119754 سکه در عرض 2 ساعت هک شد. در زمان هک، قیمت هر بیت کوین 600 دلار بود، اما پس از هک، قیمت با سرعت یک موشک پیش رفت و هرگز از رشد آن باز نشد.

این یک سیگنال بسیار بد برای مورگان و لیختنشتاین، به اصطلاح بانی و کلاید بود، زیرا آنها مجبور بودند این مقادیر هنگفت پول را پنهان کنند. وقتی بیت کوین به اوج خود یعنی 69 هزار دلار رسید، بیت کوینی که آنها دزدیدند 8.3 میلیارد دلار ارزش داشت. این هک را به یکی از بزرگترین هک ها در تاریخ ایالات متحده تبدیل می کند. اما چگونه بانی و کلاید توانستند اینها را برای سالها پنهان کنند؟

چگونه توانستند این موضوع را سال ها پنهان کنند؟

سرقت پول به صورت آنلاین در مقایسه با مخفی کردن آنها از مقامات کار دشواری نیست. با این حال، بانی و کلاید این کار را به روشی بسیار پیچیده انجام دادند. یک سال سکه ای انتقال ندادند، همان جا ماند. در اواسط سال 2017، آنها شروع به انتقال پول از طریق یک بازار تاریک نت به نام AlphaBay کردند.

آنها در این سایت یک فروشگاه درست کردند، صدها فروش انجام دادند و ناگهان سایت را بستند. از آنجا آنها از تکنیک های پیچیده ای مانند حلقه زدن زنجیر و زنجیر پوست کنده برای شستن پول خود استفاده کردند. آنها فکر می کردند هیچ کس آنها را تماشا نمی کند، اما اشتباه می کردند زیرا مسئولان دو سال فعالیت آنها را زیر نظر داشتند.

سرانجام توسط مقامات دستگیر شد.

دستگیری افراد بر اساس دزدی های آنلاین برای مقامات بسیار دشوار است زیرا آنها شواهد متعارفی مانند رد پا و غیره را به جا نمی گذارند. تنها راه برای دستگیری متخلف آنلاین، گرفتن آنها با پول است. بنابراین خوشبختانه برای مقامات و بدبختانه بانی و کلاید، بنیانگذار AlphaBay دستگیر شدند و مقامات اکنون شواهد واقعی را در اختیار داشتند که حساب‌هایی بود که توسط بانی و کلاید در این سایت ایجاد شده بود. و سرانجام آنها توسط مقامات مجری قانون فدرال در شهر نیویورک دستگیر شدند.

بعدش چی؟

تحقیقات همچنان ادامه دارد اما با برخی شرایط به آنها اعطا می شود. مورگان باید 3 میلیون دلار در کنار خانه مادرش به عنوان امنیت و لیختنشتاین باید 5 میلیون دلار بپردازد. کارشناسان می گویند که هر دوی آنها ممکن است حداقل 20 سال در زندان به سر ببرند. بنابراین گرگ ها اکنون تحت رادار مقامات ایالات متحده هستند.

افکار نهایی

اگرچه به بانی و کلاید وثیقه داده شده است، آنها تحت محدودیت های شدید قرار دارند. آنها نمی توانند بدون اجازه مقامات ایالات متحده حرکت کنند. این یک فاجعه بزرگ برای یک زوج مرفه است. برای جلوگیری از چنین سرقت‌هایی در آینده، جوامع بین‌المللی، این سازمان سیستم پیچیده‌ای ایجاد کرده است که تک تک تراکنش‌هایی که به صورت آنلاین در هر صرافی ارز دیجیتال انجام می‌شود را رصد می‌کند. بازار کریپتو دیگر یک بازار غیرمتمرکز نیست.