منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در بحبوحه سقوط Terra، بریتانیا روی شبکه‌های ایمنی استیبل کوین حرکت می‌کند

در بحبوحه سقوط Terra، بریتانیا روی شبکه‌های ایمنی استیبل کوین حرکت می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دولت بریتانیا تعهدی قوی برای قرار دادن صنعت خدمات مالی این کشور در خط مقدم فناوری و نوآوری دارایی‌های دیجیتال دارد. بریتانیا در حال اتخاذ رویکردی مرحله‌ای و متناسب برای تنظیم دارایی‌های دیجیتال است و ریسک‌های ارائه شده و تحولات جدید بازار را تشخیص می‌دهد. با توجه به پتانسیل آنها برای تبدیل شدن به یک ابزار پرداخت گسترده، این استراتژی در ابتدا توجه خاصی به استیبل کوین ها دارد.

دولت بریتانیا شبکه های ایمنی استیبل کوین را پیشنهاد می کند

روز سه‌شنبه، وزارت دارایی بریتانیا برنامه‌هایی را برای به‌روزرسانی مقررات موجود برای مقابله با هر گونه سقوط قابل توجه استیبل‌کوین، مانند TerraUSD در این ماه، اعلام کرد. این نشانه دیگری است از اینکه چگونه رگولاتورها عجله دارند تا با تحولات سریع در بازارهای رمزنگاری که چندین کشور را در بر می گیرند، همراهی کنند.

دولت بریتانیا مقاله مشاوره ای منتشر کرده است که جزئیات طرحی را برای سرمایه گذارانی که از استیبل کوین برای کاهش ریسک خود استفاده می کنند، منتشر کرده است. پیش‌بینی می‌شود استیبل‌کوین‌ها که توکن‌های دیجیتالی هستند که به ارزش دارایی‌های دنیای واقعی مانند دلار آمریکا مرتبط هستند، عملکرد برجسته‌تری در پرداخت‌ها داشته باشند.

از زمان تعهد اولیه به تنظیم انواع خاصی از استیبل کوین‌ها، رویدادهای بازارهای دارایی‌های دیجیتال نیاز به مقررات مناسب برای کمک به کاهش خطرات مصرف‌کننده، یکپارچگی بازار و ثبات مالی را بیشتر برجسته کرده است.

وزارت دارایی بریتانیا

بانک‌ها، بیمه‌گران و سایر ارائه‌دهندگان پرداخت باید مقرراتی را دنبال کنند تا تضمین کنند که در صورت شکست ارائه‌دهنده، حساب‌های سپرده، طرح‌های بیمه یا خدمات آنها می‌تواند به سرعت منتقل شود تا از وحشت و سرایت در بازار بریتانیا جلوگیری شود.

در یک بخش کم تنظیم شده، سقوط TerraUSD، یک استیبل کوین محبوب که بر اساس ارزش بازار در رتبه دهم قرار داشت، باعث ترس بانک مرکزی شد. دولت بریتانیا پیشنهاد می‌کند قوانین فعلی را اصلاح کند تا بانک انگلستان مدیرانی را برای مدیریت قراردادهای ورشکستگی با سازندگان استیبل کوین منصوب کند.

شکست یک شرکت دارایی تسویه حساب دیجیتال سیستمیک می‌تواند دامنه وسیعی از ثبات مالی و همچنین اثرات محافظت از مصرف‌کننده داشته باشد. این می تواند هم از نظر تداوم خدمات حیاتی برای عملکرد اقتصاد و هم دسترسی افراد به وجوه یا دارایی هایشان باشد.

وزارت خزانه داری HM.

به گفته آژانس خدمات مالی بریتانیا، قوانین موجود برای بازیابی شکست‌های شرکت پرداخت باید به‌روزرسانی شود تا مشخص شود آیا مقررات سفارشی برای از بین بردن استیبل کوین‌های شکست خورده لازم است یا خیر.

بانک انگلستان به دنبال آن است که در صورت بروز بحران مالی به آن اختیارات بیشتری بدهد. زیرساخت بازار مالی، رژیم مدیریت ویژه، اصلاح خواهد شد و به بانک انگلستان اجازه می دهد تا در طول یک بحران، ثبات را در خدمات پرداخت استیبل کوین فراهم کند.

اتحادیه اروپا در نظر دارد قوانین سخت گیرانه تری در مورد تراکنش های رمزنگاری وضع کند

پس از فروپاشی Terra، مقامات بسیاری از کشورها توجه خود را مجدداً بر روی استیبل کوین ها متمرکز کردند و کمیسیون اروپا از ممنوعیت کامل طبقه دارایی حمایت کرد. آخرین مهلت اظهار نظر در مورد تسلیت 2 آگوست است.

اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای تصمیم گیری در مورد پذیرش پیشنهادی است که کسب و کارهای رمزنگاری را مجبور به جمع آوری داده ها در مورد فرستندگان و گیرندگان در یک تراکنش می کند یا خیر. “قاعده سفر” بیان می کند که بانک ها و شرکت های پرداخت باید سوابق مربوط به تراکنش های بین پرداخت کنندگان و گیرندگان را نگه دارند.

انتظار می رود این رای گیری در هفته های آینده برگزار شود. طبق قانون سفر، هر تراکنش مالی به ارزش بیش از 1000 یورو باید به مقامات نظارتی گزارش شود. در حالی که این به عنوان یک پیروزی برای مبارزه با پولشویی (AML) شناخته شده است، حذف آستانه گزارش در پیشنهاد جدید پیشنهاد شده است.

اگر این پیشنهاد تصویب شود، صرافی‌ها طبق قانون ملزم به افشای تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، از جمله تراکنش‌های کمتر از پنج یورو هستند. به گفته حامیان این لایحه، تراکنش های کوچک رمزنگاری اغلب برای تامین مالی تروریسم یا پولشویی استفاده می شود. از آنجایی که پول نقد غیرقانونی می تواند به صورت ناشناس و بدون محدودیت های جغرافیایی سفر کند، این شکاف استفاده از دارایی های دیجیتال را برای تامین مالی و پنهان کردن فعالیت های مجرمانه ممکن می کند.

همانطور که انتظار دارید، بحث های زیادی پیرامون این موضوع وجود داشته است. همانطور که تصور می کنید بسیاری از صرافی ها با آن مبارزه کرده اند. از سوی دیگر، اکثریت قریب به اتفاق فعالان بازار می خواهند این الزام را حذف کنند. به گفته تحلیلگران بازار کریپتو، صرافی ها تا زمانی که مراحل KYC خود به پایان نرسند، نمی توانند برخی از تراکنش ها را تکمیل کنند.

چارچوب پیشنهادی می‌تواند منجر به تأخیر در تسویه معاملات و همچنین مسائل دیگر شود. با این حال، چند ارز دیجیتال وجود دارد که توسط سیستم های نظارت بر تراکنش ردیابی نمی شوند. این یکی دیگر از مضرات صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که با تطبیق با رژیم جدید مقررات ارزهای دیجیتال، باید با آن مواجه شوند.

بازارهای دارایی های رمزنگاری یا MiCA، یک چارچوب نظارتی است که به زودی در سراسر اروپا در بخش کریپتو اجرا خواهد شد. این قانون به دنبال ساده‌سازی فناوری دفتر کل توزیع‌شده (DLT) و مقررات دارایی مجازی در اتحادیه اروپا است و در عین حال حفاظت از کاربر و سرمایه‌گذار را حفظ می‌کند.