منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در بحبوحه ابهامات نظارتی، دستگاه های خودپرداز بیت کوین در روسیه افزایش یافت

در بحبوحه ابهامات نظارتی، دستگاه های خودپرداز بیت کوین در روسیه افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین در روسیه طی چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است. بر اساس گزارش‌ها، این دستگاه‌های خودپرداز با وجود دستورالعمل‌های نظارتی نامشخص در مورد دارایی‌های دیجیتال همچنان در حال افزایش هستند. با وجود این و بسیاری عوامل دیگر، از جمله نرخ ارز پایین تر از بقیه بازار، ساکنان همچنان خواستار استقرار بیشتر دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سایر نقاط کشور هستند.

تقاضا برای دستگاه های خودپرداز بیت کوین در حال افزایش است

گزارش ها ادعا می کنند که روسیه نیز در چند ماه گذشته شاهد افزایش شدید تقاضا برای دارایی های دیجیتال بوده است. با این کار، طبیعی است که این شرکت ها در حال راه اندازی دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور هستند. از آنجایی که نظارت نظارتی هنوز انجام نشده است، می توان فکر کرد که این امر مانع رشد آنها می شود، اما تاکنون برعکس بوده است.

بر اساس این گزارش، شهری با بیشترین تعداد نصب دستگاه های خودپرداز بیت کوین در مسکو. این گزارش ادعا می‌کند که حدود 14 دستگاه جدید در شهر نصب شده است که مجموع دستگاه‌های موجود در کشور را به حدود 52 دستگاه می‌رساند. اگرچه گزارش ادعا می‌کند که این تعداد نسبت به جمعیت فعلی نسبتاً ناچیز است، اما پیش‌بینی زیادی وجود دارد که پیش از این تعداد دستگاه‌های جدید بیشتری به وجود بیاید. پایان سال آینده

تحلیلگران از بررسی نظارتی ابراز تاسف می کنند

اکثر دستگاه های خودپرداز بیت کوین به کاربران امکان می دهند بیش از یک دارایی دیجیتال را با استفاده از پول نقد یا کارت خریداری کنند. پس از پرداخت برای تراکنش، کاربر باید کیف پولی را ارسال کند که دارایی دیجیتال خریداری شده در آن ارسال شود. برخی از ماشین‌ها همچنین به معامله‌گران اجازه می‌دهند که دارایی‌های دیجیتال خود را در ازای پول نقد بفروشند، اما گزارش‌ها ادعا می‌کنند که تنها بخشی از دستگاه‌های خودپرداز در روسیه این اجازه را می‌دهند. شرکت تولید کننده دستگاه های خودپرداز ادعا می کند که دستگاه های آن به قیمت حدود 3600 دلار به فروش می رسد و این شرکت 1 درصد گردش مالی را برای نگهداری دستگاه دریافت می کند. همچنین ادعا می‌کند که تمام فعالیت‌هایش با الزامات نظارتی که کشور در سال گذشته عرضه کرده بود، مطابقت دارد.

با این حال، تحلیلگران حقوقی ادعا کرده اند که دستگاه های خودپرداز بیت کوین تصویب نشده اند، بلکه در منطقه خاکستری قرار دارند. قانون جدید تا حدی به دارایی های دیجیتال و مرتبط اجازه می دهد تا برای زمان اصلی فعالیت کنند. احزاب بزرگ در این کشور همچنین نگران این هستند که دولت چه رویکردی برای مقابله با هجوم اخیر دستگاه های خودپرداز بیت کوین اتخاذ می کند. در سال 2018، دولت روسیه بیش از 20 دستگاه خودپرداز بیت کوین متعلق به Bbfpro را توقیف کرد. با وجود این تهدید، هنوز در سراسر کشور تقاضا برای دستگاه های خودپرداز وجود دارد.