منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا چیزی است که هر دارنده ETH باید در مورد فورک شانگهای اتریوم بداند

در اینجا چیزی است که هر دارنده ETH باید در مورد فورک شانگهای اتریوم بداند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کاربران اتریوم انتظار فورک شانگهای را دارند که مدت‌ها در انتظار آن بود که مکانیسم اثبات سهام فعلی را تکمیل می‌کند. پیش از این، اتریوم بر روی مکانیزم PoW کار می کرد. این به این معنی بود که شبکه اعتبار سنجی تنها مسئولیت معدنچیان بود. در نتیجه، ماینرها هزینه های کمی را برای انجام وظایف خود دریافت کردند و به نوبه خود امنیت بهینه را در سراسر شبکه فراهم کردند. با این حال، این تغییر ماینرها را حذف کرد و فضا را به سهامداران داد.

استکرها انشعاب شانگهای را پیش بینی می کنند

یکی از معدود دلایلی که اتریوم ماینرها را به تدریج حذف کرد، هزینه گران تراکنش ها و انرژی شدید مصرف شده برای استخراج دارایی بود. برای مبارزه با این موضوع، اتریوم The Merge را معرفی کرد که شاهد انتقال شبکه از مکانیزم PoW به POS بود. در این مکانیسم جدید، سهامداران بخشی از دارایی های خود را برای کسب پاداش در شبکه تعهد می کنند.

با این کار، کاربران اتریوم دارایی های خود را به اشتراک گذاشته اند. اما در حالی که شبکه در طول سال‌ها سپرده‌ها را ثبت کرده و بازدهی را پرداخت کرده است، سهامداران هنوز باید ETH خود را دریافت کنند. با این حال، مارس نشان دهنده راه اندازی چنگال شانگهای است و امکان خروج از زنجیره فانوس دریایی را برای سهامداران فراهم می کند. این بدان معنی است که تمام اتریوم های سهامدار که از زمان شروع به کار سود داشته اند، برای برداشت باز خواهند بود.

پروتکل‌های سهام امیدوارند که سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند

بر اساس یک تجزیه و تحلیل دقیق، در حال حاضر حدود 14 درصد از کل عرضه اتریوم در اختیار است. هنگامی که چنگال جدید شانگهای زنده می شود، صاحبان دارایی می توانند تصمیم بگیرند که همه چیز را از بین ببرند. با این حال، اتریوم بلافاصله وارد بازار نخواهد شد. درعوض، برداشت‌ها در صف قرار می‌گیرند، زیرا مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا یک دارایی شرط‌بندی نشده باشد. با این حال، برخی از پروتکل‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا دارایی‌های خود را بدون قفل کردن آنها به اشتراک بگذارند. با انجام این کار، کاربران اتریوم را ارسال می‌کنند و توکن دیگری به آنها داده می‌شود که به عنوان رسید برای دارایی سهام عمل می‌کند.

برخی از معدود دلایلی که افراد از این پروتکل‌ها استفاده می‌کنند به این دلیل است که دارایی‌های مورد نیاز برای اجرای گره خود را ندارند، در حالی که برخی برای صبر کردن تا دوره برداشت بی‌صبر هستند. نمونه معمولی از این پروتکل ها Lido است که با موفقیت حدود 5 میلیون ETH را به اشتراک گذاشته است. با این حال، ممکن است تغییر جزئی در چشم انداز مخاطره آمیز با پروتکل های کمتر دیگر وجود داشته باشد که امیدوارند درصد توکن شرط بندی شده راکت کند و راه را برای آن ها باز کند تا از سهم بازار بیشتری در هنگام راه اندازی فورک شانگهای بهره مند شوند.