منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا دلیل شکایت مالی Coinbase علیه تحریم تورنادو Cash است

در اینجا دلیل شکایت مالی Coinbase علیه تحریم تورنادو Cash است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کاربران تورنادو کش از مبارزه با تحریم اعمال شده بر پروتکل اختلاط ارز دیجیتال توسط مقامات ایالات متحده دست برنداشته اند. CNBC روز پنجشنبه گزارش داد که صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال، کوین بیس به این موضوع ورود کرده و متعهد شده است که شکایت اخیر علیه وزارت خزانه داری به دلیل تعلیق تورنادو کش را تامین مالی کند.

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) در ماه اوت، دسترسی یا استفاده از تورنادو پول نقد را برای آمریکایی ها ممنوع کرد. تصمیم وزارت خزانه داری بر این اساس استوار بود که مجرمان سایبری، به ویژه گروه بدنام هک کره شمالی، بیش از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال را ظرف سه سال، به ویژه از طریق سرویس اختلاط رمزنگاری Tornado Cash، پولشویی کردند.

کارمندان کوین بیس و دیگران علیه وزارت خزانه داری شکایت می کنند

اگرچه تراکنش‌های اصلی رمزارز ناشناس هستند، اما منابع هنوز در بلاک چین قابل ردیابی هستند. اختلاط سرویس هایی مانند Tornado Cash با مخفی کردن منبع، حریم خصوصی بیشتری را به تراکنش ها اضافه می کند. هکرها عمدتاً زیر این چتر پنهان شده اند تا از سرمایه های سرقت شده فرار کنند. از این رو، تصمیم خزانه داری برای تحریم این پروتکل، که متأسفانه بر کاربران قانونی نیز تأثیر گذاشت.

شکایت ارائه شده در 8 سپتامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در تگزاس، حکم تحریم تورنادو کش را به چالش کشید. شاکیان، که بنا بر گزارش ها شامل کارکنان کوین بیس می شوند، از دادگاه خواستند که این تحریم را لغو کند، با این استدلال که خزانه داری از مرز خود فراتر رفته و حقوق آزادی بیان را نقض کرده است.

با توجه به استدلال شاکیان، مرجع تحریم خزانه داری شامل برنامه های کاربردی قراردادهای هوشمند و کد نرم افزاری نمی شود. «تورنادو کش یک شخص، نهاد یا سازمان نیست. این یک پروژه نرم افزاری غیرمتمرکز و منبع باز است که برخی از حریم خصوصی کاربران اتریوم را بازیابی می کند.

شاکیان ادعا کردند که متحمل خسارات مالی شده اند زیرا دارایی های آنها هنوز در تورنادو کش قفل شده است. صرافی عمومی، کوین بیس، دیدگاه مشابهی با شاکیان دارد و گفت که این دادخواست را تامین مالی خواهد کرد.

چرا Coinbase این دادخواست را تامین مالی می کند؟

Coinbase یکی از شرکت‌های ارز دیجیتال است که به طور قانونی از حریم خصوصی ارائه شده توسط Tornado Cash استفاده کرده و از آن بهره برده است. CNBC گزارش داد که یکی از افسران ارشد ریسک امنیتی در Coinbase، که او نیز در میان شاکیان است، ظاهراً از سرویس میکس برای مخفی کردن کمک‌های ارزهای دیجیتال به اوکراین استفاده کرده بود تا از هدف هکرهای روسی جلوگیری کند.

در یک پست وبلاگی، برایان آرمسترانگ، بنیانگذار Coinbase، همچنین استدلال کرد که وزارت خزانه داری با قرار دادن یک فناوری در لیست سیاه به جای احزاب و افراد خاص، از مرز خود فراتر رفت. آرمسترانگ تکرار کرد که بسیاری از کاربران قانونی اکنون ارزهای رمزنگاری شده خود را در پروتکل محبوس کرده‌اند و نمی‌توانند به چنین ابزار حفظ حریم خصوصی حیاتی دسترسی داشته باشند. “[There] آرمسترانگ می‌گوید که کاربردهای قانونی این نوع فناوری هستند.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس نیز گفت که تعلیق تورنادو کش یک مشکل بسیار بزرگتر است. گروال معتقد است که می‌تواند «سابقه‌ای خطرناک» ایجاد کند – اگر این کد بتواند بدون هیچ محدودیتی توسط قانون تعیین شود، هر فناوری، هر ابزار یا سیستمی می‌تواند یک بازی منصفانه باشد.

گروال این وضعیت را به سناریویی تشبیه کرد که در آن یک سازمان مجری قانون استفاده از بزرگراه ها را به دلیل تعقیب مجرمان در بزرگراه ممنوع کرد.

این شکایت اولین باری است که Coinbase یک دادخواست خارجی را تأمین مالی می کند. گروال گفت که صرافی قصد دارد تمام هزینه های مربوط به تسهیل پرونده دادگاه از جمله هزینه های وکیل شاکیان را پوشش دهد.