منو سایت

در تصاویر: اینترپل وارد متاورس می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سازمان بین المللی پلیس جنایی (اینترپل) اجرای قانون را به متاورس گسترش داده است. سازمان پلیس بین‌المللی روز پنجشنبه اولین متاورس طراحی شده برای سازمان‌های مجری قانون در کشورهای عضو را اعلام کرد.

در تصاویر: اینترپل وارد Metaverse 1 می شود

اینترپل به متاوره می پیوندد

بر اساس اعلامیه، متاورس از طریق Interpol Secure Cloud ارائه می شود. با استفاده از هدست های واقعیت مجازی، کاربران ثبت نام شده می توانند به صورت دیجیتالی در دوره های آموزشی همه جانبه در مورد پلیس و تحقیق شرکت کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با سایر افسران تعامل داشته باشند و همچنین فکس‌های مجازی مقر اینترپل در فرانسه را بازدید کنند.

در تصاویر: اینترپل وارد Metaverse 2 می شود

Metaverse این پتانسیل را دارد که هر جنبه ای از زندگی روزمره ما را با پیامدهای عظیمی برای اجرای قانون متحول کند. اما برای اینکه پلیس متاورس را درک کند، باید آن را تجربه کنیم.

مدان اوبروی، مدیر اجرایی فناوری و نوآوری اینترپل.

در تصاویر: اینترپل وارد Metaverse 3 می شود

با ورود به متاورس، سازمان پلیس بین‌المللی به دنبال این است که هم دنیای مجازی و هم دنیای واقعی را برای ساکنان امن‌تر کند. بر این اساس، اینترپل همچنین یک گروه متخصص در زمینه متاورس را معرفی کرد تا اطمینان حاصل کند که «دنیای مجازی جدید با طراحی ایمن است».

در تصاویر: اینترپل وارد Metaverse 4 می شود

اینترپل نگران است که دنیای مجازی آغشته به جنایاتی از جمله سرقت اطلاعات، پولشویی، کلاهبرداری مالی و غیره باشد، زیرا افراد بیشتری به سمت متاورس ترانزیت می کنند. اگر سازمان‌های مجری قانون برای داشتن پاسخی مؤثر به جنایات در متاورس، آگاه و مجهز باشند، می‌تواند چالش‌های امنیتی ایجاد کند.

اوبروی افزود: «با شناسایی این خطرات از ابتدا، می‌توانیم با ذینفعان برای شکل‌دهی چارچوب‌های حاکمیتی لازم و قطع بازارهای جنایی آینده قبل از شکل‌گیری کامل، کار کنیم.»

در تصاویر: اینترپل وارد Metaverse 5 می شود

آیا متاورس چیز بزرگ بعدی است؟

هجوم اینترپل به دنیای متاورز زمانی رخ می دهد که برندها و شرکت های محبوب در حال تغییر موقعیت برای فرصت های دنیای مجازی هستند. در اوایل سال جاری، غول خرده‌فروشی Walmart برای ارائه هفت اختراع به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) در مورد پیشنهادات مربوط به توکن‌های غیرقابل تعویض و متاورس ثبت کرد.

اخیراً، فرمول یک (F1) برای هشت حق ثبت اختراع ثبت کرده است که برنامه‌هایی را برای توکن‌های غیرقابل تعویض، ارزهای دیجیتال و خدمات متاورس آشکار می‌کند. با قضاوت بر اساس سرعت دیجیتالی شدن جهانی و تعداد درخواست های ثبت اختراع مرتبط، می توان به راحتی باور کرد که متاورژن اتفاق بزرگ بعدی در تاریخ اینترنت است.