منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا سرمایه گذاران می توانند رمزنگاری قفل شده را در Tornado Cash برداشت کنند

در اینجا سرمایه گذاران می توانند رمزنگاری قفل شده را در Tornado Cash برداشت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

این یک روز غم انگیز دیگر برای صنعت کریپتو است. وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً تورنادو کش را هدف قرار داده است. این مجازات ها اقدامی منحصر به فرد توسط وزارت خزانه داری برای قرار دادن لیست سیاه نرم افزارهای منبع باز به جای یک سازمان یا فرد بود.

علاقه مندان به کریپتو با این تصمیم مخالفت کردند و ادعا کردند که این تصمیم بیش از حد بوده است. معرفی این قانون می تواند پیامدهای گسترده ای برای بخش فناوری داشته باشد و به عنوان “تغییرگر بازی” توصیف شده است.

با این حال، همه اخبار برای سرمایه گذاران رمزارز Tornado Cash بد نیست. وزارت خزانه داری ایالات متحده به تازگی قوانینی (FAQ) در مورد نحوه برداشت وجوه از نهاد غیرقانونی رمزنگاری صادر کرده است.

تورنادو نقدی؛ چیست و چرا دولت ایالات متحده آن را تحریم کرد

در 8 آگوست، خزانه داری به دلیل مشکل امنیت ملی، برنامه مبتنی بر اتریوم (ETH) را در لیست سیاه قرار داد و به لیست اتباع ویژه تعیین شده اضافه کرد. این فهرست شامل افراد، سازمان‌ها و آدرس‌های رمزنگاری است که شهروندان ایالات متحده مجاز به استفاده از آنها نیستند. کاربران Tornado Cash قادر به دسترسی به دارایی های پلتفرم یا هر کیف پول اتریوم مرتبط با آن نبوده اند.

این حرکت باعث اعتراض شدید بخش کریپتو شد. آنها سؤالاتی داشتند از این که آیا نرم افزار می تواند هدف قرار گیرد تا اینکه چگونه افرادی که از Tornado Cash برای فعالیت های قانونی استفاده می کنند، می توانند هر پولی را که در کیف پول های هوشمند ابزار به دام افتاده است بازیابی کنند. میکسر حریم خصوصی اتریوم ماه گذشته به اتهام استفاده هکرهای کره شمالی از آن برای پولشویی ممنوع شد.

به گفته وزارت خزانه داری، یک سازمان هکر مرتبط با کره شمالی معروف به گروه لازاروس میلیون ها دلار ارز دیجیتال را از طریق تورنادو کش ارسال کرد و ادعا کرد که بیش از 20 درصد از حجم میکسر به فعالیت های مجرمانه مرتبط است.

مهمترین نکته ای که کارشناسان رمزارز به آن اشاره کرده اند این است که تورنادو بر خلاف سایر موسسات تحریم شده، ساختار مدیریتی ندارد، که باعث می شود آن را در لیست سیاه قرار ندهد. علاوه بر این، از آنجایی که بیشتر برنامه ای است که روی اتریوم اجرا می شود، توسط اصلاحیه اول محافظت می شود.

متعاقبا، پس از اعلام تحریم‌ها، اقداماتی مانند دستگیری یکی از توسعه‌دهندگان تورنادو توسط پلیس هلند مشکوک‌تر شده است. به نظر می‌رسد وزارت خزانه‌داری برخی از این استدلال‌ها را پذیرفته است، زیرا دستورالعمل‌های روز سه‌شنبه نیز بیان می‌کنند که اگرچه تعامل با تورنادو مجاز نیست، تعامل با کد آن خوب است.

اخیراً، شش شاکی – از جمله Coinbase – شکایتی را در اعتراض به تصمیم تحریم تورنادو تنظیم کرده اند و آن را به عنوان یک سابقه خطرناک می دانند. چندین سازمان به دلیل تحریم‌های پیرامون تورنادو کش شروع به بررسی اقدامات قانونی علیه OFAC کرده‌اند. اخیراً، DAO Tornado رای به کشاندن خزانه داری به دادگاه داد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده دستورالعمل هایی را در مورد نحوه برداشت رمزارز از تورنادو کش منتشر می کند

دفتر کنترل دارایی های خارجی مقرراتی را وضع کرده است که نحوه بازخرید وجوه کاربران تورنادو کش را شرح می دهد. فقط دارایی‌هایی که در معاملات قبل از ۸ اوت درگیر هستند و در «رفتار قابل تحریم» استفاده نشده‌اند، می‌توانند حذف شوند.

روز سه‌شنبه، ناظر تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آن (OFAC)، سند «پرسش‌های متداول» (سؤالات متداول) خود را به‌روزرسانی کرد تا صنعت کریپتو را در مورد اینکه چگونه افراد و شرکت‌ها می‌توانند از تحریم‌ها علیه تورنادو کش پیروی کنند، راهنمایی کند.

طبق دستورالعمل ها، کاربران باید مجوز خاصی را از OFAC درخواست کنند. علاوه بر این، آنها همچنین باید آدرس کیف پول را برای فرستنده و ذینفع و همچنین هش تراکنش ارائه دهند. در نهایت، تراکنش ها باید شامل مهر تاریخ و زمان و تعداد دارایی های دیجیتالی درگیر در شکایت باشد.

افراد ایالات متحده باید حداقل آماده باشند تا تمام اطلاعات مرتبط در مورد این تراکنش ها با Tornado Cash، از جمله آدرس کیف پول برای حواله کننده و ذینفع، هش تراکنش ها، تاریخ و زمان تراکنش (ها) و همچنین مقدار(های) ارز مجازی OFAC سیاست صدور مجوز مطلوبی در قبال چنین برنامه هایی خواهد داشت، مشروط بر اینکه این معامله شامل سایر رفتارهای قابل تحریم نباشد.

سوالات متداول OFAC

به گفته OFAC، از این مرحله به بعد دیگر نمی توان در این پلت فرم برای شهروندان آمریکایی اقدام کرد. اگر هر یک از اعضای ایالات متحده معامله ای را با تورنادو کش، از جمله آدرس کیف پول آن آغاز کنند یا درگیر آن شوند، برخلاف تحریم ها و مقررات ایالات متحده خواهد بود – البته مگر اینکه OFAC اجازه دهد.

موارد مهمی که در سوالات متداول OFAC مورد توجه قرار گرفته است

پرسش‌های متداول به این واقعیت اشاره می‌کند که پس از اعلام تحریم‌ها، افراد با ارسال مقادیر کمی اتر از طریق Tornado Cash سعی در ترول کردن افراد مشهور داشتند. پرسش‌های متداول روشن می‌سازد که اگرچه شهروندان ایالات متحده مجاز به انجام هیچ اقدامی با تورنادو کش نیستند، اگر مقدار کمی پول بدون اجازه آنها به آنها داده شود، مجبور نیستند بلافاصله معامله را گزارش کنند.

با توجه به این مطالعه، مرکز کوین به این نتیجه رسید که آژانس دولتی از اختیارات قانونی خود فراتر رفته و به اندازه کافی به عواقب قابل پیش بینی پرداخته نشده است. [its] اقداماتی در مورد افراد بی گناه این سازمان گفت که آنها قصد دارند درباره این موضوع با رگولاتورها بحث کنند و حتی ممکن است پرونده را به دادگاه بکشانند.

در همین حال، کوین‌بیس، یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان، تصمیم گرفته است هزینه‌های مربوط به شکایتی را که علیه این وزارتخانه تنظیم شده است، بپردازد. صرافی احساس می‌کند که این ممنوعیت خطر بزرگی برای پلتفرم‌های تکنولوژیکی ایجاد می‌کند و تنظیم‌کننده‌ها باید چارچوب قانونی مناسبی را ایجاد کنند.